Робота з «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013) для контрагентів «Транс Логістик»


Вступ

Дана інструкція описує порядок обміну «Актом виконаних робіт» (COMDOC_013) з компанією «Транс Логістик» на платформі EDI Network 2.0.

Специфікація «Акта виконаних робіт» (COMDOC_013) при роботі з компанією «Транс Логістик» дещо відрізняється, опис документа доступний за посиланням: XML Специфікації для роботи з «Транс Логістик»

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI Network»:

../../../_images/landing_edi.png

2 Формування «Акта виконаних робіт» (COMDOC_013) Постачальником

Постачальник є ініціатором документообігу - формує і надсилає «Акт виконаних робіт» (COMDOC_013) «з нуля». Створити документ «Акт виконаних робіт» (COMDOC_013) можливо в головному вікні, з будь-якого розділу перегляду документів. Для цього натисніть зелену кнопку «Створити» і у вікні Створити документ виберіть тип документа «Акт виконаних робіт» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_002.png

Відкривається форма документа, де обов’язкові до заповнення поля відмічені червоною зірочкою *:

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_003.png

Можливо скористатись пошуком та вибрати свого контрагента (при цьому дані зареєстрованого на платформі контрагента заповняться автоматично):

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_004.png

Для заповнення табличної частини потрібно натиснути «+Додати» товарні позиції з «Товарного довідника» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_005.png ../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_006.gif

«Кількість» можливо замінити при перегляді таблиці, а інші дані позицій можливо відредагувати та «Змінити» через pop-up вікно, що відкривається по кліку на «Штрихкод» позиції:

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_007.png

Підказка

Деякі поля документа розраховуються автоматично за формулами:

 • ВсьогоПоРядку:

 • СумаБезПДВ = <ЗаявленаКількість> * <ПрийнятаКількість> * <Ціна> з заокругленням до 2х знаків після коми;

 • СумаПДВ = <ЗаявленаКількість> * <ПрийнятаКількість> * <Ціна> * (100 / Ставка НДС) з заокругленням до 2х знаків після коми;

 • ПроцентЗнижки = 100 * (1- <Ціна> / <БазоваЦіна>) з заокругленням до 2х знаків після коми;

 • ВсьогоПоДокументу:

 • СумаБезПДВ = сума значень з таблиці <ВсьогоПоРядку>-<СумаБезПДВ>;

 • ПДВ = сума значень <ВсьогоПоРядку>-<СумаПДВ>;

 • Сума = <ВсьогоПоРядку>-<СумаПДВ> + <ВсьогоПоРядку>-<СумаБезПДВ>.

Також можливо «Видалити» товарні позиції з табличної частини документа:

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_008.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого можливо «Підписати» (2):

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_009.png

2.1 Підписання та відправка «Акта виконаних робіт» (COMDOC_013) Постачальником

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Акта виконаних робіт» (COMDOC_013) Постачальником документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Trans_Logistic_COMDOC_013_instruction_010.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані». Компанія «Транс Логістик» зі своєї сторони переглядає та підписує/відхиляє документ.

3 Відкликання підпису комерційних документів (COMDOC)

Відправлені комерційні документи (COMDOC) можуть бути відкликані («Відкликання підпису» - COMDOC_021 квитанція №14). Відкликання використовується при помилковій відправці документа. Відкликати комерційний документ (COMDOC) може лише Відправник за умови, що Отримувач ще не підписав документ (COMDOC). Функціонал доступний для інтегрованих користувачів (API) та з web. «Відкликання підпису» на web-платформі активується відповідною кнопкою з випадаючого списку «Додаткові дії»:

../../../_images/comdoc_revoke_005.png

«Відкликання підпису» здійснюється за допомогою КЕП. Перед здійсненням підписання спочатку потрібно обрати дату відкликання, ввести текст причини відкликання і «Перейти до зчитування КЕП»:

../../../_images/comdoc_revoke_004.png

Примітка

Для пов’язаних між собою логістичних документів (таких, як «Рахунок (Логістика)» (COMDOC_040) та «Акта наданих послуг (Логістика)» (COMDOC_037)) передбачена можливість парного відкликання підпису! Лише для даних типів документів реалізовано поле «Предмет відкликання підпису» для формування відкликання лише для поточного документа чи для всіх пов’язаних з даним документом актів / рахунку:

../../../_images/comdoc_revoke_007.png

Аналогічно до решти комерційних документів потрібно обрати дату відкликання, ввести текст причини відкликання і «Перейти до зчитування КЕП»:

../../../_images/comdoc_revoke_008.png

Після чого відкриється форма для вибору КЕП для підписання:

../../../_images/comdoc_sign.png

Примітка

Під час виконання парного відкликання підпису відображається стандартний віджет виконання масових операцій.

Після підписання документ змінює свій статус на «Підпис відкликано», відображається вказана причина, а дія Відкликання підпису також відображається, якщо натиснути кнопку «Переглянути підписи»:

../../../_images/comdoc_revoke_006.png

Документообіг завершено.


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua