Документообіг з мережею «АТБ» на платформі EDI Network 2.0: «Розподільчі центри»


Вступ

Дана інструкція описує порядок документообігу з мережею «АТБ» на платформі EDI Network 2.0 за схемою передбаченою для розподільчих центрів. В документообігу приймають участь наступні документи:

Загальна схема документообігу:

../../../_images/ATB_distribution_centers_000.png

1 Формування «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) у відповідь на вхідне «Замовлення» (ORDER). Сторона Постачальника

Мережа «АТБ» формує і відправляє «Замовлення» (ORDER). Для формування «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) потрібно у папці «Вхідні» обрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити підтвердження (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/ATB_distribution_centers_008.png ../../../_images/ATB_distribution_centers_009.png

Для формування «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) виберіть відповідний документ на формі-підказці - документ створиться автоматично.

../../../_images/ATB_distribution_centers_010.png

У відкритій формі «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) деякі поля заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ATB_distribution_centers_011.png
 1. Одержувач - дані одержувача (мережі), не підлягають редагуванню

 2. Підтвердження замовлення - поле для вибору типу: Підтвердження замовлення, Заміна підтвердження замовлення, Видалення підтвердження замовлення;

 3. - номер підтвердження замовлення;

 4. від - дата підтвердження замовлення, за замовчуванням вказана поточна дата;

 5. Покупець - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 6. Постачальник - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 7. Місце доставки - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок).

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ATB_distribution_centers_024.png
 1. Дата доставки - дата доставки, за замовчуванням вказується дата з «Замовлення» (ORDER);

 2. Валюта замовлення - вибір валюти;

В блоці Разом вказується загальна кількість табличних позицій.

В табличній частині відображається основна інформація по замовлених товарних позиціях. Товарні позиції переносяться з «Замовлення» (ORDER): їх можна «+Додати», змінити, підтвердити/відхилити чи «Видалити».

Всі зміни за позиціями варто виконувати тільки після узгодження з мережею!

Зміни за позиціями можливо виконувати в табличній частині в колонках «Ціна без ПДВ», «Підтверджена кількість» або за конкретною позицією, натиснувши на штрихкод позиції:

../../../_images/ATB_distribution_centers_013.png

Якщо по якійсь з позицій не буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити».

Увага

Підтверджена кількість товарних позицій не може перевищувати зазначену в «Замовленні» (ORDER)!

Після того, як товарні позиції будуть обрані (відмічені чекером) над ними доступні наступні «Дії над вибраними» : Буде доставлено або Відмовлено. У колонці Дії - відображається статус дії в обраній позиції. Можливі наступні статуси: Буде доставлено, Зміни кількості, або Відмовлено.

../../../_images/ATB_distribution_centers_012.png

Постачальник може редагувати позиції, наприклад, у випадку коли необхідно змінити кількість підтвердженого товару. Для цього внесіть кількість товару, що підтверджується в колонці Підтверджена кількість. Якщо по якійсь з позицій не буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити».

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти» (1), потім «Відправити» (2).

../../../_images/ATB_distribution_centers_014.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням» (ORDER).

../../../_images/ATB_distribution_centers_015.png

2 Формування «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Сторона Постачальника

Для формування «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) потрібно у папці «Надіслані» обрати «Підтвердження замовлення» (ORDRSP), за яким потрібно зробити відвантаження (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/ATB_distribution_centers_016.png ../../../_images/ATB_distribution_centers_017.png

Для формування «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) виберіть відповідний документ на формі-підказці - документ створиться автоматично.

../../../_images/ATB_distribution_centers_018.png

У відкритій формі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) деякі поля заповнюються автоматично з пов’язаного документа-підстави (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ATB_distribution_centers_019.png
 1. Одержувач - дані одержувача (мережі), компанія;

 2. Повідомлення про відвантаження № - номер «Повідомлення про відвантаження»;

 3. від - дата «Повідомлення про відвантаження», за замовчуванням вказана поточна дата;

 4. Доставка буде проведена - дата і час доставки;

 5. Версія - версія документа. Числове значення вказується автоматично і не може бути меншим за версію попередніх «Повідомлень про відвантаження» (DESADV) в ланцюжку документів;

 6. Постачальник - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 7. Покупець - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 8. Місце доставки - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 9. Повідомлення на замовлення № - номер «Замовлення» в ланцюжку документів (поле не доступне до редагування);

 10. За накладною № / від - номер та дата накладної. Номер «первинного» документа на паперовому носії повинен співпадати з номером накладної!

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ATB_distribution_centers_024.png

Важливо

Увага! Номер вказаної накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.

Блок Разом розраховується автоматично за табличними даними.

Перелік товарних позицій (які були замовлені), їх кількість, що постачається повинні збігатись. Система автоматично заповнює значення за позиціями з раніше відправленого документа «Підтвердження замовлення» (ORDRSP), на основі якого був створений документ «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Можливо вносити зміни в кількість і ціну позицій.

Всі зміни за позиціями варто виконувати тільки після узгодження з мережею!

Зміни за позиціями можливо виконувати в табличній частині в колонках «Кількість, що постачається», «Ціна без ПДВ», «Ціна з ПДВ», «Ставка ПДВ» або за конкретною позицією, натиснувши на штрихкод позиції:

../../../_images/ATB_distribution_centers_021.png

Якщо по якійсь з позицій не буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити».

../../../_images/ATB_distribution_centers_020.png

Важливо

Увага! У разі створення кількох видаткових накладних на замовлення, необхідно на кожну накладну формувати Повідомлення про відвантаження. При цьому, поле «За накладною №» в документах повинно відрізнятися.

Увага

Кількість товарних позицій, що постачається не може перевищувати кількість зазначену в «Замовленні»!

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти» (1), потім «Відправити» (2).

../../../_images/ATB_distribution_centers_022.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходитись в ланцюжку документів разом із «Замовленням» і «Підтвердженням замовлення».

../../../_images/ATB_distribution_centers_023.png

Якщо у користувача (Постачальника) є доступ до сервісу «ЕТТН», то за допомогою вже відправленого «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) можливо створити та відправити в Мережу документ «ТТН»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_08.png

При цьому деякі поля створюваного документа автоматично заповнюються полями з документа підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV)):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_09.gif

Кількість створених ТТН на підставі одного DESADV необмежено. Детальніше про створення ТТН за посиланням.

Важливо

Вимоги для використання функціоналу створення ЕТТН на підставі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV):

 • для акаунта відправника DESADV підв’язана компанія-вантажовідправник, в якій заповнені місто та адреса;

 • поточний користувач підв’язаний під знайдену компанію-вантажовідправника;

 • для GLN-ів з DESADV заповнено ЕГРПОУ (varEdrpouCode) / ИНН (varInnCode);

 • в знайденій компанії-вантажоотримувача заповнені місто та адреса;

 • GLN з DESADV відноситься до адреси знайденої компанії-вантажоотримувача;

 • в знайденій адресі компанії-вантажоодержувача заповнені місто, вулиця, код КОАТУУ.


У відповідь на відправлене «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) мережа «АТБ» може відправити «Повідомлення про прийом» (RECADV), після чого документообіг вважається завершеним.

Увага

Однак в разі виникнення невідповідностей (товари, які не були прийняті і з якої причини) мережа «АТБ» відправляє «Повідомлення про повернення» (RETANN). Такий документообіг передбачає відправку «Інструкції про повернення» (RETINS) зі сторони Постачальника.

3 Формування «Інструкції про повернення» (RETINS). Сторона Постачальника

Для формування документа, у папці «Вхідні» виберіть небхідний документ від мережі «АТБ». Для полегшення пошуку, достатньо ввести номер документа в полі «Пошук». Документи також можливо шукати за Відправником, Датою документа і Одержувачем (детальніше). За допомогою фільтру «Усі документи» відфільтруйте необхідний тип документа, у данному випадку - «Повідомлення про повернення». Перейдіть у документ.

../../../_images/ATB_distribution_centers_002.png

У документі, що відкрився, виберіть Інструкція про повернення на формі-підказці, новий документ створиться автоматично.

../../../_images/ATB_distribution_centers_005.png

Деякі поля у створеному документі вже будуть заповнені із документа-основи, без можливості редагування.

Деякі дані можливо редагувати. Обов’язкові поля, позначені червоною зірочкою *, мають бути заповнені!

../../../_images/ATB_distribution_centers_006.png
 1. - номер документа;

 2. Постачальник - заповнюється за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 3. Покупець - заповнюється за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 4. Місце доставки - заповнюється за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 5. Дата повернення - дата та час повернення товарів, переноситься із Повідомлення про повернення;

 6. Дія - поле для вибору типу дії, може бути Змінено, Прийнято, Відмовлено.

Якщо ви хочете змінити дату та/або час поверення товарів, вкажіть потрібні значення у полі Дата повернення та змініть Дію на «Змінено».

Нище блок, де вказана додаткова інформація: версія документа, інформація за позиціями. Щоб переглянути додаткову інформацію, натисніть на Розгорнути.

У табличній частині вказано порядковий № позиції, її Найменування, Штрихкод, Кількість до повернення та Одиниці виміру.

../../../_images/ATB_distribution_centers_007.png

В Інструкції про повернення можливо змінити тільки кількість товару, що повертаться та переглянути дані позиції, натиснувши на її штрихкод.

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти», а потім «Відправити».

../../../_images/ATB_distribution_centers_001.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua