Схема документообігу «Епіцентр» - «Постачальник» - «МХП» (3PL-оператор) на платформі EDI Network 2.0


Вступ

Дана інструкція описує порядок документообігу Постачальника з мережею «Епіцентр» через ПрАТ «МХП» Логістика, як 3PL-оператора на платформі EDI Network 2.0. В документообігу приймають участь наступні документи:

Загальна схема документообігу:

../../../_images/Epicentr_MHP_3PL_scheme_002.png

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI Network»:

../../../_images/landing_edi.png

2 Створення та відправка «Прайс-листа» (PRICAT) від мережі «Епіцентр»

Мережа «Епіцентр» є ініціатором документообігу і для того, щоб здійснити обмін мета-даними за товаром мережа «Епіцентр» створює «Прайс-лист» (PRICAT) з вказанням інформації про кількість, умови зберігання, габарити та характеристики товару, що буде постачатись на склад 3pl-оператора (ПрАТ «МХП» Логістика) для того, щоб останній мав уявлення про кількість місця та умови, які необхідно підготувати для зберігання товару.

Після обміну мета-даними мережа «Епіцентр» формує «Замовлення» (ORDER) Постачальнику та дублює цей документ без цін з вказанням точки доставки (GLN) відповідного складу ПрАТ «МХП» Логістика, як отримувача.

3 Створення та відправка «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Сторона Постачальника

Щоб сформувати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) на підставі «Замовлення» (ORDER) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Вхідні» і обрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити підтвердження (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_001.png

Потрібно відкрити вхідне «Замовлення» (ORDER) лівою кнопкою миші та створити «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) в блоці ланцюжка документів за допомогою кнопки «Створити документ»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_002.png

У відкритій формі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_003.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Заповнити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_024.png

Поля Номер, Дата документа, Дата/час проведення доставки заповнюються автоматично, але доступні до редагування за потреби. Дані Постачальник, Покупець, Місце доставки, Кінцевий одержувач також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

Автоматично вказується номер та дата «Замовлення» (ORDER), на базі якого був створений даний документ.

За накладною № - номер накладної.

Важливо

Увага! Номер накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.

Блоки Додаткова інформація та Транспортування є необов’язковим до заповнення і «згорнуті» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично за табличними даними.

Товарні позиції переносяться з «Замовлення». Можливо коригувати значення Кількість, що постачається, Ціна без ПДВ, Ціна з ПДВ (підраховується автоматично) та Ставка ПДВ прямо в таблиці чи «Змінити» «Дані позиції» в розширеній формі після натискання на штрих-код позиції:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_004.png

Всі зміни за позиціями потребують узгодження з Вашим Контрагентом!

Важливо

Увага! У разі створення кількох видаткових накладних на замовлення, необхідно на кожну накладну формувати Повідомлення про відвантаження. При цьому, поле «За накладною №» в документах повинно відрізнятися.

Якщо якась із позицій відсутня і поставлятися не буде, її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_005.png

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_006.png

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_007.png

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_008.png

4 Відправка «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) від мережі «Епіцентр»

Мережа «Епіцентр» дублює «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) без цін та відправляє в ПрАТ «МХП» Логістика.

5 Створення та відправка «Повідомлення про прийом» (RECADV). Сторона ПрАТ «МХП» Логістика

ПрАТ «МХП» Логістика створює «Повідомлення про прийом» (RECADV), чим підтверджує фактичний прийом товарних позиції до кінцевої точки доставки у зазначеній кількості, згідно замовлення.

Щоб сформувати «Повідомлення про прийом» (RECADV) на підставі вхідного «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Вхідні» і обрати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV), за яким потрібно зробити прийом (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_18.png

Потрібно відкрити вхідне «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) лівою кнопкою миші та створити «Повідомлення про прийом» (RECADV) в блоці ланцюжка документів за допомогою кнопки «Створити документ»:

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_17.png

У відкритій формі «Повідомлення про прийом» (RECADV) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_10.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Змінити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_11.png

Номер, Дата / час документа, Дата приймання заповнюються автоматично, але доступні до редагування за потреби. За замовчуванням зазначається Тип документа = «Оригінал». Дані Постачальник, Покупець, Місце доставки також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

В такий же спосіб можливо опціонально додати інформацію про Кінцевого одержувача, Перевізника, Платника. Блок Додаткова інформація є необов’язковим до заповнення і «згорнутий» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично за табличними даними.

Товарні позиції переносяться з «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Можливо коригувати значення Прийнята кількість товару прямо в таблиці чи «Змінити» «Дані позиції» в розширеній формі після натискання на штрих-код позиції:

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_12.png

Важливо

Кількість товарних позицій, що приймається не може перевищувати кількість зазначену в «Повідомленні про відвантаження» (DESADV)!

Якщо по якійсь з позицій не було прийомки її можливо відзначити галочкою і «Видалити». Також можливо «+Додати» нові товарні позиції, але ці дії потрібно узгоджувати.

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_13.png

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти» (1), потім «Відправити» (2):

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_14.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із попередніми документами.

6 Створення та відправка «Інструкції з доставки» (INSDES). Сторона мережі «Епіцентр»

За потреби отримки товарів зі складів 3pl-оператора (ПрАТ «МХП» Логістика), мережа «Епіцентр» формує «Інструкцію з доставки» (INSDES) з вказанням потрібних товарних позиції та кінцевою точкою доставки для конкретної позиції.

Для формування «Інструкції з доставки» (INSDES) користувачу в меню сервісу «EDI Network» потрібно натиснути кнопку «Створити» та обрати документ «Інструкція з доставки» (для зручності можливо скористатись пошуком за назвою документа):

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_001.png

Відкриється порожня форма документа, в якій всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *:

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_002.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Заповнити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_024.png

Потрібно вказати номер документа (поле Інструкції з доставки № ), а дата документа (поле від) за замовчуванням заповнюється поточною датою. В полях Інструкція на замовлення / від вказуються номер та дата «Замовлення» до якого створюється Інструкція. Опціонально можливо зазначити дату проведення доставки (Доставка буде проведена). Дані Покупця / Постачальника вказуються за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок). В такий же спосіб можливо опціонально додати інформацію про Місця доставки.

Нижче на сторінці створеного документа можливо вказати розраховану загальну суму за позиціями, додаткову інформацію. Блок Разом розраховується автоматично за табличними позиціями.

В табличній частині відображається основна інформація за товарними позиціями. Наповнення таблиці здійснюється за допомогою кнопки «+Додати» (обов’язкові до заповнення поля форми позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_003.png

Для заповнення потрібно почати вводити назву / штрих-код товарної позиції з «Товарного довідника» (товарні позиції потрібно спочатку додати в довідник):

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_004.png

Далі потрібно запонити всі обов’язкові поля позиції (позначені червоною зірочкою *) та «Додати» в таблицю документа:

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_005.png

Для видалення позиції потрібно відзначити позицію чекером та натиснути кнопку «Видалити»:

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_006.png

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_007.png

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані»:

../../../_images/INSDES_na_EDI_Network_008.png

7 Створення та відправка «Повідомлення про відвантаження для розподільного центру» (DESSCC). Сторона ПрАТ «МХП» Логістика

На підставі отриманої «Інструкції з доставки» (INSDES) 3pl-оператор (ПрАТ «МХП» Логістика) створює «Повідомлення про відвантаження для розподільного центру» (DESSCC), де вказує позиції, що будуть поставлені, їх кількість. У цьому документі є можливість внести інформацію по кожній палеті, тому цей документ дуже детально описує кожну поставку.

Щоб сформувати «Повідомлення про відвантаження для розподільного центру» (DESSCC) на підставі «Інструкції з доставки» (INSDES) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Вхідні» і обрати «Інструкцію з доставки» (INSDES), за яким потрібно зробити повідомлення (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_014.png

Потрібно відкрити вхідну «Інструкцію з доставки» (INSDES) лівою кнопкою миші та створити «Повідомлення про відвантаження для розподільного центру» (DESSCC) в блоці-підказці, натиснувши на його назву:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_015.png

У відкритій формі «Повідомлення про відвантаження для розподільного центру» (DESSCC) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаної «Інструкції з доставки» (INSDES) (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_016.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Змінити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_11.png

Номер та Дата заповнюються автоматично, але доступні до редагування за потреби. Дані Постачальник та Покупець, Місце доставки також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

В такий же спосіб можливо опціонально додати інформацію про Місце доставки. Дата виконання доставки, номер і дата замовлення також заповнюються з документа-підстави. Потрібно вказати номер Договору постачання. Блок Разом розраховується автоматично за табличними даними.

В таблиці відображаються палети, що містять інформацію про точку доставки та товарні позиції цієї палети. Якщо комірки перенесених товарних позицій відображаються помаранчевим кольором, то дані про такі товарні позиції потрібно доповнити, натиснувши на штрихкод та «Змінити» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_017.png

Можливо «+Додати палету» - додається ще одна палета, в якій проставляється точка доставки, що була зазначена в документі-підставі:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_018.png

Місце доставки палети можливо змінити за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), а товарні позиції можливо додати кнопкою «+Додати позицію»:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_019.png

Для заповнення потрібно почати вводити назву / штрих-код товарної позиції з «Товарного довідника» (товарні позиції потрібно спочатку додати в довідник):

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_007.png

Далі потрібно запонити всі обов’язкові поля позиції (позначені червоною зірочкою *) та «Додати» в таблицю документа:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_008.png

Вже додані товарні позиції можливо Скопіювати на іншу палету. Для цього потрібно обрати позиції (1), натиснути на кнопку «Скопіювати на палету» (2), обрати палету, на яку будуть скопійовані позиції (3) та «Скопіювати»:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_020.png

За потреби завжди можливо «Видалити», обравши будь-яку позицію в таблиці:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_021.png

Чи «Видалити палету», в якій відображається кнопка:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_022.png

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_012.png

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із попередніми документами:

../../../_images/DESSCC_na_EDI_Network_013.png

8 Відправка «Повідомлення про повернення» (RETANN) від мережі «Епіцентр»

Для повернення тари та неприйнятих товарів мережа «Епіцентр» формує «Повідомлення про повернення» (RETANN) та відправляє 3pl-оператору (ПрАТ «МХП» Логістика).


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua