Постачання на РЦ та ТЦ. Інструкція для Постачальників мережі «МЕТРО»

Зміст:


Вступ

Дана інструкція описує порядок роботи з документами за схемою постачання на РЦ та ТЦ мережі «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» для Постачальників на web-платформі EDIN 2.0.

В документообігу приймають участь наступні документи:

Додатково в документообігу можуть приймати участь:

Загальна схема документообігу:

../../../_images/Metro_RC_TC_delivery_002.png

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI Network»:

../../../_images/landing_edi.png

2 Формування «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) на підставі вхідного «Замовлення» (ORDER)

Щоб сформувати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) на підставі «Замовлення» (ORDER) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Вхідні» і обрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити підтвердження (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_001.png

Потрібно відкрити вхідне «Замовлення» (ORDER) лівою кнопкою миші та створити «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) в блоці ланцюжка документів за допомогою кнопки «Створити документ»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_002.png

У відкритій формі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_003.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Заповнити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_024.png

Поля Номер, Дата документа, Дата/час проведення доставки заповнюються автоматично, але доступні до редагування за потреби. Дані Постачальник, Покупець, Місце доставки, Кінцевий одержувач також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

Автоматично вказується номер та дата «Замовлення» (ORDER), на базі якого був створений даний документ.

За накладною № - номер накладної.

Важливо

Увага! Номер накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.

Блоки Додаткова інформація та Транспортування є необов’язковим до заповнення і «згорнуті» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично за табличними даними.

Товарні позиції переносяться з «Замовлення». Можливо коригувати значення Кількість, що постачається, Ціна без ПДВ, Ціна з ПДВ (підраховується автоматично) та Ставка ПДВ прямо в таблиці чи «Змінити» «Дані позиції» в розширеній формі після натискання на штрих-код позиції:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_004.png

Всі зміни за позиціями потребують узгодження з Вашим Контрагентом!

Важливо

Увага! У разі створення кількох видаткових накладних на замовлення, необхідно на кожну накладну формувати Повідомлення про відвантаження. При цьому, поле «За накладною №» в документах повинно відрізнятися.

Якщо якась із позицій відсутня і поставлятися не буде, її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_005.png

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_006.png

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_007.png

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням»:

../../../_images/DESADV_na_EDI_Network_008.png

3 Формування «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) на підставі надісланого «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)

Щоб сформувати «Транспортну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Надіслані» і обрати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV), на підставі якого потрібно створити новий документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_001.png

Потрібно відкрити надіслане «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) лівою кнопкою миші та створити «Транспортну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) в блоці ланцюжка документів для мережі за допомогою кнопки «Створити документ»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_002.png

У відкритій формі «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_013.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Змінити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Номер та Дата заповнюються автоматично з документа-підстави, але доступні до редагування за потреби. Дані Точки доставки також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) можливо вказати чи змінити дані контрагента, використовуючи в пошуку назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_11.png

Підказка

Номер контракту / Дата контракту - поля, що заповнюється автоматично з документа-підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV) / «Замовлення» (ORDERS) / «Повідомлення про прийом» (RECADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору поставки» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../../../_images/BOX_Market_Standard_033.png

Також можливо «Додати» новий договір (після відправки документа дані договору зберігаються автоматично):

../../../_images/BOX_Market_Standard_034.png

Увага

В «Транспортній накладній» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) поле «Точка доставки» є визначальним - даний документ відправляється саме тому контрагенту, що зазначається в цьому полі!

Поля «Номер замовлення» та «Дата замовлення» також заповнюються автоматично з документа-підстави та недоступні до редагування.

Увага

Якщо при автоматичному заповненні чи подальшому редагуванні в товарних позиціях виникнуть логічні помилки, то Ви про це будете проінформовані, а позиції в таблиці, що їх налічують будуть виділені жовтим кольором:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_004.png

Зміни за позиціями можливо виконувати одразу в табличній частині в колонках «№ арт. МЕТРО», «№ арт. MGB», «Найменування», «Штрихкод», «Кількість товару у коробці», «Кількість коробів», «Кількість доставлених М.О.»

Підказка

Для товарів, в яких одиниці виміру «кілограми» поля «Кількість товару у коробці» / «Кількість доставлених М.О.» можуть мати числове значення з трьома знаками після крапки (при цьому поле «Кількість коробів» заповнюється вручну). Для товарів, в яких одиниці виміру «штуки» поле «Кількість коробів» розраховується автоматично з «Кількість доставлених М.О.» / «Кількість товару у коробці»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_014.png

Якщо по якійсь з позицій не було/буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_015.png

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_016.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого документ можливо «Підписати» (2):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_007.png

3.1 Підписання та відправка «Транспортної накладної»

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_008.png

При відправці документа відредаговані дані товарних позицій автоматично оновлюються в «Товарному довіднику». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із пов’язании документами в статусі «Очікує на підписання отримувачем»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_009.png

4 Формування «Заявки на транспортування» на підставі «Замовлення» (ORDER)

Для створення «Заявки на транспортування» на підставі «Замовлення» (ORDER) в сервісі «EDI Network» Замовнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити заявку (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Create_Proposal_from_001.png

Підказка

Також доступне створення «Заявки на транспортування» на підставі кількох (1-100) «Замовлень» від одного контрагента.

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Заявка на транспортування» в блоці ланцюжка документів :

../../../_images/Create_Proposal_from_003.png

У відкритій формі «Заявки на транспортування» поля, що стосуються Замовника та Вантажоодержувача (таблична частина) заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_Proposal_from_004.png

Підказка

Авторизований учасник-ініціатор документообігу автоматично зазначається, як Замовник без можливості редагування. Поля обов’язкові до заповнення позначені червоною зірочкою *!

Заповнити дані «Автомобільного Перевізника» (обов’язково) та «Вантажовідправника» (опціонально) можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок):

../../../_images/Create_Proposal_003.png

Для пошуку контрагента в модальному вікні потрібно ввести назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/Create_Proposal_004.png

Є можливість «Вказати дані по авто і водієві», якщо відомо хто буде здійснювати поставку (за замовчуванням блок згорнутий):

../../../_images/Create_Proposal_005.png

Для автомобілів та причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип» (також при заповненні «Довжина» / «Ширина» / «Висота» / «Загальна вага без вантажу» вся група стає теж обов’язковою до заповнення):

../../../_images/Create_Proposal_034.png

Підказка

Для раніше введеного реєстрайійного номеру (лише латинниця), наприклад, AA0001AA користувач може скористатись пошуком з довідника (min 4 символи), наприклад, AA00, 0001, 01AA, ...:

../../../_images/Create_Proposal_035.png

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:

 • «Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;

 • «Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);

 • «Очистити» - видалити введені в рядок дані.

../../../_images/Create_Proposal_036.png

Примітка

Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!

Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

../../../_images/Create_Proposal_037.png

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) температурний режим:

../../../_images/Create_Proposal_010.png

Дані «Водія» можливо обрати за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) за ПІБ / ІПН / даними водійського посвідчення:

../../../_images/Create_Proposal_011.png

Примітка

За потреби можливо «Очистити дані по авто і водієві» за допомогою відповідної кнопки - ця дія зготає блок з полями:

../../../_images/Create_Proposal_012.png

Якщо з обраним контрагентом вже був заключений договір (є договір поставки в «Довіднику для Договорів» в Довідниках), то поле «Дані договору» заповнюється автоматично в якості даних номера/дати договору, на підставі якого створюється даний документ. Якщо договорів з обраним контрагентом кілька, то можливо обрати договір зі списку або створити «+Новий договір» прямо в цьому документі:

../../../_images/Create_Proposal_013.png

Завжди можливо «Обрати» новий договір:

../../../_images/Create_Proposal_014.png

Далі потрібно обрати з випадаючого списку «Вид перевезень»:

../../../_images/Create_Proposal_015.png

В залежності від обраного значення поля «Спосіб тарифікації» змінюється набір обов’язкових до заповненння полів:

 • без способу тарифікації (порожнє поле) - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

../../../_images/Create_Proposal_025.png
 • «Спосіб тарифікації» = за кілометаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг» та «відстань перевезення»:

../../../_images/Create_Proposal_026.png
 • «Спосіб тарифікації» = фіксована вартість - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг», вартість перевезення «без ПДВ» (вартість перевезення «з ПДВ» розраховується автоматично, якщо вказати ставку ПДВ):

../../../_images/Create_Proposal_027.png
 • «Спосіб тарифікації» = за тоннаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

../../../_images/Create_Proposal_028.png

1.1 Заповнення табличної частини

В табличну частину документа дані Вантажоодержувача підтягуються автоматично з документа підстави («Замовлення»), однак дані про маршрут та вантаж не є повними - потрібно обрати маршрут мишкою та натиснути на кнопку «Змінити» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою * ):

../../../_images/Create_Proposal_from_005.png

Примітка

За потреби можливо «+Додати» новий маршрут, повністю заповнивши модальне вікно «Інформація про маршрут і вантаж».

Вікно розділено на блоки з даними про маршрут (Навантаження і Розвантаження) та блок з інформацією про вантаж. Для блоків Навантаження та Розвантаження дані «Адрес» необхідно обрати з випадаючого списку, користуючись пошуком (для Навантаження значення підтягуються з довідника «Вантажовідправника», а для Розвантаження - «Вантажоодержувача»):

../../../_images/Create_Proposal_017.png

За потреби можливо додати дату та час «Обравши» значення кінцевих термінів, в рамках яких потрібно здійснити доставку вантажу:

../../../_images/Create_Proposal_018.png

Дані відповідальних осіб «Вантажовідправника» / «Вантажоодержувача» можливо обрати з віртуального довідника (присутній пошук):

../../../_images/Create_Proposal_019.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_Proposal_020.gif

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити»:

../../../_images/Create_Proposal_021.gif

Заповнене поле документа даними відповідальної особи можливо «Очистити» за потреби чи «Обрати» іншу особу.

Дані пункту «Розвантаження» заповнюються аналогічно після вибору Вантажоодержувача за допомогою пошуку за назвою компанії чи GLN:

../../../_images/Create_Proposal_022.png

Для редагування інформації щодо вантажу необхідно навести курсор на рядок цього вантажу та натиснути «Змінити», для видалення – «Видалити»:

../../../_images/Create_Proposal_023.png

Перевізники, отримавши «Заявку на транспортування», орієнтуються на послідовність вказаних в ній маршрутів. До відправки документа можливо змінити послідовність маршрутів, перетягнувши позицію лівою кнопкою миші за |drag_dots|:

../../../_images/Create_Proposal_033.gif

Для збереження «Заявки на транспортування» необхідно натиснути кнопку «Зберегти», документ потрапить у папку «Чернетки»:

../../../_images/Create_Proposal_024.png

Після того, як усі обов’язкові поля заповнені та збережені документ можливо «Підписати»:

../../../_images/Create_Proposal_029.png

Підказка

Також для даного документа доступні масове підписання та масова відправка.

1.2 Підписання та відправка «Заявки на транспортування» Замовником

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
 • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

 • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../../../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Заявки на транспортування» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

../../../_images/Create_Proposal_030.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням». Відправленій «Замовником» «Заявці на транспортування» присвоюється статус «Очікує підписання перевізником»:

../../../_images/Create_Proposal_from_006.png

Відправлена «Заявка на транспортування» має наступний вигляд:

../../../_images/Create_Proposal_from_007.png

В правій частині відображається блок з даними про ланцюжок документів. Документ можливо «Відхилити» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).

5 Формування «е-ТТН» на підставі «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN)

Для створення «е-ТТН» на підставі «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) в сервісі «EDI Network» Вантажовідправнику потрібно перейти у «Надіслані» та вибрати «Транспортну накладну» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../../../_images/Metro_RC_TC_delivery_003.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» в блоці ланцюжка документів «Товарно-транспортна накладна»(ETTN):

../../../_images/Metro_RC_TC_delivery_004.png

Відкриється форма редагування документа «е-ТТН», що вже заповнена даними з документа-підстави:

../../../_images/Metro_RC_TC_delivery_005.png

Дані, що переносяться з «Транспортної накладної» доступні до редагування.

Після того, як всі обов’язкові поля на формі редагування «е-ТТН» будуть заповнені (позначені червоною зірочкою *) документ можливо «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати». Процеси заповнення/редагування даних чернетки «е-ТТН», підписання та відправка детально описані в окремій інструкції.

6 Формування «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) на підставі вхідного «Повідомлення про прийом» (RECADV)

Щоб сформувати «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» в папці «Вхідні» обрати «Повідомлення про прийом» (RECADV), на підставі якого потрібно створити новий документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_001.png

Потрібно відкрити вхідне «Повідомлення про прийом» (RECADV) лівою кнопкою миші та створити «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) в блоці ланцюжка документів для мережі за допомогою кнопки «Створити документ»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_002.png

У відкритій формі «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Повідомлення про прийом» (RECADV) (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_003.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Змінити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Потрібно заповнити поле Номер та обрати Дату зі зручного picker-вікна. Дані Точки доставки заповнюються автоматично з документа-підстави - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) можливо вказати чи змінити дані контрагента, використовуючи в пошуку назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_11.png

Поля «GLN для виставлення рахунку» та «Платник» також заповнюються і редагуються за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок).

Підказка

Номер контракту / Дата контракту - поля, що заповнюється автоматично з документа-підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV) / «Замовлення» (ORDERS) / «Повідомлення про прийом» (RECADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору поставки» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../../../_images/BOX_Market_Standard_033.png

Також можливо «Додати» новий договір (після відправки документа дані договору зберігаються автоматично):

../../../_images/BOX_Market_Standard_034.png

Обов’язково заповнюються поля «Номер податкової накладної» / «Дата податкової накладної», «Номер повідомлення про відвантаження», «Номер повідомлення про прийом» (номер документа-підстави заповнюється автоматично, але доступний до редагування).

Попередження

Всі зміни за позиціями повинні виконуватись лише після узгодження з мережею!

В табличній частині створеного документа знаходиться перелік товарних позицій з документа-підстави. «Змінити» дані товарної позиції можливо через pop-up вікно, що відкривається по кліку на штрихкод товару:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_004.png

Якщо по якійсь з позицій не було/буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_005.png

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_006.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого документ можливо «Підписати» (2):

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_007.png

Підписання відбувається аналогічно до підписання будь-якого іншого документа на платформі та вже описане в розділі вище.

Після підписання «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_008.png

При відправці документа відредаговані дані товарних позицій автоматично оновлюються в «Товарному довіднику». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із пов’язании документами в статусі «Очікує на підписання отримувачем»:

../../../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_009.png

7 Формування «Податкової накладної» (DECLAR) на підставі надісланої «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN)

Підказка

Ви можете підписати та відправити «Податкову накладну» до отримання підтвердженної «Товарної накладної», але ми рекомендуємо дочекатися позитивної відповіді від контрагента, тобто підписану «Товарну накладну» і вже тоді надсилати «Податкову накладну» на перевірку.

Для створення «Податкової накладної» (DECLAR) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» в папці «Надіслані» обрати «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN), на підставі якої потрібно створити новий документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Create_DECLAR_from_001.png

Потрібно відкрити надіслану «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) лівою кнопкою миші та створити «Податкову накладну» (DECLAR) в блоці ланцюжка документів за допомогою кнопки «Створити документ» та обрати ставку ПДВ:

../../../_images/Create_DECLAR_from_002.png

Увага

На одну «Товарну накладну» можливо створити одну «Податкову накладну»!

У відкритій формі «Податкової накладної» (DECLAR) обов’язкові до заповнення поля (позначені червоною зірочкою *) частково заповнюються автоматично з пов’язаної «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN):

../../../_images/Create_DECLAR_from_003.png

В нижній частині документа знаходиться перелік товарних позицій, які переносяться з «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN):

../../../_images/Create_DECLAR_from_004.png

Після заповнення всіх даних документ потрібно (1) «Зберегти», (2) «Підписати» та (3) «Відправити»:

../../../_images/Create_DECLAR_from_005.png

Підписання відбувається аналогічно до підписання будь-якого іншого документа на платформі та вже описане в розділі вище.

8 Формування «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE) на підставі надісланої «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN)

У випадку коли Постачальник чи Мережа знайшли помилки в підписаній «Товарній накладній» (DOCUMENTINVOICE), Постачальнику потрібно формувати «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE).

Щоб сформувати «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» в папці «Надіслані» обрати «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN), на підставі якої потрібно створити новий документ-коригування (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_001.png

Потрібно відкрити надіслану «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) лівою кнопкою миші та створити «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE) в блоці ланцюжка документів для мережі за допомогою кнопки «Створити документ»:

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_002.png

У відкритій формі «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаної «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_003.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Змінити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Потрібно заповнити поле Номер та обрати Дату зі зручного picker-вікна. Точка доставки - ідентифікатор місця доставки (GLN, адреса), хоч і заповнюється автоматично, однак потребує перевірки/редагування (кнопки «Пошук контрагента» (лупа) / «Вказати себе» (будинок)): має бути зазначений GLN, де/звідки здійснюється прийомка/повернення (може відрізнятись від того, що автоматично переноситься з «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE));

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) можливо вказати чи змінити дані контрагента, використовуючи в пошуку назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/RECADV_na_EDI_Network_11.png

Поля «GLN для виставлення рахунку» та «Платник» також заповнюються і редагуються за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок).

«Номер контракту» підтягується автоматично з документа-підстави, а значення для поля «Причина коригування» потрібно обирати з випадаючого списку:

 • Коригування прийомки на «-» / Коригування повернення на «-» - в блоці товарних позицій в поле «Коригування кількості» чи «Коригування ціни» потрібно вказувати значення зі знаком «-«. Поля «Кількість товару за накладною» і «Ціна без ПДВ» повинні залишатися незмінними.

 • Коригування прийомки на «+» / Коригування повернення на «+» - в блоці товарних позицій в поле «Коригування кількості» чи «Коригування ціни» потрібно вказувати значення без знаків. Поля «Кількість товару за накладною» і «Ціна без ПДВ» повинні залишатися незмінними.

Обов’язково заповнюються поля «Номер податкової накладної» / «Дата податкової накладної», а також «Номер Розрахунку коригування до ПН» / «Дата Розрахунку коригування до ПН» пов’язаного «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12).

Поля «Номер повідомлення про відвантаження», «Номер повідомлення про прийом» ( Для Мережі «МЕТРО» замість номера повідомлення про прийом указується номер повернення з metrolink!), «Номер товарної накладної», «Дата товарної накладної» теж є обов’язковими до заповнення (заповнюються з документа-підстави).

В полі Коригуючі дані потрібно обрати значення до коригування («Коригування ціни» / «Коригування кількості»).

Важливо

Увага! Номер вказаної накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.

Блоки Додаткова інформація необов’язковий для заповнення та «згорнутий» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично після заповнення позицій.

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_004.png

В табличній частині створеного документа знаходиться перелік товарних позицій з документа-підстави. В залежності від обраного значення поля «Коригуючі дані», до швидкого редагування доступне поле «Коригування кількості» або «Коригування ціни»:

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_005.png

Попередження

Всі зміни за позиціями повинні виконуватись лише після узгодження з мережею!

«Змінити» дані товарної позиції можливо через pop-up вікно, що відкривається по кліку на штрихкод товару:

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_006.png

Для того, щоб поле Код УКТ ЗЕД при додаванні товарної позиції заповнювалось автоматично, необхідно, щоб дані були заповнені в Товарному довіднику.

Якщо по якійсь з позицій не було/буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_008.png

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_009.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого документ можливо «Підписати» (2):

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_007.png

Підписання відбувається аналогічно до підписання будь-якого іншого документа на платформі та вже описане в розділі вище.

Після підписання «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE) документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_010.png

При відправці документа відредаговані дані товарних позицій автоматично оновлюються в «Товарному довіднику». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із пов’язании документами в статусі «Очікує на підписання отримувачем»:

../../../_images/Create_DOCCORINVOICE_from_011.png

Мережа «МЕТРО» зі своєї сторони обробляє документ та надає їм статуси:

 • «Документ переданий партнеру» - товарна накладна коректна.

 • «Документ переданий на ящик партнера» - товарна накладна коректна.

 • «Правильний канал не знайдено. Немає з’єднання з партнером» - в товарній накладній зазначений некоректний GLN одержувача і покупця.

 • «Помилка конвертації на вихідний формат» - є помилка у формі заповнення товарної накладної. Деякі поля були не заповнені або заповнені некоректно.

9 Формування «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) на підставі надісланої «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE)

Щоб сформувати «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» в папці «Надіслані» обрати «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE), на підставі якої потрібно створити новий документ-коригування (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Create_DECLARj12_from_001.png

Потрібно відкрити надіслану «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE) лівою кнопкою миші та створити «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) в блоці ланцюжка документів для мережі за допомогою кнопки «Створити документ» та обрати ставку ПДВ:

../../../_images/Create_DECLARj12_from_002.png

У відкритій формі «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) обов’язкові до заповнення поля (позначені червоною зірочкою *) частково заповнюються автоматично з пов’язаного «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE):

../../../_images/Create_DECLARj12_from_003.png

В нижній частині документа знаходиться перелік товарних позицій, які переносяться з «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE):

../../../_images/Create_DECLARj12_from_004.png

Після заповнення всіх даних документ потрібно (1) «Зберегти», (2) «Підписати» та (3) «Відправити»:

../../../_images/Create_DECLARj12_from_005.png

Підписання відбувається аналогічно до підписання будь-якого іншого документа на платформі та вже описане в розділі вище.

Після підписання «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Create_DECLARj12_from_006.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із пов’язании документами в статусі «Готовий до відправлення в ЄРПН»:

../../../_images/Create_DECLARj12_from_007.png

Після перевірки документа органом Державної Податкової Інспекції, йому буде присвоєно статус:

 • На коректний документ надійде статус «Зареєстровано в ЄРПН і відправлено покупцеві».

 • На некоректний документ надійде статус «Помилка при реєстрації в ЄРПН».


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua