Створення «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) на базі інших електронних документів


Вступ

Дана інструкція описує порядок формування та відправки документа «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12). У випадку коли Постачальник чи Мережа знайшли помилки в підписаній «Податковій накладній» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TN), Постачальнику потрібно формувати «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) - цей документ може бути створений на підставі надісланого «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE).

1 Створення «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) на підставі надісланого «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE)

Щоб сформувати «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» в папці «Надіслані» обрати «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE), на підставі якої потрібно створити новий документ-коригування (для зручності можливо скористатись пошуком):

../_images/Create_DECLARj12_from_001.png

Потрібно відкрити надіслану «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE) лівою кнопкою миші та створити «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) в блоці ланцюжка документів для мережі за допомогою кнопки «Створити документ» та обрати ставку ПДВ:

../_images/Create_DECLARj12_from_002.png

У відкритій формі «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) обов’язкові до заповнення поля (позначені червоною зірочкою *) частково заповнюються автоматично з пов’язаного «Коригування до товарної накладної» (DOCCORINVOICE):

../_images/Create_DECLARj12_from_003.png

В нижній частині документа знаходиться перелік товарних позицій, які переносяться з «Коригування товарної накладної» (DOCCORINVOICE):

../_images/Create_DECLARj12_from_004.png

Після заповнення всіх даних документ потрібно (1) «Зберегти», (2) «Підписати» та (3) «Відправити»:

../_images/Create_DECLARj12_from_005.png

1.1 Підписання та відправка «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12)

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Коригування до податкової накладної» (DECLARj12) документ потрібно «Відправити»:

../_images/Create_DECLARj12_from_006.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із пов’язании документами в статусі «Готовий до відправлення в ЄРПН»:

../_images/Create_DECLARj12_from_007.png

Після перевірки документа органом Державної Податкової Інспекції, йому буде присвоєно статус:

  • На коректний документ надійде статус «Зареєстровано в ЄРПН і відправлено покупцеві».

  • На некоректний документ надійде статус «Помилка при реєстрації в ЄРПН».


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua