Створення «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) на базі інших електронних документів


Вступ

Дана інструкція описує порядок формування та відправки документа «Товарна накладна» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN). Документ «Товарна накладна» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) може бути створений на підставі вхідного «Замовлення» (ORDER) або «Повідомлення про прийом» (RECADV).

1 Створення «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) на підставі вхідного «Повідомлення про прийом» (RECADV)

Щоб сформувати «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» в папці «Вхідні» обрати «Повідомлення про прийом» (RECADV), на підставі якого потрібно створити новий документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_001.png

Потрібно відкрити вхідне «Повідомлення про прийом» (RECADV) лівою кнопкою миші та створити «Товарну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) в блоці ланцюжка документів для мережі за допомогою кнопки «Створити документ»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_002.png

У відкритій формі «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Повідомлення про прийом» (RECADV) (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_003.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Змінити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Потрібно заповнити поле Номер та обрати Дату зі зручного picker-вікна. Дані Точки доставки заповнюються автоматично з документа-підстави - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) можливо вказати чи змінити дані контрагента, використовуючи в пошуку назву компанії, GLN або ІПН:

../_images/RECADV_na_EDI_Network_11.png

Поля «GLN для виставлення рахунку» та «Платник» також заповнюються і редагуються за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок).

Підказка

Номер контракту / Дата контракту - поля, що заповнюється автоматично з документа-підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV) / «Замовлення» (ORDERS) / «Повідомлення про прийом» (RECADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору поставки» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../_images/BOX_Market_Standard_033.png

Також можливо «Додати» новий договір (після відправки документа дані договору зберігаються автоматично):

../_images/BOX_Market_Standard_034.png

Обов’язково заповнюються поля «Номер податкової накладної» / «Дата податкової накладної», «Номер повідомлення про відвантаження», «Номер повідомлення про прийом» (номер документа-підстави заповнюється автоматично, але доступний до редагування).

Попередження

Всі зміни за позиціями повинні виконуватись лише після узгодження з мережею!

В табличній частині створеного документа знаходиться перелік товарних позицій з документа-підстави. «Змінити» дані товарної позиції можливо через pop-up вікно, що відкривається по кліку на штрихкод товару:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_004.png

Якщо по якійсь з позицій не було/буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_005.png

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_006.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого документ можливо «Підписати» (2):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_007.png

1.1 Підписання та відправка «Товарної накладної»

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Товарної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN) документ потрібно «Відправити»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_008.png

При відправці документа відредаговані дані товарних позицій автоматично оновлюються в «Товарному довіднику». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із пов’язании документами в статусі «Очікує на підписання отримувачем»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TN_from_009.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua