Створення «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) на базі інших електронних документів


Вступ

Дана інструкція описує порядок формування та відправки документа «Транспортна накладна» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN). Документ «Транспортна накладна» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) може бути створений на підставі вхідного «Повідомлення про відвантаження» (DESADV).

1 Створення «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) на підставі надісланого «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)

Щоб сформувати «Транспортну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Надіслані» і обрати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV), на підставі якого потрібно створити новий документ (для зручності можливо скористатись пошуком):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_001.png

Потрібно відкрити надіслане «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) лівою кнопкою миші та створити «Транспортну накладну» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) в блоці ланцюжка документів для мережі за допомогою кнопки «Створити документ»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_002.png

У відкритій формі «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_013.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Змінити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Номер та Дата заповнюються автоматично з документа-підстави, але доступні до редагування за потреби. Дані Точки доставки також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» (лупа) чи «Вказати себе» (будинок);

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) можливо вказати чи змінити дані контрагента, використовуючи в пошуку назву компанії, GLN або ІПН:

../_images/RECADV_na_EDI_Network_11.png

Підказка

Номер контракту / Дата контракту - поля, що заповнюється автоматично з документа-підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV) / «Замовлення» (ORDERS) / «Повідомлення про прийом» (RECADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору поставки» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../_images/BOX_Market_Standard_033.png

Також можливо «Додати» новий договір (після відправки документа дані договору зберігаються автоматично):

../_images/BOX_Market_Standard_034.png

Увага

В «Транспортній накладній» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) поле «Точка доставки» є визначальним - даний документ відправляється саме тому контрагенту, що зазначається в цьому полі!

Поля «Номер замовлення» та «Дата замовлення» також заповнюються автоматично з документа-підстави та недоступні до редагування.

Увага

Якщо при автоматичному заповненні чи подальшому редагуванні в товарних позиціях виникнуть логічні помилки, то Ви про це будете проінформовані, а позиції в таблиці, що їх налічують будуть виділені жовтим кольором:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_004.png

Зміни за позиціями можливо виконувати одразу в табличній частині в колонках «№ арт. МЕТРО», «№ арт. MGB», «Найменування», «Штрихкод», «Кількість товару у коробці», «Кількість коробів», «Кількість доставлених М.О.»

Підказка

Для товарів, в яких одиниці виміру «кілограми» поля «Кількість товару у коробці» / «Кількість доставлених М.О.» можуть мати числове значення з трьома знаками після крапки (при цьому поле «Кількість коробів» заповнюється вручну). Для товарів, в яких одиниці виміру «штуки» поле «Кількість коробів» розраховується автоматично з «Кількість доставлених М.О.» / «Кількість товару у коробці»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_014.png

Якщо по якійсь з позицій не було/буде поставки її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_015.png

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_016.png

Після внесення всіх необхідних змін в документ потрібно натиснути кнопку «Зберегти» (1), після чого документ можливо «Підписати» (2):

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_007.png

1.1 Підписання та відправка «Транспортної накладної»

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Транспортної накладної» (DOCUMENTINVOICE.DocumentFunctionCode = TNN) документ потрібно «Відправити»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_008.png

При відправці документа відредаговані дані товарних позицій автоматично оновлюються в «Товарному довіднику». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із пов’язании документами в статусі «Очікує на підписання отримувачем»:

../_images/Create_DOCUMENTINVOICE_TNN_from_009.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua