Документообіг з мережею «АТБ» на платформі EDI Network 2.0. Інструкція для Постачальника

Зміст:


Вступ

Дана інструкція описує порядок документообігу з мережею «АТБ» на платформі EDI Network 2.0. В документообігу приймають участь наступні документи:

Постачальник може працювати з ТОВ «АТБ-Маркет» напряму або через логістичного оператора ТОВ «Логістик Юніон».

Загальна схема документообігу:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_112.png

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI Network»:

../../../_images/landing_edi.png

2 Постачання товару в ТОВ «АТБ-Маркет»

2.1 Формування «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Сторона Постачальника

Мережа «АТБ» є ініціатором документообігу: мережа надсилає документ «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити відвантаження. Документ відображається у «Вхідних» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_015n.png

Потрібно відкрити вхідне «Замовлення» (ORDER) лівою кнопкою миші та створити «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) в блоці ланцюжка документів для мережі «АТБ» за допомогою кнопки «Створити документ» (документ створиться автоматично):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_016n.png

У відкритій формі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) деякі поля заповнюються автоматично з пов’язаного документа-підстави (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_017n.png

Примітка

Документ «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) підтримує версійність (на рівні одного ланцюжка документів). Якщо мережа відхиляє сформовану ТТН, необхідно переробити весь ланцюжок документів, починаючи з «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). При заміні документа (номер документа зберігається) потрібно збільшувати значення «Версії» документа на одиницю (n+1).

  1. Одержувач - дані одержувача (мережі), компанія;

  2. Повідомлення про відвантаження № - номер «Повідомлення про відвантаження»;

  3. від - дата «Повідомлення про відвантаження», за замовчуванням вказана поточна дата;

  4. Доставка буде проведена - дата і час доставки;

  5. Версія - версія документа. Числове значення вказується автоматично і не може бути меншим за версію попередніх «Повідомлень про відвантаження» (DESADV) в ланцюжку документів;

  6. Постачальник - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

  7. Покупець - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

  8. Місце доставки - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

  9. За накладною № / від - номер/дата накладної. Номер «первинного» документа на паперовому носії повинен співпадати з номером накладної!

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_005.png

Важливо

Увага! Номер вказаної накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.

Також повинні збігатись перелік товарних позицій (які були замовлені), їх кількість, що постачається. Система автоматично заповнює значення за позиціями з раніше відправленого документа «Замовлення», на основі якого був створений документ «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Можливо вносити зміни в кількість і ціну позицій.

Всі зміни за позиціями тільки після узгодження з мережею!

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_018.png

Увага

Кількість товарних позицій, що постачається не може перевищувати кількість зазначену в «Замовленні»!

Якщо по якійсь з позицій не буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити».

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти» (1), потім «Відправити» (2).

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_019n.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходитись в ланцюжку документів разом із «Замовленням» і «Підтвердженням замовлення».

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_020n.png

Якщо у користувача (Постачальника) є доступ до сервісу «ЕТТН», то за допомогою вже відправленого «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) можливо створити та відправити в Мережу документ «ТТН»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_08n.png

Примітка

Якщо у Вас до цього не була створена компанія, то Ви отримаєте сповіщення «Необхідно створити компанію» та система автоматично відкриє сторінку створення нової компанії в «Особистому кабінеті» платформи (Налаштування / Компанії) - детальніше в інструкції.

Увага

Для формування ТТН поля Номер і Дата «Замовлення» (ORDER), Номер і Дата «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) є обовʼязковими до заповнення (в ТТН -> блок «Додаткові дані» -> Тип). Для формування нової ТТН: відповідні поля Номер і Дата документів «Замовлення» (ORDER) і «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) повинні відрізнятись між собою згідно налаштувань Вантажоодержувача.

При цьому деякі поля створюваного документа автоматично заповнюються полями з документа підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV)):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_09n.gif

Кількість створених ТТН на підставі одного DESADV необмежено. Детальніше про створення ТТН за посиланням.

Важливо

Вимоги для використання функціоналу створення ЕТТН на підставі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV):

  • для акаунта відправника DESADV підв’язана компанія-вантажовідправник, в якій заповнені місто та адреса;

  • поточний користувач підв’язаний під знайдену компанію-вантажовідправника;

  • для GLN-ів з DESADV заповнено ЄДРПОУ (varEdrpouCode) / ИНН (varInnCode);

  • в знайденій компанії-вантажоотримувача заповнені місто та адреса;

  • GLN з DESADV відноситься до адреси знайденої компанії-вантажоотримувача;

  • в знайденій адресі компанії-вантажоодержувача заповнені місто, вулиця, код КОАТУУ (заповнюється автоматично при наявності адреси компанії).

2.2 Формування «Видаткової накладної» (COMDOC_006). Сторона Постачальника

Перед початком роботи з «Видатковою накладною» необхідно заповнити всі реквізити, які будуть відображатися в документі з боку Постачальника (детальніше про налаштування GLN та налаштування компанії за посиланнями).

Важливо

Увага! Зверніть увагу, що реквізити заповнюються українською мовою і повинні відповідати інформації в реєстраційних документах компанії.

Для формування «Видаткової накладної» (COMDOC_006) потрібно у папці «Надіслані» обрати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Для зручності можливо скористатись пошуком:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_022n.png

Для формування «Видаткової накладної» (COMDOC_006) в блоці ланцюжка документів для мережі «АТБ» натисніть «Створити документ» (документ створиться автоматично):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_023n.png

Примітка

Якщо в даній «гілці поставки» даний тип документа («Видаткова накладна» (COMDOC_006)) вже є в Чернетках, то новий документ не створиться - до редагування відкриється документ-чернетка!

У відкритій формі «Видаткової накладної» (COMDOC_006) деякі поля заповнюються автоматично з пов’язаного документа-підстави (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_024n.png

Примітка

Документ «Видаткова накладна» (COMDOC_006) підтримує версійність (на рівні одного ланцюжка документів). Якщо мережа відхиляє сформовану ТТН, необхідно переробити весь ланцюжок документів, починаючи з «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). При заміні документа (номер документа зберігається) потрібно збільшувати значення «Версії» документа на одиницю (n+1).

  1. Видаткова накладна № - номер «Видаткової накладної»;

  2. від - дата «Видаткової накладної», за замовчуванням вказана поточна дата;

  3. «Повідомлення про відвантаження №» - номер «Повідомлення про відвантаження»;

  4. від - дата «Повідомлення про відвантаження»;

  5. На замовлення № - номер «Замовлення»;

  6. від - дата «Замовлення»;

  7. Версія - версія «Видаткової накладної».

Підказка

На підставі - поле для вибору типу документа-підстави. Заповнюється автоматично з документа-підстави (наприклад, «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору перевезення» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../../../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_019.png

Також можливо «Додати» новий договір прямо в документі (після відправки документа дані договору зберігаються в довіднику автоматично):

../../../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_020.png

Підказка

Блоки даних контрагентів (Відправника і Замовника) заповнюються автоматично. За допомогою кнопки «Редагувати» ці дані можливо замінити вручну (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_025n.png

Блоки згортаються за допомогою кнопки «Сховати»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_026n.png

Змінити дані Замовника можливо також за допомогою «Пошуку», вказавши назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_027.png

Також можливо Додати нового контрагента, наприклад, Платника або Перевізника. При додаванні контрагента потрібно обрати роль контрагента із випадаючого списку (1) і натиснути на зелену кнопку «+» (2). Новий блок дозволяє здійснити пошук контрагента (3) за назвою компанії, GLN, ІПН:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_028.png

Блок Місце доставки заповнюється автоматично з документа підстави:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_121.png

Важливо

Зверніть увагу: значення полів «Вулиця», «Місто», «Область» повинні відповідати (бути ідентичними) налаштуванням вказаного GLN

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_120.png

В блоці Параметрів обов’язкові Параметри доставки - «Точка доставки» та «Адреса доставки» автоматично заповнюється значеннями відповідно до заповненого блоку Місце доставки:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_031.png

Блок Результат вираховується з табличної частини і містить загальну інформацію за товарними позиціями:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_032n.png

Алгоритм розрахунку суми накладної:

  1. Закупівельна ціна без ПДВ з двома знаками після коми множиться на кількість;

  2. Отримана сума без ПДВ округляється до двох знаків після коми (Допустиме округлення: 0,5коп на одиницю товару);

  3. Підсумкова сума без ПДВ розраховується шляхом підсумовування сум без ПДВ всіх рядків документа;

  4. Підсумкова сума без ПДВ множиться на ставку ПДВ товару в документі- отримуємо суму ПДВ по документу (Допустиме округлення: 1коп);

  5. Підсумкова сума з ПДВ документа розраховується як сума підсумкової суми без ПДВ і суми ПДВ.

Блок табличної частини з переліком позицій заповнюються автоматично з документа-основи DESADV (поля , Найменування, Штрихкод, Базова ціна, ПДВ за од. продукції, Ціна, Кількість, Артикул покупця, Сумма без ПДВ, Сумма з ПДВ) та з товарного довідника (поля Од. Вим., Артикул продавця, Код УКТЗЕД).

Можливо вносити зміни в кількість, ціну позицій та відсоток ставки ПДВ.

Всі зміни за позиціями тільки після узгодження з мережею!

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_033.png

Увага

Кількість товарних позицій, що постачається не може перевищувати кількість зазначену в «Замовленні»!

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти» (1) та «Підписати» (2):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_034.png

Після збереження документ потрапляє в папку «Чернетки»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_035.png

Підказка

Процес підписання на платформі описаний в окремому розділі за посиланням .

Помилка

На платформі EDIN 2.0 здійснюються перевірки документів на валідність КЕП, на приналежність власника сертифіката КЕП зазначеному підприємству, перевірки на коректність заповнення документа і відповідність один одному в рамках одного пакета документів. Постачальнику відправляється квитанція про результати перевірки і в разі помилки статус файл з повідомленням:

  • помилок не виявлено

  • перевищення кількості

  • товар відсутній в повідомленні про відвантаження

  • помилка ціни

  • помилка дати поставки

  • помилка ставки ПДВ

  • помилка суми без ПДВ

  • помилка суми ПДВ

  • помилка суми з ПДВ

  • невідповідний договір

  • помилка назви постачальника

  • помилка назви перевізника

  • помилка назви покупця

  • невід. ЄДРПОУ постачальника

  • невід. ЄДРПОУ перевізника

  • невід. ЄДРПОУ покупця

  • помилка юридичної адреси покупця

  • в повідомленні про відвантаження вказана схема постачання через відповідальне зберігання

  • помилка дати документа

  • товари не збігаються з повідомленням про відвантаження

  • помилка адреси місця поставки

  • помилка дати договору

  • документ не відповідає договору постачання

  • постачальник не є платником ПДВ

  • в документі є товари з різними ставками ПДВ

Підписаний документ можливо «Відправити»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_036.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» зі статусом «Потребує підписання отримувачем»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_037.png

Доступне Відкликання підпису - COMDOC_021 квитанція №14 (детальніше).

Попередження

Після оприбуткування товару в обліковій системі складу, якщо кількість поставленого товару відповідає кількості DESADV і дата переходу права власності в COMDOC_006 відповідає фактичній даті приймання товару, приймальник складу мережі ТОВ «АТБ-Маркет» накладає КЕП на Видаткову накладну (COMDOC_006).

У разі якщо кількісно-цінові значення в позиціях в документі розходяться з фактичними, то мережа «АТБ» формує у відповідь «Акт приймання товару до ВН» - COMDOC_035 (детальніше у наступному підрозділі).

2.3 Отримання «Повідомлення про прийом» (RECADV). Сторона Постачальника

Мережа «АТБ» може відправити «Повідомлення про прийом» (RECADV). Документ можливо знайти в ланцюжку документів чи скориставшись пошуком у папці «Вхідні»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_113.png

«Повідомлення про прийом» (RECADV) використовується для оповіщення постачальників про прийом товарів.

Увага

Даний документ при роботі з мережею «АТБ» також відіграє відіграє ключову роль в контролі зобов’язань своєчасної поставки згідно заключеного договору з Постачальниками (передбачені штрафні санкції):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_114.png

2.4 Отримання і підписання «Акта приймання товару до ВН» (COMDOC_035). Сторона Постачальника

Після того, як мережа «АТБ» сформувала «Акт приймання товару до ВН» (COMDOC_035), його потрібно затвердити підписанням. Для цього у папці «Вхідні» потрібно знайти і відкрити акт, що потребує підписання (документ в статусі «Поребує підписання отримувачем»):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_108n.png

В відкритій формі документа можливо ознайомитись з відхиленнями в табличній частині:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_109.png

Увага

Для того аби мережа «АТБ» підписала «Видаткову накладну» (COMDOC_006) потрібно узгодити (підписати) «Акт приймання товару до ВН» (COMDOC_035)!

«Акт приймання товару до ВН» (COMDOC_035) можливо «Підписати і відправити у відповідь»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_111.png

Підказка

Процес підписання на платформі описаний в окремому розділі за посиланням.

Після того, як обидві сторони підписали «Акт приймання товару до ВН» (COMDOC_035) мережа «АТБ» може підписати «Видаткову накладну» (COMDOC_006).

3 Постачання товару в ТОВ «АТБ-Маркет» з поставкою через логістичного оператора ТОВ «Логістик Юніон»

Примітка

Ця частина інструкції призначена лише для Постачальників, що працюють через ТОВ «Логістик Юніон»!

3.1 Формування «Акта приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032). Сторона Постачальника

Перед початком роботи з «Актом приймання-передачі (додаток 8)» необхідно заповнити всі реквізити, які будуть відображатися в документі з боку Постачальника (детальніше про налаштування GLN та налаштування компанії за посиланнями).

Для формування «Акта приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032) потрібно у папці «Надіслані» обрати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). Для зручності можливо скористатись пошуком:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_022n.png

Для формування «Акта приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032) в блоці ланцюжка документів для мережі «АТБ» натисніть «Створити документ» (документ створиться автоматично):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_039n.png

Примітка

Якщо в даній «гілці поставки» даний тип документа («Акт приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032)) вже є в Чернетках, то новий документ не створиться - до редагування відкриється документ-чернетка!

У відкритій формі «Акта приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032) деякі поля заповнюються автоматично з пов’язаного документа-підстави (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_143.png

Примітка

Документ «Акт приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032) підтримує версійність (на рівні одного ланцюжка документів). Якщо мережа відхиляє сформовану ТТН, необхідно переробити весь ланцюжок документів, починаючи з «Повідомлення про відвантаження» (DESADV). При заміні документа (номер документа зберігається) потрібно збільшувати значення «Версії» документа на одиницю (n+1).

  1. Акт приймання-передачі (додаток 8) № - номер «Акта приймання-передачі (додаток 8)»;

  2. від - дата «Акта приймання-передачі (додаток 8)», за замовчуванням вказана поточна дата;

  3. «Повідомлення про відвантаження №» - номер «Повідомлення про відвантаження»;

  4. від - дата «Повідомлення про відвантаження»;

  5. На замовлення № - номер «Замовлення»;

  6. від - дата «Замовлення»;

  7. Версія - версія «Акта приймання-передачі (додаток 8)».

Підказка

На підставі - поле для вибору типу документа-підстави. Заповнюється автоматично з документа-підстави (наприклад, «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору перевезення» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../../../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_019.png

Також можливо «Додати» новий договір прямо в документі (після відправки документа дані договору зберігаються в довіднику автоматично):

../../../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_020.png

Блоки даних контрагентів (Замовника і Виконавця) частково заповнюються автоматично. Блок Замовника (відправника) містить додаткові обов’язкові до заповнення поля (позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_141.png

Підказка

Якщо Ви вже раніше відправляли подібні документи, то в полі «Прізвище» у Вас буде можливість обрати відповідального співробітника (його дані підтягнуться автоматично) або ж «Додати» нове прізвище (після відправки документа дані відповідального співробітника зберігаються автоматично):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_142.gif

Після того, як всі обов’язкові дані будуть заповнені блоки можливо згорнути за допомогою кнопки «Сховати». Блок Виконавця автоматично заповнюється даними компанії «Логістик Юніон».

Також можливо Додати нового контрагента, наприклад, Платника або Перевізника. При додаванні контрагента потрібно обрати роль контрагента із випадаючого списку (1) і натиснути на зелену кнопку «+» (2). Новий блок дозволяє здійснити пошук контрагента (3) за назвою компанії, GLN, ІПН:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_045.png

Блок Місце доставки є обов’язковим до заповнення:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_119.png

Важливо

Зверніть увагу: значення полів «Вулиця», «Місто», «Область» повинні відповідати (бути ідентичними) налаштуванням вказаного GLN

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_120.png

В блоці Параметрів обов’язкові Параметри доставки - «Точка доставки» та «Адреса доставки» автоматично заповнюється значеннями відповідно до заповненого блоку Місце доставки:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_031.png

Блок Результат вираховується з табличної частини і містить загальну інформацію за товарними позиціями. Блок табличної частини з переліком позицій заповнюються автоматично з документа-основи DESADV. Можливо вносити зміни в дані позиції (кількість, базову ціну позицій та відсоток ставки ПДВ).

Всі зміни за позиціями тільки після узгодження з мережею!

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_046n.png

Увага

Кількість товарних позицій, що постачається не може перевищувати кількість зазначену в «Замовленні»!

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти» (1) та «Підписати» (2):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_047.png

Після збереження документ потрапляє в папку «Чернетки».

Підказка

Процес підписання на платформі описаний в окремому розділі за посиланням .

Підписаний документ можливо «Відправити»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_048.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» зі статусом «Потребує підписання отримувачем»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_049.png

Доступне Відкликання підпису - COMDOC_021 квитанція №14 (детальніше).

3.2 Отримання і підписання «Акта приймання товару до АПП» (COMDOC_034). Сторона Постачальника

Після того, як компанія «Логістик Юніон» сформувала «Акт приймання товару до АПП» (COMDOC_034), його потрібно затвердити підписанням. Для цього у папці «Вхідні» потрібно знайти і відкрити акт, що потребує підписання (документ в статусі «Потребує підписання отримувачем»):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_087n.png

В відкритій формі документа можливо ознайомитись з відхиленнями в табличній частині:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_088n.png

Увага

Для того аби компанія «Логістик Юніон» підписала «Акт приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032) потрібно узгодити (підписати) «Акт приймання товару до АПП» (COMDOC_034)!

«Акта приймання товару до АПП» (COMDOC_034) можливо «Підписати і відправити у відповідь»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_090n.png

Підказка

Процес підписання на платформі описаний в окремому розділі за посиланням .

Після того, як обидві сторони підписали «Акт приймання товару до АПП» (COMDOC_034) компанія «Логістик Юніон» може підписати «Акт приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032), як це описано в інструкції для мережі.

3.3 Отримання «Акта приймання-передачі (додаток 9)» (COMDOC_033). Сторона Постачальника

Після того, як компанія «Логістик Юніон» сформувала «Акт приймання-передачі (додаток 9)» (COMDOC_033), його потрібно затвердити підписанням. Для цього у папці «Вхідні» потрібно знайти і відкрити акт, що потребує підписання (документ в статусі «Потребує підписання отримувачем»):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_068n.png

Відкритий «Акт приймання-передачі (додаток 9)» (COMDOC_033) можливо «Підписати і відправити у відповідь»:

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_072n.png

Підказка

Процес підписання на платформі описаний в окремому розділі за посиланням .

Документообіг завершено.


Підписання на платформі EDIN 2.0

Попередження

У відправника Акта приймання-передачі (додаток 8) (COMDOC_032) під час підписання діє перевірка на відповідність ІПН підпису та даних відповідальної особи:

../../../_images/atb_check_002.png

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../../../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Відкликання підпису комерційних документів (COMDOC)

Відправлені комерційні документи (COMDOC) можуть бути відкликані («Відкликання підпису» - COMDOC_021 квитанція №14). Відкликання використовується при помилковій відправці документа. Відкликати комерційний документ (COMDOC) може лише Відправник за умови, що Отримувач ще не підписав документ (COMDOC). Функціонал доступний для інтегрованих користувачів (API) та з web. «Відкликання підпису» на web-платформі активується відповідною кнопкою з випадаючого списку «Додаткові дії»:

../../../_images/comdoc_revoke_005.png

«Відкликання підпису» здійснюється за допомогою КЕП. Перед здійсненням підписання спочатку потрібно обрати дату відкликання, ввести текст причини відкликання і «Перейти до зчитування КЕП»:

../../../_images/comdoc_revoke_004.png

Після чого відкриється форма для вибору КЕП для підписання:

../../../_images/comdoc_sign.png

Після підписання документ змінює свій статус на «Підпис відкликано», відображається вказана причина, а дія Відкликання підпису також відображається, якщо натиснути кнопку «Переглянути підписи»:

../../../_images/comdoc_revoke_006.png

Документообіг завершено.


Анулювання підписаних комерційних документів (COMDOC)

Анулювання здійснюється над підписаним з обох сторін комерційним документом (COMDOC). Сторона ініціатор відкриває «Вхідний» або «Вихідний» документ та формує через кнопку «Запит на анулювання» COMDOC_019 (квитанція №11) з випадаючого списку «Додаткові дії»:

../../../_images/comdoc_repeal_011.png

Запит на анулювання підтверджується КЕП. Перед здійсненням підписання (процес описаний в окремому розділі інструкції) спочатку потрібно обрати дати документа та анулювання, обов’язково ввести текст причини анулювання і «Перейти до зчитування КЕП»:

../../../_images/comdoc_repeal_010.png

Після чого відкриється форма для вибору КЕП для підписання:

../../../_images/comdoc_sign.png

Після підписання змінюється статус документа на «Надіслано запит на анулювання», відображається вказана причина анулювання, а дія про надсилання запиту на анулювання також відображається, якщо натиснути кнопку «Переглянути підписи»:

../../../_images/comdoc_repeal_012.png

Для завершення документообігу документ потребує підтвердження з боку Вашого контрагента (відхилення Запиту на анулювання доступне для контрагентів мережі «АТБ»)!

Підтвердження запиту на анулювання комерційного документа (COMDOC)

Після того, як компанія-ініціатор створила «Запит на анулювання» документ змінює свій статус на «Надіслано запит на анулювання» і в журналі такий документ відмічений інформаційною іконкою info2:

../../../_images/comdoc_repeal_013.png

Для того, щоб «прийняти анулювання» (створити COMDOC_019 (квитанція №12)) отримувачу «запиту на анулювання» (є квитанція №11) потрібно відкрити комерційний документ і натиснути «Підтвердити запит на анулювання»:

../../../_images/comdoc_repeal_accept_009.png

Примітка

Функціонал також доступний і для інтегрованих користувачів (API).

Після чого відкриється форма для вибору КЕП для підписання:

../../../_images/comdoc_sign.png

Після підписання змінюється статус документа на «Анульовано», якщо натиснути кнопку «Переглянути підписи», то там відображається весь список дій, що потребували підписання:

../../../_images/comdoc_repeal_accept_010.png

Документообіг завершено.

Відмова від анулювання комерційних документів (COMDOC)

Після того, як компанія-ініціатор створила «Запит на анулювання» документ змінює свій статус на «Надіслано запит на анулювання» і в журналі такий документ відмічений інформаційною іконкою info2:

../../../_images/comdoc_repeal_013.png

Для того, щоб «відхилити анулювання» (створити COMDOC_021 (квитанція №15)) отримувачу «запиту на анулювання» (є квитанція №11) потрібно відкрити комерційний документ і в «Додаткові дії» натиснути «Відхилити запит на анулювання»:

../../../_images/comdoc_repeal_reject_005.png

Примітка

Функціонал також доступний і для інтегрованих користувачів (API).

Для здійснення «Відмови від анулювання» обов’язково потрібно вказати причину відмови (процес не потребує підписання) та «Відправити»:

../../../_images/comdoc_repeal_reject_002.png

Після чого документ змінює свій статус на «Підписано двома сторонами», відображається останній актуальний коментар:

../../../_images/comdoc_repeal_reject_006.png

Кількість «запитів на анулювання» та «відмов від анулювання» не обмежується.


Відмова від підписання комерційних документів (COMDOC)

«Відмова від підписання» (COMDOC_021 квитанція №13) формується у відповідь на підписаний з однієї сторони (в статусі «Очікує на підписання отримувачем») комерційний документ в тому випадку, коли документ неправильно оформлений, наприклад, невірно вказані дані в полях документа.

Для відмови від підписання потрібно натиснути на кнопку «Відмова від підписання» з випадаючого списку «Додаткові дії»:

../../../_images/comdoc_reject_005.png

Відмова від підписання підтверджується за допомогою КЕП. Перед здійсненням підписання спочатку потрібно обрати дату відмови, ввести текст причини відмови і «Перейти до зчитування КЕП»:

../../../_images/comdoc_reject_004.png

Після чого відкриється форма для вибору КЕП для підписання:

../../../_images/comdoc_sign.png

Після підписання змінюється статус документа на «Відмовлено в підписанні», відображається вказана причина відмови, а дія про відмові від підписання також відображається, якщо натиснути кнопку «Переглянути підписи»:

../../../_images/comdoc_reject_006.png

Документообіг завершено.


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua