Формування та відправка «Цінової накладної» / «Коригування до цінової накладної» мережі Фоззі за схемою «Match Invoice». Інструкція для Постачальника.


«Цінова накладна» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = PRN) є юридично значущим документом (ЮЗД) і може використовуватись при роботі з мережею Фоззі в схемі документообігу «Match Invoice».

Загальна схема документообігу:

../../../_images/Fozzy_schema_v1_0.png

«Цінова накладна» може бути створена Постачальником:

  • на підставі вхідного «Замовлення» (ORDER);

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_002.png
  • на підставі відправленої «Накладно ї за кількістю» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN).

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_010.png

При цьому: якщо в ланцюжку документів вже відправлена «Накладна за кількістю», то «Цінову накладну» можливо створити лише на підставі «Накладної за кількістю».

XML Специфікації для роботи з Фоззі (за схемою «Match Invoice»)

Примітка

Формування «Цінової накладної» на підставі вхідного «Замовлення» (ORDER) чи відправленої «Накладної за кількістю» не має жодних відмінностей, якщо не враховувати вибір документа-підстави.

1 Формування «Цінової накладної» на підставі вхідного «Замовлення» (ORDER)

Для формування «Цінової накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = PRN) на підставі «Замовлення» (ORDER) потрібно перейти в розділ «Вхідні» та обрати потрібний документ. Для зручності можливо скористатись пошуком (за типом документа (приклад в зображенні), номером документа чи GLN):

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_001.png

У відкритому документі на формі-підказці виберіть зі списку «Цінова накладна»:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_002.png

Після чого на підставі «Замовлення» (ORDER) автоматично створюється «Цінова накладна» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = PRN). На формі створюваного документа значення більшості полів заповняться (пененесутся) з документа-підстави. Всі поля, позначені червоною зірочкою * - обов’язкові до заповнення:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_003.png

Підказка

Номер контракту / Дата контракту - поля, що заповнюється автоматично з документа-підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV) / «Замовлення» (ORDERS) / «Повідомлення про прийом» (RECADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору поставки» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../../../_images/BOX_Market_Standard_033.png

Також можливо «Додати» новий договір (після відправки документа дані договору зберігаються автоматично):

../../../_images/BOX_Market_Standard_034.png

Увага

Якщо при автоматичному заповненні чи подальшому редагуванні в товарних позиціях виникнуть логічні помилки, то Ви про це будете проінформовані, а позиції в таблиці, що їх налічують будуть виділені жовтим кольором:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_019.png

Важливо

Дата «Цінової накладної» повинна співпадати з датою «Накладної за кількістю» (як в випадку передачі «Накладної за кількістю» через платфому EDIN, так і в паперовому вигляді)!

В табличній частині створеного документа знаходяться всі товарні позиції (перенесені з документа-підстави «Замовлення» (ORDER)). Детальну інформацію по позиції можливо переглянути натиснувши на кнопку біля номера позиції:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_005.png

«Ставку ПДВ» можливо замінити при перегляді таблиці, а інші дані позицій можливо відредагувати та «Змінити» через pop-up вікно, що відкривається по кліку на штрихкод товару:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_004.png

Також можливо «Видалити» товарні позиції з табличної частини документа:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_006.png

До табличної частини «Цінової накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = PRN) можливо додавати лише ті позиції, що були вказані в «Замовленні» (вибрати зі списку). Якщо всі позиції співпадають з позиціями в «Замовленні» (ORDER), то в табличній частині кнопка «+Додати» не відображається:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_007.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого можливо «Підписати» (2):

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_008.png

1.1 Підписання та відправка «Цінової накладної»

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Цінової накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = PRN) документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_009.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходитись в ланцюжку документів разом із пов’язаними документами. Мережа зі своєї сторони переглядає та підписує документ.

Увага

При виявленні помилок у відправленому документі його можливо перестворити (замінити новим), підписати та відправити повторно. «Номер» повторно відправленої «Цінової накладної» обов’язково повинен співпадати з «Номером» попередньої «Цінової накладної»! Повторно відправити «Цінову накладну» можливо лише за умови, що Мережа ще НЕ підписала попередню «Цінову накладну».

Обробка вхідного документа «Акт невідповідності» (COMDOC_009)

У випадку розходження між відправленною і фактично прийнятою кількістю товару чи виникненням цінової розбіжності – мережа надсилає Вам «Акт невідповідності» (COMDOC_009):

../../../_images/pics_robota_s_Fozzy_13_pred_net.png

У вхідному документі будуть зазначені кількісні чи цінові розбіжності по кожному товару та причина невідповідності.

../../../_images/pics_robota_s_Fozzy_14.png

Після ознайомлення з документом необхідно відправити «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) з правками кількості/ціни згідно розбіжностей вказаних в «Акті невідповідності» (COMDOC_009) Мережі.

Формування та відправка «Коригування до цінової накладної» (DOCCORINVOICE)

Увага

Формування «Коригування до цінової накладної» (DOCCORINVOICE) можливе лише після того, як Мережа відправить «Акт невідповідності» (COMDOC_009)!

Для формування «Коригування до цінової накладної» (DOCCORINVOICE) на підставі «Цінової накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = PRN) потрібно перейти в розділ «Надіслані» та обрати потрібний документ:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_012.png

У відкритому документі на формі-підказці виберіть зі списку «Коригування до товарної накладної»:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_011.png

Після чого автоматично створюється «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE). На формі створюваного документа значення більшості полів заповняться (пененесутся) з документа-підстави. Всі поля, позначені червоною зірочкою * - обов’язкові до заповнення:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_013.png

В залежності від обраного значення поля «Причина коригування» (CorrectionReason) в табличній частині стає доступним «Коригування»:

Увага

При заповненні «Коригування» вказується фактична Кількість/Ціна без ПДВ (тобто без знаку мінус)!

  • в блоці «Ціна без ПДВ» при «Причина коригування» = «Коригування повернення» (CorrectionReason=NRC/PRC):

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_015.png
  • в блоці «Кількість» при «Причина коригування» = «Коригування прийомки» (CorrectionReason=NAC/PAC):

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_014.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого можливо «Підписати» (2):

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_016.png

Підказка

Процес підписання «Коригування до товарної накладної» не відрізняється від підписання «Цінової накладної» та описаний в розділі вище.

Після підписання «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_017.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходитись в ланцюжку документів разом із пов’язаними документами:

../../../_images/Fozzy_DOCUMENTINVOICE_PRN_instruction_018.png

Мережа зі своєї сторони переглядає та підписує документ.


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua