Створення «Акта розвантаження на проміжному складі» на базі інших електронних документів


«Акт розвантаження на проміжному складі» складається у разі повного перевантаження вантажу (без розподілу на кілька актів) в процесі перевезення на Проміжний склад з подальшим перевантаженням на інший автомобіль. Ініціатором «Акт розвантаження на проміжному складі» виступає «Перевізник» («Водій» або відповідальна особа компанії «Перевізника»). Обмін документом здійснюється та скріплюється електронними підписами представників між учасниками в наступному порядку:

«Перевізник» -> «Проміжний склад»

1 Створення «Акта розвантаження на проміжному складі» на підставі «е-ТТН»

Важливо

Функціонал створення актів доступний для компанії з роллю «Перевізника» на підставі підписаного з двох сторін е-ТТН (в статусі «Очікує підписання вантажоодержувачем»).

Увага

Після створення «Акта розвантаження на проміжному складі» дії з документом-підставою («е-ТТН») будуть обмежені до кінця життєвого циклу «Акта завантаження на проміжному складі». Ці два акти логічно об’єднані і процесно не можуть існувати один без іншого - тому дії з «е-ТТН» обмежуються поки «Акта розвантаження на проміжному складі» та, слідуючий за ним, «Акта завантаження на проміжному складі» не завершать свої життєві цикли або не будуть відхилені!

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_014.png

Для того аби створити «Акт розвантаження на проміжному складі» «Перевізнику» потрібно перейти до каталогу «Вхідні» («Надіслані», якщо Ви також виступали в якості «Вантажовідправника» документа) та обрати потрібний «е-ТТН» документ в статусі «Очікує підписання вантажоодержувачем» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_001.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт розвантаження на проміжному складі» в блоці ланцюжка документів:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_002.png

При створенні документа «Акта розвантаження на проміжному складі» його форма в значній мірі автоматично заповнюється недоступними до редагування даними пов’язаної «е-ТТН», «Перевізника», «Водія», автомобіля, причепа з е-ТТН, як документа-підстави:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_003.png

Потрібно зазначити номер Акта (автоматично проставляється поточна дата та час створення документа) та місце його складання (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *). Значення для Проміжного складу можливо заповнити за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок):

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_004.png

Для пошуку контрагента в модальному вікні потрібно ввести назву компанії, GLN або ІПН:

../_images/Create_ETTN_010.png

Лише після того, як поле «Проміжний склад» заповнено можливо заповнити адресу «Складу тимчасового зберігання» за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа):

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_005.png

При формуванні «Акта розвантаження на проміжному складі» обов’язково заповнюється поле «Додаткова інформація» з описом причини складання Акта!

В документі також обов’язково зазначається відповідальна/-ні особи «Перевізника, що здає вантаж» за допомогою кнопки «+Додати». Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_006.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *).

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_007.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти»:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_008.png

та «Підписати» документ:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_009.png

1.1 Підписання та відправка «Акта розвантаження на проміжному складі» «Перевізником»

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта розвантаження на проміжному складі» відображається «Інформація про підписантів», а документ можливо «Надіслати»:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_010.png

При відправці «Акта розвантаження на проміжному складі» на початку життєвого циклу даного Акта автоматично ініціюється внесення змін в «е-ТТН» (Додаткові транзакції та зміни до е-ТТН v3 при формуванні актів). Зміни в «е-ТТН» також потребують підписання, наприклад:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_011.png

Після відправки автоматично відкривається папка «Надіслані», де надісланий акт відображається зі статусом «Очікує підписання отримувачем»:

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_012.png

Після відправки у пов’язаного документа «е-ТТН» при його перегляді в блоці ланцюжка документів відобрається створений Акт і виводиться повідомлення про обмежені дії з документом до кінця життєвого циклу акта (поки «Перевізник» не підпише або відхилить створений «Акт перепломбування»):

../_images/Create_StorageDelivery_Act_from_013.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua