Робота з сервісом Вільний


1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth .

При переході за вказаним посиланням відкриється вікно авторизації. Необхідно ввести Ваш логін і пароль користувача і натиснути «Вхід»:

../_images/Work_with_Vilnyi_01.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти «Реєстрацію» на платформі (детальніше в інструкції)

Після успішної авторизації відкриється головне меню з сервісами платформи EDIN:

../_images/Work_with_Vilnyi_02n.png

Лівою кнопкою миші потрібно вибрати «Вільний».

Підказка

Для повернення до меню сервісів, товарного довідника потрібно натиснути кнопку пресуха або натиснувши на логотип EDIN

2 Загальний вигляд сервісу

Зовнішній вигляд сервісу «Вільний» складається з кількох наступних основних частин: функціонал переходу по каталогами папок (1), журналу документів (2), пошуку документів (3), кнопки переходу в меню сервісів, вибору мови, налаштувань користувача та виходу з платформи (4).

../_images/Work_with_Vilnyi_46.png

3 Перегляд каталогів платформи

В путівнику, а також зеленим маркером відмічене поточне місце перебування користувача в сервісі (при первинному вході - в каталозі «Вхідних» документів).

../_images/Work_with_Vilnyi_05n.png

Для переходу в потрібний Вам каталог необхідно його вибрати:

 1. «Вхідні» - каталог вхідних документів організації (від контрагентів).

 2. «Надіслані» - каталог відправлених документів організації (до контрагентів).

 3. «Важливі» - каталог всіх документів, що були відзначені, як «важливі» символом зірочки («важливі» звезда / звезда2 «звичайні»).

 4. «Чернетки» - каталог для документів, що були створені, але не були відправлені.

 5. «Архів» - каталог для документів, що були перенесені в архів.

 6. «Збережений пошук» - стандартні та створені користувачем комбінації критеріїв пошуку документів для зручної фільтрації документів у вище перерахованих каталогах (детальніше за посиланням).

3.1 Статуси документів

В сервісі «Вільний» для документів передбачені наступні статуси:

 • Очікує підпису - Відправник підписав та відправив документ (жоден Отримувач ще не підписа документ);

 • Підписано частково - Відправник та частина контрагентів-Отримувачів підписали документ;

 • Підписано - кінцевий статус документа; документ підписано всіма контрагентами;

 • Відхилено - кінцевий статус документа; документ відхилено одним з контрагентів (документ вважається відхиленим незважаючи на дії інших контрагентів);

 • Не доступна до редагування копія - «snapshot»-копія документа (містить статус оригіналу й інформацію про підписи на момент формування копії). Жодні дії з документом недоступні (виключення: Відправник може додавати Отримувачів до вже відправленої копії).

3.2 Масове завантаження документів

Масове завантаження документів доступне з журналу документів. Для цього потрібно відмітити потрібні документи і натиснути кнопку «Завантажити»:

../_images/Work_with_Vilnyi_44.png

Документи завантажуються у вигляді zip-архівів (найменування архіву = перші 10 символів теми документа + Дата + Час створення). Кожен з архівів містить каталоги (найменування=назві файлу з роширенням) для кожного вкладення. Кожен каталог містить:

 • якщо документ не підписаний: оригінал файлу;

 • якщо документ підписаний: оригінал файлу та підписаний файл в форматі p7s.

Примітка

Якщо підписаний документ містить файл в форматі PDF/JPG/JPEG/PNG/BMP, то завантажуваний zip-архів для кожного такого файлу додатково містить друкований макет з візуалізацією підпису в вигляді водяного знаку та листом підписання в форматі pdf (детальніше).

4 Створення і відправка документа

Для створення документа на платформі необхідно натиснути кнопку - «Створити»

../_images/Work_with_Vilnyi_08n.png

Після цього на формі створення документа обов’язково потрібно вказати «Отримувачів», «Тему документа» (від 1 до 100 символів) та додати файли-вкладення.

Примітка

Поля «Номер документу», «Дата документу», «Сума (грн)», «Повідомлення» не є обов’язковими до заповнення.

4.1 Додавання отримувачів

Отримувачам документа відображається лише контрагент-Відправник, однак Отримувачам відображається статус документа і загальна кількість

Для вибору потрібних Отримувачів (може бути декілька) потрібно в полі почати вводити прізвище, пошту чи ЕДРПОУ контрагента (min 3 символи) і обрати зі списку зареєстрованих на платформі користувачів:

../_images/Work_with_Vilnyi_13.gif

Реалізована можливість вказати Email незареєстрованого на платформі користувача в полі «Отримувачі». При додаванні такого користувача потрібно обрати «Запросити нового користувача» в результатах випадаючого списка:

../_images/Work_with_Vilnyi_37.png ../_images/Work_with_Vilnyi_38.png

При відправці документа у відправника з’являється попередження, що потребує підтвердження:

../_images/Work_with_Vilnyi_39.png

Незареєстрованому отримувачу на вказаний Email відправляється запрошення з посиланням на реєстрацію) та вкладеним одним (першим) файлом без підпису:

../_images/Work_with_Vilnyi_68.png

Також незареєстрованим отримувачам на Email приходять нагадування про запрошення на наступний день, 3-ій, 6-ий, 12-ий та 27-ий зі списком відправників та темами повідомлень:

../_images/Work_with_Vilnyi_60.png

Також можливе масове додавання зареєстрованих / незареєстрованих Отримувачів, скопіювавши (Ctrl+C) список (значення через кому) потрібних Email-адрес та вставши (Ctrl+V) їх з буфера обміну:

../_images/Work_with_Vilnyi_67.gif

4.2 Додавання файлів

Файли можливо додати з локального носія через кнопку «Додати файл» чи «Drag-and-drop» способом:

../_images/Work_with_Vilnyi_09n.png

Примітка

Один документ може містити не більше 10 файлів в наступних форматах: PDF/JPG/JPEG/PNG/BMP/DOC/DOCX/XLS/XLSX/PPT/PPTX/CSV/TXT/XML/P7S (попередній перегляд працює лише для PDF/JPG/JPEG/PNG/BMP/TXT/XML) з розміром файлу не більше 5 Мб.

При додаванні більше 3 файлів частина файлів прихована за стрілками прокручування (прокрутка1 прокрутка2). Для доданих файлів доступний попередній перегляд їх вмісту:

../_images/Work_with_Vilnyi_10n.gif

При перегляді доданого файлу можливо масштабувати попередній перегляд файлу (1), використовувати пагінацію сторінок (2), роздрукувати макет з візуалізацією підпису в вигляді водяного знаку та листом підписання (3) print (кнопка активна лише для файлів в форматі PDF/JPG/JPEG/PNG/BMP), завантажити (4) download чи видалити (5) trash файл.

../_images/Work_with_Vilnyi_51.png

Примітка

При завантаженні (4) download файлу:

 • якщо документ НЕ підписано, то завантажується лише оригінал файлу;

 • якщо документ підписано, то завантажується zip-архів (найменування архіву = назва файлу + Дата + Час створення), що містить оригінал файлу та підписаний файл в форматі p7s;

 • якщо документ підписано і файл має розширення формату PDF/JPG/JPEG/PNG/BMP, то завантажується zip-архів (найменування архіву = назва файлу + Дата + Час створення), що містить оригінал файлу, підписаний файл в форматі p7s та друкований макет з візуалізацією підпису в вигляді водяного знаку та листом підписання в форматі pdf (детальніше).

Після додавання файлу/-ів та заповнення всіх обов’язковий полей можливо масово «Підписати всі» файли документа та «Відправити» документ (також можливо «Відправити документ без підписання»). При відправці непідписанного документа з’являється підказка, що потребує підтвердження дії:

../_images/Work_with_Vilnyi_14.png

4.3 Підписання та відправка документа

Для підписання необхідно натинути на кнопку «Підписати всі»:

../_images/Work_with_Vilnyi_15n.png

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати ключ для підписання. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл чи токен (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1n3.png ../_images/file2n3.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку (4) лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати» (5):

../_images/file3n3.png

Важливо

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/wrong_key3.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта; можливо видалити помилкові ключі (del_key).

При подальшій роботі з раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4n3.png ../_images/file5n2.png

Увага

Один користувач може накласти не більше 2 унікальних підписів. При додаванні/видаленні файлів в/з документа - раніше накладені підписи видаляються!

Примітка

Після підписання файлів в форматах PDF, JPG (JPEG), PNG, BMP при їх попередньому перегляді додається водяний знак в верхньому лівому куті кожної сторінки файлу, а також додається сторінка листа підписання:

../_images/Work_with_Vilnyi_53.png

Водяний знак містить інформацію, про те що файл було підписано в EDI Network, GUID документа та поточну сторінку файлу.

../_images/Work_with_Vilnyi_54.png

Лист підписання містить посилання та QR-код для скачування архіва документа, інформацію по документу та його підписантів.

Після підписання під даними документа відображається інформація щодо підписантів. Для відправки документів потрібно натиснути на кнопку «Відправити».

../_images/Work_with_Vilnyi_55.png

Після відправки документа контрагентам він відображається в журналі надісланих документів і має статус Очікує підпису (кнопки додавання файлів та підписання не активні):

../_images/Work_with_Vilnyi_56.png

Примітка

Надіслані документи мають мітки (з підказками при наведенні курсора):

 • yellow_tag - «Частково доставлено» (серед отримувачів є зареєстровані і незареєстровані користувачі)

 • green_tag - «Доставлено» (всі отримувачі зареєстровані на платформі)

 • red_tag - «Очікуємо реєстрації отримувача» (всі отримувачі - незареєстровані користувачі)

Також при відправці документа, на вказаний e-mail «Отримувача» відправляється лист:

../_images/Work_with_Vilnyi_36n.png

5 Додавання отримувачів до відправленого документа

Увага

Лише Відправник документа має можливість додавати нових контрагентів. Додавання отримувачів до вже відправленого документа можливо поки документ (оригінал) знаходиться в статусі Очікує підпису / Підписано частково (детальніше про статуси документів).

Для цього Відправнику потрібно перейти у документ і натиснути кнопку «+Додати»:

../_images/Work_with_Vilnyi_63.png

Пошук і додавання нового отримувача аналогічно формуванню нового документа (з можливістю додавання незареєстрованого учасника):

../_images/Work_with_Vilnyi_64.gif

Документ відправляється новим контрагентам кнопкою «Відправити».

6 Переслати

«Вхідні» чи «Надіслані» документи можливо «Переслати»:

../_images/Work_with_Vilnyi_23.png

Пошук і додавання нового отримувача аналогічно формуванню нового документа (з можливістю додавання незареєстрованого учасника):

../_images/Work_with_Vilnyi_66.gif

При цьому формується «snapshot»-копія документа зі статусом «Не доступна до редагування копія» (містить статус оригіналу й інформацію про підписи на момент формування копії):

../_images/Work_with_Vilnyi_65.png

Жодні дії з документом-копією недоступні (окрім можливості завантажити вкладення).

8 Робота з вхідними документами

Всі непрочитані «Вхідні» документи відображаються жирним шрифтом:

../_images/Work_with_Vilnyi_28n.png

При переході в сам документ відкриваються дані про підписанта, файли доступні до перегляду та скачування (download), а сам з документом можливо виконати наступні дії: «Відхилити всі» підписані файли чи «Підписати» їх у відповідь:

../_images/Work_with_Vilnyi_30n.png

Підказка

Процес Підписання «Отримувачем» документа не відрізняється від підписання «Відправника» та описаний в розділі вище .

Після підписання документ змінює свій статус на:

 • «Підписано частково», якщо є інші отримувачі, що ще не наклали свій підпис (кожен користувач може накласти не більше 2 унікальних підписів);

 • «Підписано», якщо решта учасників вже підписали документ.

../_images/Work_with_Vilnyi_32.png

Документообіг завершуєтся, коли документ змінює свій статус на «Підписано».

8.1 Відхилення вхідного документа

Увага

Якщо один з отримувачів відхилить документ до того, як він буде підписаний усіма учасниками (документ в статусі «Очікує підпису» чи «Підписано частково») документ змінює свій статус на «Відхилено» для всіх учасників. Відхилений документ не підписується, а контрагент, що виконав відхилення зазначається під статусом.

Для відхилення всіх підписаних файлів потрібно відкрити сам документ і натиснути кнопку «Відхилити всі»:

../_images/Work_with_Vilnyi_42.png

При відхиленні потрібно обов’язково вказати причину відхилення та «Відправити»:

../_images/Work_with_Vilnyi_34.png

Після відхилення документ змінює свій статус на «Відхилено».

../_images/Work_with_Vilnyi_43.png

Документообіг завершено.


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua