Обмін документом «Акт звірки» з мережею «МЕТРО» через сервіс «Вільний». Інструкція для Постачальника


Вступ

Дана інструкція описує порядок роботи Постачальників в сервісі «Вільний» для формування та відправки документа «Акт звірки» в мережу «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» на web-платформі EDI Network.

Важливо

Перед початком роботи з платфомою Вам потрібно завантажити документ «Акт звірки» з порталу «Metrolink». Якщо на Вашій стороні раніше завантажений документ «Акт звірки» з порталу «Metrolink»

 • погоджують, то до сервісу «Вільний» потрібно завантажувати лише «Акт звірки»;

 • потребує коригування, то «Акт звірки» завантажується до сервісу «Вільний» разом з коригуванням (або все одним файлом, або оригінал «Акта звірки» + файл з коригуванням).

Попередження

Файли для завантаження «Акт звірки» і файл з коригуванням мають бути тільки у форматі PDF!

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «Вільний»:

../../../_images/landing_vilnyi.png

2 Відправка «Акта звірки» в мережу «МЕТРО» в сервісі «Вільний»

Для початку потрібно «Створити» документ:

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_001.png

В створений документ можливо «Додати» раніше завантажений «Акт звірки» з порталу «Metrolink» в разі погодження документа чи «Акт звірки» разом з коригуванням (або все одним файлом, або оригінал «Акта звірки» + файл з коригуванням):

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_002.png

Після чого потрібно заповнити поля документа, чітко притримуючись наступних вказівок:

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_011.png
 1. ЄДРПОУ отримувача: 32049199

 2. ЄДРПОУ відправника: ЄДРПОУ постачальника

 3. Номер документа: Номер контрагента в системі

 4. Дата документа: Дата з акту в полі «Залишок на дату»

 5. Повідомлення: Назва компанії

 6. Тема документа: Акт звірки

 7. Отримувачі: yuliya.kazimirska@metro.ua

Після того, як всі обов’язкові дані заповнено можливо «Підписати всі» додані файли в документ:

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_004.png

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Примітка

Після підписання файлів в форматах PDF, JPG (JPEG), PNG, BMP при їх попередньому перегляді додається водяний знак в верхньому лівому куті кожної сторінки файлу, а також додається сторінка листа підписання:

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_005.png

Водяний знак містить інформацію, про те що файл було підписано в EDI Network, GUID документа та поточну сторінку файлу.

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_006.png

Лист підписання містить посилання та QR-код для скачування архіва документа, інформацію по документу та його підписантів.

Після підписання також відображається блок щодо підписантів. Для відправки документа потрібно натиснути на кнопку «Відправити»:

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_007.png

Після відправки документа контрагентам він відображається в журналі надісланих документів і має статус Очікує підпису (при перегляді документа кнопки додавання файлів та підписання не активні):

../../../_images/Metro_Vilnyi_schema_008.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua