Робота з «Метінвест-Шіппінг». Інструкція для «Перевізника»


Вступ

Після перемоги в тендері на перевезення та підписання договору з «Метінвест-Шіппінг» співробітництво на рівні обміну документами продовжується на платформі EDIN в сервісі «Е-ТТН» (детальніше про сервіс).

Загальна схема документообігу:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_001.png

XML Специфікації для роботи в сервісі «Е-ТТН»

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Увага

Перед початком роботи переконайтесь, що у Вашому «Особистому кабінеті» заповнені платіжні реквізити (розділ Налаштування -> Компанії) - це важливо для подальшого формування документів.

Після успішної авторизації відкриється основне меню для вибору сервісу платформи EDIN «Е-ТТН»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_005.png

2 Отримання «Заявки на транспортування» «Перевізником»

«Метінвест-Шіппінг» є ініціатором документообігу - надсилає «Заявку на транспортування».

Підказка

«Перевізник» буде проінформований про новий вхідний документ листом на email, звідки можливо перейти за посиланням в сервіс одразу до перегляду цього документа.

Документ відображається у «Вхідних» в статусі «Очікує підписання перевізником» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_006.png

Після ознайомлення зі змістом вхідного документа його потрібно «Підписати» (або «Відхилити» за потреби).

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_007.png

Увага

При формуванні «Заявки на транспортування» «Метінвест-Шіппінг» вказує дані водія, авто, адреси навантаження/розвантаження, вартість перевезення!

2.1 Підписання «Заявки на транспортування» «Перевізником»

Підписання здійснюється за допомогою кнопки «Підписати»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_008.png

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Заявки на транспортування» її статус змінюється на «Підписано перевізником», в інформації про підписантів відображаються дані двох підписів (обох сторін):

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_010.png

Для продовження документообігу потрібно на підставі підписаної «Заявки на транспортування» створити «Акт виконаних робіт».

2.2 Відхилення «Заявки на транспортування» «Перевізником»

У разі виявленння неточностей чи помилок при заповненні «Заявки на транспортування» у «Перевізника» є можливість «Відхилити» «Заявку на транспортування»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_009.png

Після чого в модульному вікні обов’язково потрібно заповнити причину відміни документа:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_022.png

Для відхиленої «Перевізником» «Заявки на транспортування» присвоюється статус «Скасовано перевізником»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_012.png

3 Створення «Акта виконаних робіт» на підставі «Заявки на транспортування» («Виконавець»)

Функціонал створення актів доступний для компанії з роллю «Виконавець» («Замовником» виступає «Метінвест-Шіппінг») на підставі підписаної з обох сторін «Заявки на транспортування» (в статусі «Підписано перевізником»). «+Створити Акт виконаних робіт» можливо відповідною кнопкою з форми «Заявки на транспортування»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_011.png

Далі необхідно заповнити форму «Акта виконаних робіт» (обов’язкові поля документа позначені червоною зірочкою *). Поле «Дані договору» - номер/дата договору, на підставі якого створено документ (створити та переглянути всі договори можливо в розділі «Компанії» «Особистого кабінету»). Якщо договорів кілька, то можливо обрати договір зі списку або створити «+Новий договір» прямо в цьому документі, якщо їх поки немає:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_031.png ../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_032.png

Увага

При створенні документа шляхом клонування поле «Дані договору» заповнюється автоматично лише за наявності цього договору в «Особистому кабінеті».

В табличній частині потрібно «Змінити» Номер та Дату документа-підстави, вказавши там номер та дату «Товарно-транспортної накладної»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_013.png ../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_014.png

Всі зміни, що стосуються вартості перевезення виконуються тільки після узгодження з «Метінвест-Шіппінг»!

Після того, як всі обов’язкові поля заповнені можливо «Зберегти» документ, в якості чернетки:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_015.png

Важливо

До чернетки потрібно додати скан-копію ТТН в якості супровідних документів на вантаж через кнопку «Додати файл»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_016.png

Для того щоб видалити доданий файл необхідно натиснути на іконку корзини. Для того щоб зберегти доданий файл необхідно натиснути на його назву. Після того, як обов’язкові поля документа (позначені червоною зірочкою *) будуть заповнені документ за потреби можливо повторно «Зберегти» (1) та «Підписати» (2):

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_017.png

3.1 Підписання та відправка «Акта виконаних робіт» «Виконавцем»

Підказка

Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.

Після підписання «Акту виконаних робіт» інформація щодо підписанта відображається в блоці «Підписанти», а документ можливо «Надіслати»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_018.png

У «Виконавця» відправлений документ відображається у «Надіслані» зі статусом «Очікує підписання замовником».

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_019.png

Важливо

Після того, як «Акт виконаних робіт» буде підписано зі сторони «Метінвест-Шіппінг» документообіг успішно завершено. Однак, якщо «Метінвест-Шіппінг» відхилив «Акт виконаних робіт», то Ви будете проінформовані про це листом на email, звідки можливо перейти за посиланням в сервіс одразу до перегляду цього документа.

4 Відхилення «Акта виконаних робіт» «Замовником» («Метінвест-Шіппінг»)

Відхилений «Акт виконаних робіт» зі сторони «Метінвест-Шіппінг» відображається в «Надісланих» в статусі «Скасовано замовником» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_020.png

Потрібно перейти в документ, ознайомитись з причиною скасування та, враховуючи її, повторно створити «Акт виконаних робіт» на підставі пов’язаної «Заявки на транспортування»:

../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_021.png ../../../_images/Metinvest_Proposal_Act_at_accepted_work_023.png

В «Посиланнях» будуть відображатись всі пов’язані документи. Процес створення «Акт виконаних робіт» описаний в розділі вище.


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua