Робота з «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013) та «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029) для клієнтів «Системи Трейд» та «ПУСК»


Вступ

Інструкція призначена клієнтам «Системи Трейд» та «Першої Української Сервісної Компанії» («ПУСК»), що працюють з «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013) та «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029).

«Система Трейд» чи «Перша Українська Сервісна Компанія» («ПУСК») в якості контагента формує та відправляє документи «Акт виконаних робіт» (COMDOC_013) та «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029). Ці документи відображаються у «Вхідних»:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_01.png

Порада

Для зручності можливо скористатись фільтром документів у «Вхідних»:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_02.png

1 Робота з «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013)

У папці «Вхідні» виберіть та перейдіть у небхідний документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_07.png

Ви можете ознайомитись з відкритим документом та якщо згодні з його змістом натиснути кнопку «Підписати»:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_06.png

Примітка

Для того аби відредагувати документ потрібно перервати (закрити) процес підписання:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_08.gif

До зміни доступні лише номер та дата непідписаного документа:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_04.png

Після внесених змін потрібно «Зберегти», «Підписати» та «Відправити» документ.

1.1 Підписання та відправка документа

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання інформація щодо підписанта відображається в блоці «Підписанти». Для відправки документа необхідно натинути на кнопку «Відправити». Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів.

2 Робота з «Актом звірки зведеним» (COMDOC_029)

У папці «Вхідні» виберіть та перейдіть у небхідний документ:

../../../_images/System_Pysk_work_with_COMDOC_013_COMDOC_029_05.png

Ви можете ознайомитись з відкритим документом та якщо згодні з його змістом натиснути кнопку «Підписати і відправити у відповідь». Підписання відбувається аналогічно до підписання будь-якого іншого документа на платформі та вже описане в розділі «Підписання та відправка документа.

3 Відкликання підпису комерційних документів (COMDOC)

Відправлені комерційні документи (COMDOC) можуть бути відкликані («Відкликання підпису» - COMDOC_021 квитанція №14). Відкликання використовується при помилковій відправці документа. Відкликати комерційний документ (COMDOC) може лише Відправник за умови, що Отримувач ще не підписав документ (COMDOC). Функціонал доступний для інтегрованих користувачів (API) та з web. «Відкликання підпису» на web-платформі активується відповідною кнопкою з випадаючого списку «Додаткові дії»:

../../../_images/comdoc_revoke_005.png

«Відкликання підпису» здійснюється за допомогою КЕП. Перед здійсненням підписання спочатку потрібно обрати дату відкликання, ввести текст причини відкликання і «Перейти до зчитування КЕП»:

../../../_images/comdoc_revoke_004.png

Примітка

Для пов’язаних між собою логістичних документів (таких, як «Рахунок (Логістика)» (COMDOC_040) та «Акта наданих послуг (Логістика)» (COMDOC_037)) передбачена можливість парного відкликання підпису! Лише для даних типів документів реалізовано поле «Предмет відкликання підпису» для формування відкликання лише для поточного документа чи для всіх пов’язаних з даним документом актів / рахунку:

../../../_images/comdoc_revoke_007.png

Аналогічно до решти комерційних документів потрібно обрати дату відкликання, ввести текст причини відкликання і «Перейти до зчитування КЕП»:

../../../_images/comdoc_revoke_008.png

Після чого відкриється форма для вибору КЕП для підписання:

../../../_images/comdoc_sign.png

Примітка

Під час виконання парного відкликання підпису відображається стандартний віджет виконання масових операцій.

Після підписання документ змінює свій статус на «Підпис відкликано», відображається вказана причина, а дія Відкликання підпису також відображається, якщо натиснути кнопку «Переглянути підписи»:

../../../_images/comdoc_revoke_006.png

Документообіг завершено.


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua