Формування Коригувальних Товарної і Податкової накладних (РКТН и РКПН). Інструкція для Постачальників мережі «МЕТРО»


Вступ

Дана інструкція описує порядок роботи з «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) (далі РКТН) та «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) (далі РКПН) для Постачальників мережі «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» на web-платформі EDIN 2.0.

Загальна схема документообігу:

../../../_images/Metro_schema.png

Інструкція описує порядок формування цих документів, як то передбачено процесом: завершеним ланцюжком документообігу з мережею «МЕТРО» є відправлений документ «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) з коректним статусом, а також створений на його підставі документ «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12).

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI+ЮЗД»:

../../../_images/landing_edi.png

Увага

Перед початком роботи з даними документами необхідно заповнити всі реквізити компанії в «Особистому кабінеті» -> «Налаштування» -> «Компанії».

2 Формування «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE)

У випадку коли Постачальник чи Мережа знайшли помилки в підписаній «Товарній накладній» (DOCUMENTINVOICE), Постачальнику потрібно формувати «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE).

Для формування «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) на підставі «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) потрібно у папці «Надіслані» обрати відповідний документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_001.png

Для формування «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) натисніть «Створити документ» в блоці ланцюжка документів для мережі «МЕТРО»:

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_002.png

У відкритій формі «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) обов’язкові до заповнення поля (позначені червоною зірочкою *) частково заповнюються автоматично з пов’язаної «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE):

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_003.png

Дані Відправника заповнюються автоматично з обраної компанії і не підлягають редагуванню.

 1. Одержувач - дані одержувача (мережі); заповнюється автоматично, можливо змінити за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа);

 2. Коригування товарної накладної № - номер «Повідомлення про відвантаження»;

 3. від - дата «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE);

 4. Точка доставки - ідентифікатори місця доставки (GLN, адреса), хоч і заповнюється автоматично, однак потребує перевірки/редагування (кнопки «Пошук контрагента» (лупа) / «Вказати себе» (будинок)): має бути зазначений GLN, де/звідки здійснюється прийомка/повернення (може відрізнятись від того, що автоматично переноситься з «Товарній накладній» (DOCUMENTINVOICE));

 5. Платник - заповнюється автоматично або за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок);

 6. Номер контракту - заповнюється автоматично з документа-підстави;

 7. Причина коригування - потрібно обрати значення з випадаючого списку доступних варіантів:

  • Коригування прийомки на «-» / Коригування повернення на «-» - в блоці товарних позицій в поле «Коригування кількості» чи «Коригування ціни» потрібно вказувати значення зі знаком «-«. Поля «Кількість товару за накладною» і «Ціна без ПДВ» повинні залишатися незмінними.

  • Коригування прийомки на «+» / Коригування повернення на «+» - в блоці товарних позицій в поле «Коригування кількості» чи «Коригування ціни» потрібно вказувати значення без знаків. Поля «Кількість товару за накладною» і «Ціна без ПДВ» повинні залишатися незмінними.

 8. Номер податкової накладної - заповнюється автоматично з пов’язаного документа;

 9. Дата податкової накладної - заповнюється автоматично з пов’язаного документа;

 10. Номер Розрахунку коригування до ПН - номер пов’язаного «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12);

 11. Дата Розрахунку коригування до ПН - дата пов’язаного «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12);

 12. Номер повідомлення про відвантаження - заповнюється автоматично з пов’язаного документа;

 13. Номер повідомлення про прийом - заповнюється автоматично з пов’язаного документа. Для Мережі «МЕТРО» замість номера повідомлення про прийом указується номер повернення з metrolink!

 14. Номер товарної накладної - заповнюється автоматично з пов’язаного документа;

 15. Дата товарної накладної - заповнюється автоматично з пов’язаного документа;

 16. Коригуючі дані - потрібно обрати значення до коригування (Коригування ціни / Коригування кількості).

Важливо

Увага! Номер вказаної накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_006.png

Блоки Додаткова інформація необов’язковий для заповнення та «згорнутий» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично після заповнення позицій.

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_007.png

В табличній частині, в залежності від обраного значення поля «Коригуючі дані», до швидкого редагування доступне поле «Коригування кількості» або «Коригування ціни»:

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_008.png

Повне редагування даних позиції доступне по натисканню на штрихкод позиції:

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_009.png

Для того, щоб поле Код УКТ ЗЕД при додаванні товарної позиції заповнювалось автоматично, необхідно, щоб дані були заповнені в Товарному довіднику.

Після внесення всіх даних в документ, натисніть кнопку «Зберегти» (1), потім «Підписати» (2):

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_010.png

2.1 Підписання та відправка «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) Постачальником

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Після авторизації для подальшого підписання раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE) документ потрібно «Відправити»:

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_011.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходитись в ланцюжку документів разом із пов’язаними документами. Мережа «МЕТРО» зі своєї сторони обробляє документ та надає їм статуси:

 • «Документ переданий партнеру» - товарна накладна коректна.

 • «Документ переданий на ящик партнера» - товарна накладна коректна.

 • «Правильний канал не знайдено. Немає з’єднання з партнером» - в товарній накладній зазначений некоректний GLN одержувача і покупця.

 • «Помилка конвертації на вихідний формат» - є помилка у формі заповнення товарної накладної. Деякі поля були не заповнені або заповнені некоректно.

3 Формування «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12)

«Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) можливо створити на підставі відправленого «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE). Для цього потрібно у папці «Надіслані» обрати відповідний документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_012.png

Для формування «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) натисніть «Створити документ» в блоці ланцюжка документів для мережі «МЕТРО» та оберіть ставку ПДВ - документ створиться автоматично:

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_013.png

У відкритій формі «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) обов’язкові до заповнення поля (позначені червоною зірочкою *) частково заповнюються автоматично з пов’язаного «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE):

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_014.png

В нижній частині документа знаходиться перелік товарних позицій, які переносяться з «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE):

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_015.png

Після заповнення всіх даних документ потрібно (1) «Зберегти», (2) «Підписати» (процес описаний в розділі вище) та (3) «Відправити»:

../../../_images/Metro_DOCCORINVOICE_DECLARJ12_instruction_016.png

Після перевірки документа органом Державної Податкової Інспекції, йому буде присвоєно статус:

 • На коректний документ надійде статус «Зареєстровано в ЄРПН і відправлено покупцеві».

 • На некоректний документ надійде статус «Помилка при реєстрації в ЄРПН».


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua