Інструкція по роботі з мережею «Modern-Expo» на web-платформі EDI Network 2.0. Інструкція для Постачальника.


Вступ

Дана інструкція описує порядок документообігу з мережею «Modern-Expo» на платформі EDI Network 2.0.

Загальна схема документообігу:

../../../_images/Modern_expo_schema_v1_0.png

XML Специфікації для роботи з «Modern-Expo»

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI Network»:

../../../_images/landing_edi.png

2 Формування «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) на підставі вхідного «Попереднього замовлення» (ORDER)

Мережа «Modern-Expo» є ініціатором документообігу - надсилає «Попереднє замовлення» (ORDER), що містить поле DOCTYPE=PO. Документ відображається у «Вхідних» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_003.png

Після ознайомлення зі змістом вхідного документа для створення документа у відповідь на формі-підказці виберіть зі списку «Підтвердження замовлення»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_004.png

Після чого на підставі «Попереднього замовлення» (ORDER) автоматично створюється «Підтвердження замовлення» (ORDRSP). На формі створюваного документа значення більшості полів заповняться (пененесутся) з документа-підстави. Всі поля, позначені червоною зірочкою * - обов’язкові до заповнення:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_005.png
 1. Номер - може збігатися з номером замовлення.

 2. Дата - дата підтвердження, автоматично вказується поточна дата.

 3. Одержувач / Покупець / Постачальник / Місце доставки / Дата доставки / Валюта замовлення автоматично переносяться з замовлення.

В табличній частині створеного документа знаходиться перелік товарних позицій, що були замовлені. Дані позицій можливо відредагувати та «Змінити» через pop-up вікно, що відкривається по кліку на штрихкод товару:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_006.png

Інформація по позиціям, автоматично переноситься із Замовлення:

 1. - номер позиції

 2. Найменування - назва позиції іх товарного довідника

 3. Штрихкод - штрихкод товарної позиції, полегшує пошук, переноситься автоматично з замовлення

 4. Ціна без ПДВ- ціна одиниці товару переноситься автоматично з документа підстави

 5. Замовлена кількість- кількість автоматично переноситься з замовлення

 6. Підтверджена кількість - фактична підтверджена кількість, що буде доставлена

 7. Одиниці виміру - автоматично переноситься з замовлення

 8. Сума без ПДВ - автоматично переноситься з замовлення

 9. Дії - вибираються зі списку в залежності від ситуації: Буде доставлено (дана товарна позиція буде доставлена в повному обсязі) / Відмовлено (дана товарна позиція доставлена не буде), а при зміні Підтвердженої кількості автоматично зміниться на Зміна кількості:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_007.png

Попередження

Табличні значення (товарні позиції) також можливо «+Додати» чи «Видалити», однак всі зміни за позиціями повинні виконуватись лише після узгодження з мережею!

Після того, як усі обов’язкові поля будуть заповнені потрібно «Зберегти» (1) документ, щоб внесені зміни вступили в силу, а потім - «Відправити» (2) документ в мережу:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_008.png

Відправлені документи доступні до перегляду знаходяться у вкладці «Надіслані»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_009.png

3 Отримання «Товарної специфікації» (COMDOC_008)

Мережа «Modern-Expo» у відповідь на «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) формує і відправляє підписану «Товарну специфікацію» (COMDOC_008). Документ відображається у «Вхідних» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_010.png

Цей документ Потребує підписання отримувачем. Для його підписання потрібно перейти в документ і у відкритому документі натиснути на кнопку «Підписати і відправити»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_024.png

3.1 Підписання та відправка «Товарної специфікації» (COMDOC_008)

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Товарна специфікація» (COMDOC_008) відправляється автматично, а інформацію щодо підписантів можливо переглянути, клікнувши на зелену іконку документа:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_025.png

4 Формування «Рахунку» (INVOICE) на підставі вхідної «Товарної специфікації» (COMDOC_008)

Після підписання «Товарної специфікації» (COMDOC_008) на підставі цього документа потрібно створити «Рахунок» (INVOICE). Для цього у відкритому документі «Товарна специфікація» (COMDOC_008) на формі-підказці потрібно вибрати і створити «Рахунок»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_026.png

Після чого на підставі «Товарної специфікації» (COMDOC_008) автоматично створюється «Рахунок» (INVOICE). На формі створюваного документа значення більшості полів заповняться (пененесутся) з документа-підстави. Всі поля, позначені червоною зірочкою * - обов’язкові до заповнення:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_012.png

На сторінці створеного документа присутні блоки:

 • Додаткова інформація про документ (необов’язкова до заповнення);

 • Інформація про постачальника заповнюється автоматично і недоступна до редагування;

 • Разом - розраховується автоматичноза табличними даними.

Ви можете відкрити або приховати ці блоки натиснувши на кнопку Розгорнути / Згорнути:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_013.png

Попередження

Всі зміни за позиціями повинні виконуватись лише після узгодження з мережею!

В табличній частині створеного документа знаходиться перелік товарних позицій з документа-підстави. Можливо вносити зміни в кількість позицій за рахунком. «Змінити» можливо через pop-up вікно, що відкривається по кліку на штрихкод товару:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_014.png

Важливо

Кількість товарних позицій, що поставляється не може перевищувати кількість зазначену в замовленні!

Після того, як усі обов’язкові поля будуть заповнені потрібно «Зберегти» (1) документ, щоб внесені зміни вступили в силу, а потім - «Відправити» (2) документ в мережу:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_015.png

Відправлені документи доступні до перегляду знаходяться у вкладці «Надіслані»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_016.png

5 Формування «Видаткової накладної» (COMDOC_006) на підставі надісланого «Рахунку» (INVOICE)

Останнім логічним документом, що закриває ланцюжок документів є «Видаткова накладна» (COMDOC_006). Для створення документа потрібно зайти в «Надіслані» та перейти в раніше відправлений «Рахунок» (INVOICE):

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_016.png

У відкритому документі на формі-підказці потрібно вибрати «Видаткова накладна»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_017.png

Після чого на підставі «Рахунку» (INVOICE) автоматично створюється «Видаткова накладна» (COMDOC_006). На формі створюваного документа значення більшості полів заповняться (пененесутся) з документа-підстави. Всі поля, позначені червоною зірочкою * - обов’язкові до заповнення:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_018.png

Підказка

На підставі - поле для вибору типу документа-підстави. Заповнюється автоматично з документа-підстави (наприклад, «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору перевезення» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../../../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_019.png

Також можливо «Додати» новий договір прямо в документі (після відправки документа дані договору зберігаються в довіднику автоматично):

../../../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_020.png

Обов’язкові дані блоків Відправника та Покупця заповнюються автоматично, однак за потреби їх можливо відредагувати (кнопка «Редагувати»):

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_019.png

Після чого відредаговані дані цих блоків можливо «Сховати»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_021.png

В табличній частині створеного документа знаходиться перелік товарних позицій з документа-підстави. Дані конкретної позиціїї можливо редагувати через pop-up вікно, що відкривається по кліку на штрихкод товару:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_022.png

Попередження

Всі зміни за позиціями повинні виконуватись лише після узгодження з мережею!

Після того, як усі обов’язкові поля будуть заповнені документ потрібно «Зберегти» (1), «Підписати» (2), а потім - «Відправити» (3) документ в мережу:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_023.png

Підказка

Процес підписання документів на платформі не відрізняється і описаний в розділі вище.

Відправлені документи доступні до перегляду знаходяться у вкладці «Надіслані»:

../../../_images/Modern_Expo_EDI_instruction_027.png

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua