Робота з «Актом звірки зведеним» та «Актом звірки з правками» (COMDOC_029)¶
Зміст:
Вступ¶
Дана інструкція описує порядок формування «Акта звірки зведеного» та «Акта звірки з правками» (COMDOC_029).
Обмін документами відбувається між двома контрагентами. Ініціатором документообігу може виступати будь-яка сторона. В схемі контрагенти пронумеровані для зручності в порядку від ініціатора документообігу.
Загальна схема документообігу:
Обидва документа перед відправкою підписуються ЕЦП і потребують підписання чи відмови у відповідь для завершення документообігу.
1 Створення, підписання та відправка «Акта звірки зведеного» (COMDOC_029)¶
При натисканні на кнопку «Створити» відкривається вікно з вибором документа для створення (потрібно обрати «Акт звірки зведений»):

Відкривається форма документа, де обов’язкові до заповнення поля відмічені червоною зірочкою *:

Можливо скористатись пошуком та вибрати свого контрагента (при цьому дані зареєстрованого на платформі контрагента заповняться автоматично):

Для заповнення табличної частини потрібно натиснути «+Додати» (таблиця частково заповнюється для обох контрагентів одночасно):

По всім доданим позиціям також потрібно вказати початкові сальдо дебета/кредита (розрахунок інших значень відбувається автоматично):

Після того, як всі зміни будуть внесені потрібно «Зберегти» (1), «Підписати» (2) та «Відправити» (3) документ:

1.1 Підписання та відправка документа¶
Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати ключ для підписання. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл чи токен (1), ввести пароль (2) та натиснути «Считати» (3) ключ для підписання:


При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку (4) лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати» (5):

Важливо
Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта, обрати за необхідності посаду, скинути пароль активного ключа () чи видалити помилкові (
).
При подальшій роботі з раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

Після підписання інформація щодо підписанта відображається в блоці «Дані про підписантів». Для відправки документа необхідно натинути на кнопку «Відправити». Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів і має статус «Потребує підписання отримувачем».

У Відправника «Акта звірки зведеного» (COMDOC_029) є можливість «Відкликати підпис» (детальніше):

Отримувач може «Підписати і відправити у відповідь» чи «Відмовитись від підписання»:

Підписання / відмова є завершальною дією в схемі документообігу цими актами.
2 Створення «Акта звірки з правками» (редагований COMDOC_029)¶
У випадку незгоди з табличними даними «Акта звірки зведеного» (COMDOC_029) Отримувач може відмовитися від підписання, сформувавши на підставі вхідного документа «Акт звірки з правками» (редагований COMDOC_029):

В формі нового документа поля заповнюються даними з документа-підстави, до редагування доступні лише дані табличної частини (редагувати/додати/видалити позицію) своєї компанії:


Після того, як всі зміни будуть внесені потрібно «Зберегти» (1), «Підписати» (2) та «Відправити» (3) документ:

Підказка
Процес підписання документів не відрізняється і описаний в розділі вище .
При цьому новий надісланий документ додається в ланцюжок (в ланцюжку може бути лише один «Акт звірки з правками» (редагований COMDOC_029)), статус документа-підстави змінюється на «Відмовлено в підписанні». У Відправника «Акта звірки з правками» (редагованого COMDOC_029) є можливість «Відкликати підпис» (детальніше):


Отримувач може «Підписати і відправити у відповідь» чи «Відмовитись від підписання»:

Підписання / відмова є завершальною дією в схемі документообігу цими актами.
3 Відкликання підпису¶
Відправлені комерційні документи (COMDOC) можуть бути відкликані («Відкликання підпису»). Відкликання використовується при помилковій відправці документа. Відкликати комерційний документ (COMDOC) може лише Відправник за умови, що Отримувач ще не підписав документ (COMDOC). Функціонал доступний для інтегрованих користувачів (API) та з web. «Відкликання підпису» на web-платформі активується відповідною кнопкою:

Для того аби здіснити «Відкликання підпису» обов’язково потрібно вказати причину відкликання та підтвердити дію підписом («Підписати»):

Після чого документ змінює свій статус на «Підпис відкликано».

Документообіг завершено.
Служба сервісної підтримки: support@edin.ua