Робота з документом «Додаток до договору 7А» (METRO_7A) / «Додаток до договору 7Б» (METRO_7B) для постачальників мережі «МЕТРО»


Вступ

Дана інструкція описує порядок роботи з «Додатком до договору 7А» (METRO_7A) / «Додатком до договору 7Б» (METRO_7B) для Постачальників мережі «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» на web-платформі EDIN 2.0.

Примітка

Документообіг «Додатком до договору 7А» та «Додатком до договору 7Б» є ідентичним. В зображеній схемі та покроковому алгоритмі для прикладу було обрано документ «Додатком до договору 7А», однак опис основного функціоналу в даній інструкції стосується й «Додатка до договору 7Б».

Схема взаємодії контагентів:

Попередження

Обмін документом «Додаток до договору 7А» (METRO_7A) / «Додаток до договору 7Б» (METRO_7B) передбачає можливість прострочення документа. У цього документа є дедлайн на підписання зі сторони Постачальника - це дата, що вказується в полі ReviewDeadlineDate (`специфікації <https://wiki.edin.ua/uk/latest/EDIN_Specs/XML/METRO_7A_x.html>`__). Якщо значення ReviewDeadlineDate (дати дедлайну) стає менше поточної дати, то документ стає заблокованим (статус документа - «Заблокований») - всі дії з докумемнтом неможливі (документообіг завершено).

1 Робота з «Додатком до договору 7А» (METRO_7A) / «Додатком до договору 7Б» (METRO_7B) на стороні Постачальника

Мережа Метро відправляє документ «Додаток до договору 7А» (METRO_7A) / «Додаток до договору 7Б» (METRO_7B), про що Ви будете проінформовані повідомленням на e-mail:

../../../_images/Metro_7a_instruction_014.png

На платформі EDIN 2.0 ці документи відображаються у Вхідних:

../../../_images/Metro_7a_instruction_002.png

Порада

Для зручності можливо скористатись фільтром документів:

../../../_images/Metro_7a_instruction_001.png

При переході до документа відкривається його заповнена форма. Документ перебуває в статусі «Не підписано постачальником». Повна форма документа відкривається після натискання на кнопку в правій частині екрану:

../../../_images/Metro_7a_instruction_004.png

Ви можете ознайомитись з відкритим документом та якщо згодні з його змістом натиснути кнопку «Підписати та відправити» або, якщо не згодні - «Відмова від підписання»:

../../../_images/Metro_7a_instruction_005.png

1.1 Підписання та відправка «Додатка до договору 7А» / «Додатка до договору 7Б» Постачальником

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати ключ для підписання. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл чи токен (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

При подальшій роботі з раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання на схемі документ позначається зеленим кольором, а інформація щодо цього етапу відображається, якщо клікнути на іконку цього документа:

../../../_images/Metro_7a_instruction_007.png

Документ перебуває в статусі «Очікує на перший підпис Метро».

1.2 Відмова від підписання «Додатка до договору 7А» / «Додатка до договору 7А» Постачальником

Важливо

Відмова від підписання може бути виконана Постачальником за умови, що документ до цього не був підписаний та прострочений (дедлайн на підписання)! Відмова від підписання завершує документообіг документом!

Відмова від підписання потребує підтвердження за допомогою підпису (підписання описано в попредньому розділі) і відрізняється лише тим, що ця дія вимагає вказати причину відмови від підписання документа:

../../../_images/Metro_7a_instruction_008.png

Після чого на схемі документ відзначається червоним кольором, а інформація щодо цього етапу відображається, якщо клікнути на іконку цього документа:

../../../_images/Metro_7a_instruction_009.png

Цей документ відображається у Вхідних і має відмітку про відхилення від підписання:

../../../_images/Metro_7a_instruction_010.png

Підказка

Якщо один з контрагентів відмовився від підписання документообіг припиняється і цей документ має відмітку. З причиною відмови від підписання можливо ознайомитись, не переходячи до документа, клікнувши на цю відмітку:

../../../_images/Metro_7a_instruction_003.png

Документ отримує статус «Відмова від підписання постачальником». Документообіг завершено.

2 Робота з «Додатком до договору 7А» (METRO_7A) / «Додатком до договору 7Б» (METRO_7B) на стороні Метро

Підписаний Постачальником «Додаток до договору 7А» (METRO_7A) проходить два етапи підписання на стороні Метро:

../../../_images/Metro_7a_instruction_011.png

Документ отримує статус «Очікує на другий підпис Метро».

../../../_images/Metro_7a_instruction_012.png

Документ отримує статус «Документообіг завершено». Також документ може бути відмовленим від підписання зі сторони Метро:

../../../_images/Metro_7a_instruction_013.png

Документ отримує статус «Відмовлено в підписанні Метро».

Про всі ці дії Постачальник інформується повідомленням на e-mail:

../../../_images/Metro_7a_instruction_015.png

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua