Робота з «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013) та «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029) для клієнтів «Системи Трейд» та «ПУСК»


Вступ

Інструкція призначена клієнтам «Системи Трейд» та «Першої Української Сервісної Компанії» («ПУСК»), що працюють з «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013) та «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029).

«Система Трейд» чи «Перша Українська Сервісна Компанія» («ПУСК») в якості контагента формує та відправляє документи «Акт виконаних робіт» (COMDOC_013) та «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029). Ці документи відображаються у «Вхідних»:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_01.png

Порада

Для зручності можливо скористатись фільтром документів у «Вхідних»:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_02.png

1 Робота з «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013)

У папці «Вхідні» виберіть та перейдіть у небхідний документ:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_03.png

Ви можете ознайомитись з відкритим документом та якщо згодні з його змістом натиснути кнопку «Підписати та відправити» або на формі-підказці натиснути «Редагувати».

Примітка

При «Редагуванні» доступно змінити лише номер та дату документу непідписаного документа:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_04.png

Після внесених змін потрібно «Зберегти», «Підписати» та «Відправити» документ.

1.1 Підписання та відправка документа

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий чи апаратний ключ (Token). При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл чи токен (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Важливо

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Після авторизації для подальшого підписання раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання інформація щодо підписанта відображається в блоці «Підписанти». Для відправки документа необхідно натинути на кнопку «Відправити». Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів.

2 Робота з «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029)

У папці «Вхідні» виберіть та перейдіть у небхідний документ:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_05.png

Ви можете ознайомитись з відкритим документом та якщо згодні з його змістом натиснути кнопку «Підписати і відправити у відповідь». Підписання відбувається аналогічно до підписання будь-якого іншого документа на платформі та вже описане в розділі «Підписання та відправка документа.

3 Відкликання підпису комерційних документів (COMDOC)

Відправлені комерційні документи (COMDOC) можуть бути відкликані («Відкликання підпису»). Відкликання використовується при помилковій відправці документа. Відкликати комерційний документ (COMDOC) може лише Відправник за умови, що Отримувач ще не підписав документ (COMDOC). Функціонал доступний для інтегрованих користувачів (API) та з web. «Відкликання підпису» на web-платформі активується відповідною кнопкою:

../../../_images/comdoc_revoke_001.png

Для того аби здіснити «Відкликання підпису» обов’язково потрібно вказати причину відкликання та підтвердити дію підписом («Підписати»):

../../../_images/comdoc_revoke_002.png

Після чого документ змінює свій статус на «Підпис відкликано».

../../../_images/comdoc_revoke_003.png

Документообіг завершено.


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua