Створення прайс-листа. Інструкція для виробника.


Вступ

EDIN-DISTRIBUTION — це комплексне електронне рішення, яке оптимізовує процеси взаємообміну е-даними між виробниками та їх дистриб’юторами. Інструкція описує додавання та редагування прайс-листа, обмежень та квот, перегляд списку дистрибʼюторів та замовлень.

Примітка

Всі дані, наведені в Інструкції - фіктивні, використовуються тільки в якості прикладу

Робота з дистриб’юторами

Для перегляду списку покупців і подальшої роботи з прайс-листами необхідно виконати вхід в систему за допомогою наданих логіна і пароля. Далі серед доступних сервісів виберіть Виробник

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_1.png

Після вибору сервісу відобразиться сторінка Прайс-лист Виробник з усіма розділами, а саме вкладка з Контрагентами - дистриб’юторами.

У таблиці подана така інформація про Контрагента:

 • Назва

 • Інформація про компанію

 • Група

 • Обмеження

 • Прайс-лист

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_25.png

Доступне масове видалення прайс-листів і квот: для цього потрібно обрати (1) Дистриб’ютора/-ів та обрати, що потрібно «Видалити» (2).

Для перегляду та редагування Обмежень чи Прайс-листа потрібно лівою кнопкою миші натиснути на колонку обмежень чи піктограму прайс-листа (прайс_лист) відповідно. Для створення прайс-листа перейдіть у розділ Масове завантаження.

Перегляд, редагування та очищення прайс-листа

Для перегляду прайс-листа, натисніть на значок Переглянути прайс-лист у відповідній колонці навпроти дистриб’ютора.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_20.png

Відкриється нове вікно з усіма доданими позиціями, згруртованими за лінійкою продукціі та категоріями. Для перегляду вмісту кожного з рівнів потрібно натиснути мишкою на його назву.

Реалізована можливість швидкого пошуку позиції в прайс-листі, підсказка:

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_21.png ../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_22.png

Для колонок «Назва» та «Код виробника» передбачене сортування значень за зростанням згідно правила:

пустоти, числа (від 0 до 9), пробіли, спецсимволи, букви від А до Z, букви від А до Я

та за зменшенням в оберненому порядку.

Переглядаючи прайс-лист можливо перейти та відредагувати дані позиції (клік мишкою по назві). Відкриється модальне вікно з Даними позиції - поля відмічені червоною зірочкою * обовязкові до заповнення!

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_18.png

За допомогою кнопки «Видалити» можливо повністю видалити прайс-лист (1) або всі квоти для цього прайс-листа (2) для данного дистриб’ютора; також доступне видалення конкретної позиції (кнопка смітник).

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_24.png

Перегляд, редагування та очищення обмежень

Для перегляду Обмежень, на сторінці контрагентів натисніть на колонку Обмеження навпроти потрібного контрагента.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_23.png

Відкриється сторінка зі встановленими обмеженнями, які ви можете редагувати або видалити усі обмеження для цього дистриб’ютора.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_08.png

Можливі обмеження:

 • Мінімальна сума замовлення з ПДВ, грн.

 • Максимальна сума замовлення з ПДВ, грн.

 • Кредитний ліміт, грн.

 • Максимальна вага замовлення, кг

 • Максимальна кількість позицій в замовленні

 • Максимальна кількість коробок

 • Максимальна кількість палет

 • Кратність упаковці

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_09.png

Управління групами

Для оптимізації роботи з великою кількістю контрагентів передбачена можливість об’єднання дистриб’юторів в групи. В розділі «Управління групами» Виробник може «Створити групу» відповідною кнопкою, дати назву новій групі в спливаючому вікні та натиснувши «Зберегти»:

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_14.png

Створена група потрапляє до списку раніше створених груп.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_15.png

Для додавання/редагування назви чи списку дистриб’торів в групі потрібно натиснути на кнопку шестерня. В модальному вікні групи можливо скористатись пошуком, обрати зі списку своїх Дистриб’юторів та «Зберегти» зміни.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_17.png

Масове завантаження

Масове завантаження доступно лише для Виробника. У цьому розділі можливе створення прайс-листа, а також встановлення обмежень та квот.

Обмеження встановлюються на все замовлення, наприклад на максимальну можливу сумму замовлення; квота - обмеження кількості одиниць певного товару до замовлення

У розділі доступно дві кнопки: 1 - Скачати шаблон Excel та 2 - Завантажити з Excel. Під кожною кнопкою можливі відповідні дії по завантаженню прайс-листа, встановлення обмеження або квот.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_04n.png

Також в розділі на сторінці представлена Інструкція з правилами щодо заповнення форм для Прайс-листа / Обмежень / Квот.

Додавання прайс-листа

Для коректного формування прайс-листа завантажте шаблон кліком по кнопці Скачати шаблон прайс-листа. Автоматично почнеться скачування шаблону у форматі .xls

Важливо

Зверніть увагу! Видаляти, міняти місцями колонки в шаблоні не можна. Ви можете не заповнювати не обовязкові стовпці, але не видаляйте їх.

Відкрийте та заповніть файл Excel. Колонки виділенні зеленим кольором - обов’язкові для заповнення! Деякі стовпці мають підказки до заповнення - наведіть курсор у верхній куток назви стовпця для відображення підказки:

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_05.png

Обовязкові для заповнення в шаблоні дані:

 • Линейка

 • Категория

 • Подкатегория

 • Артикул

 • Наименование

 • Штрихкод

 • Ед. в кор.

 • Цена/ед. без НДС, грн.

Після заповнення шаблону, збережіть його!

Для завантаження прайс-листа на платформу натисніть на кнопку «Завантажити з Excel» та виберіть у новому вікні збережений файл.

Якщо якусь з колонок заповнено некоректно, позиція зафарбується помаранчевим кольором, та з’явиться повідомлення про помилку, у якій буде вказано який саме стовбець потрібно виправити.

Навіть якщо деякі позиції додані неправильно, ви все одно можете додати позиції без помилок.

Якщо всі дані заповнено вірно, перед вами відобразиться список доданих товарів. Відмітьте чекером усі товари які ви хочете додати.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_06.png

Далі з ними можливі дії - віднести їх до певного дистриб’ютора чи вибрати всіх відразу. Встановіть Період дії: внесіть дату початку (не раніше поточної дати) і дату закінчення; Після натисніть на кнопку «Опублікувати» - після цього товари відобразяться у прайс-листі у вказаних дистриб’юторів.

Ви можете редагувати позицію при перегляді прайс-листа вибраного дистриб’ютора, наприклад додати або відмінити помітки Новинка!, Акція! та Публічна позиція! або інші дані.

Таким способом ви можете оновлювати прайс-лист для кожного окремого дистриб’ютора, чи додавати нові позиції і навіть лінійки та категорії товарів для усіх контрагентів відразу.

Примітка

Зверніть увагу, що перш ніж Опублікувати, ви можете перевірити та редагувати дані!

Додавання обмежень

Для коректного формування обмежень завантажте шаблон кліком по кнопці Скачати шаблон обмежень. Автоматично почнеться скачування шаблону у форматі .xls

Важливо

Зверніть увагу! Видаляти, міняти місцями колонки в шаблоні не можна. Ви можете не заповнювати не обовязкові стовпці, але не видаляйте їх.

Відкрийте та заповніть файл Excel. Колонки виділенні зеленим кольором - обов’язкові для заповнення!

Для встановлення обмежень обов’язковим для заповнення є лише GLN контрагента, для якого ви встановлюєте обмеження. Зазначений GLN повинен бути у списку Ваших дистриб’юторів!

Після заповнення шаблону, збережіть його!

Для завантаження обмежень на платформу натисніть на кнопку «Завантажити з Excel» та виберіть у новому вікні збережений файл.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_10.png

Після натисніть на кнопку «Опублікувати» - після цього обмеження відобразяться у вказаного дистриб’ютора та будуть діяти при оформленні замовлення.

Обмеження можуть бути завантажені тільки для одного дистриб’ютора (одного GLN) - для інших дистриб’юторів повторіть дії з додавання обмежень.

Примітка

Зверніть увагу, що перш ніж Опублікувати, ви можете перевірити та редагувати дані!

Додавання квот

Для коректного додавання квот завантажте шаблон кліком по кнопці Скачати шаблон квот -> Завантажити шаблон квот. Автоматично почнеться скачування шаблону у форматі .xls

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_13.png

Важливо

Зверніть увагу! Видаляти, міняти місцями колонки в шаблоні не можна. Ви можете не заповнювати не обовязкові стовпці, але не видаляйте їх.

Відкрийте та заповніть файл Excel. Колонки виділенні зеленим кольором - обов’язкові для заповнення!

Для встановлення квот обов’язковими для заповнення є GLN контрагента, для якого встановлюється квота, Штрихкод позиції, Артикул та безпосередню сама Квота, тобто кількість товару до замовлення. Зазначений GLN повинен бути серед списку Ваших дистриб’юторів!

Після заповнення шаблону, збережіть його!

Для завантаження квот на платформу натисніть на кнопку Завантажити з Excel -> Завантажити квоти та виберіть у новому вікні збережений файл.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_11n.png

Важливо

Якщо обов’язкові поля не були додані або зв’язок «Штрихкод + Артикул» відсутній в прайс-листі для вказаного Дистриб’ютора (GLN), то система повідомить про це без можливості публікації даної квоти.

Після натисніть на кнопку «Опублікувати» - після цього квота буде діяти при оформленні замовлення. Переглянути квоти можливо при перегляді прайсу, у стовпці «Квота на замовленя».

Для одного дистриб’ютора немає можливості завантажити різні квоти для одного товару.

Примітка

Зверніть увагу, що перш ніж Опублікувати, ви можете перевірити та редагувати дані!

Робота з EDI та ЮЗД

Користувачу доступна робота з наступними документами:

Для зручності документи логічно пов’язуються в так звані ланцюжки. Далі представлені можливі схеми/комбінації документообігу (в дужках вказаний відправник документу):

 1. ORDERS (дистриб’ютор) -> ORDRSP (виробник) -> DESADV (виробник) -> RECADV (дистриб’ютор) -> INVOICE (виробник)

 2. ORDERS (дистриб’ютор) -> ORDRSP (виробник) -> DESADV (виробник) -> COMDOC_006 (виробник)

 3. ORDERS (дистриб’ютор) -> ORDRSP (виробник) -> INVOICE (виробник)

 4. ORDERS (дистриб’ютор) -> ORDRSP (виробник) -> COMDOC_006 (виробник)

 5. ORDERS (дистриб’ютор) -> ORDRSP (виробник) -> RECADV (дистриб’ютор) -> INVOICE (виробник)

 6. ORDERS (дистриб’ютор) -> DESADV (виробник) -> RECADV (дистриб’ютор) -> INVOICE (виробник)

 7. ORDERS (дистриб’ютор) -> DESADV (виробник) -> COMDOC_006 (виробник)

 8. ORDERS (дистриб’ютор) -> INVOICE (виробник)

 9. ORDERS (дистриб’ютор) -> COMDOC_006 (виробник)

Перегляд Замовлення

У розділі «Вхідні» відображається список оформлених замовлень від дистриб’юторів:

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_07.png

У замовлені ви можете перевірити такі данні як наприклад GLN Покупця, GLN Місця доставки, або дату коли поставка відбудеться. Ви можете скачати замовлення у форматі .pdf, .xls, .xml, .zip або відразу відправити на друк.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_order_12.png

Під основною інформацією - таблична частина з позиціями. Натисніть «Показати повністю» щоб розгорнути всю інформацію за позиціями, або розгорніть лише одні, натиснувши на знак біля номеру позиції.

../../../_images/Instruktsiia_dlia_vyrobnyka_order_12_2.png

Під позиціями можливо залишити коментар - видалити коментар неможливо.

Додавання нового дистриб’ютора

Щоб додати нового покупця, зверніться до вашого менеджера в компанії АТС.

У випадку ротації дистриб’юторів і покупців, звертайтесь до вашого менеджера в компанії АТС.

Відправлення прайс-листів дистриб’юторам з облікової системи

В компанії АТС розроблена специфікація XML. Щоб налаштувати відправлення прайсів безпосередньо з вашої облікової системи дистриб’юторам, зверніться до вашого менеджера в компанії АТС.

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua