Формування та відправка документа «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) на платформі EDI Network


Вступ

Дана інструкція описує порядок формування та відправки документа «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) на платформі EDI Network. Повідомлення про відвантаження - аналог товарно-транспортної накладної. В результаті роздрібна мережа ще до приходу машини на рампу має точну інформацію про постачання і дана інформація вже завантажена в облікову систему мережі.

Формування Повідомлення про відвантаження (DESADV)

Формування документа можливо як на підставі «Замовлення», так і на підставі «Підтвердження замовлення».

Розглянемо формування «Повідомлення про відвантаження» на підставі «Підтвердження замовлення».

Перейдіть в розділ «Надіслані», виберіть необхідний тип документа «Підтвердження замовлення». Для зручності можливо скористатись пошуком (досить ввести коректний номер документа в поле «Пошук», або частину номера GLN). Система автоматично виконає пошук даного номера за GLN, за Відправником, за Одержувачем і Даті документа.

../_images/DESADV_na_EDI_Network_01.png

У відкритому документі, на формі-підказці, котра дозволяє створити документ на основі Підтвердження замовлення, виберіть зі списку «Повідомлення про відвантаження».

../_images/DESADV_na_EDI_Network_02.png

Документ створений на основі Замовлення або Підтвердження замовлення створиться автоматично. Дані деяких полів пененесутся з документа підстави. Всі поля, позначені червоною зірочкою * - обов’язкові до заповнення.

../_images/DESADV_na_EDI_Network_03.png
 1. Одержувач - дані одержувача (мережі), компанія

 2. ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДВАНТАЖЕННЯ № - номер замовлення

 3. від - дата повідомлення про відвантаження, за замовчуванням вказана поточна дата

 4. Доставка буде проведена - дата і час доставки

 5. Постачальник - заповнюється автоматично, або за допомогою кнопки «Пошук контрагента», або за допомогою кнопки «Вказати себе»

 6. Покупець - заповнюється автоматично, або за допомогою кнопки «Пошук контрагента», або за допомогою кнопки «Вказати себе»

 7. Місце доставки - заповнюється автоматично, або за допомогою кнопки «Пошук контрагента», або за допомогою кнопки «Вказати себе»

 8. За накладної № - номер накладної, повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної

Нижче на сторінці створеного документа знаходиться номер накладної, додаткова інформація по транспортуванню, а також підсумок за кількістю і за сумою з / без ПДВ за позиціями: Блоки «Доп інфо», «Транспортування» необов’язкові для заповнення, блок Всього розраховується автоматично.

Важливо

Увага! Номер накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.

Також повинні збігатись перелік товарних позицій (які були замовлені), їх кількість, що поставляється. Система автоматично заповнює значення за позиціями з раніше відправленого документа «Підтвердження замовлення», на основі якого був створений документ DESADV. Можливо вносити зміни в кількість і ціну позицій.

Всі зміни за позиціями тільки після узгодження з мережею!

../_images/DESADV_na_EDI_Network_04.png

Важливо

Увага! У разі створення кількох видаткових накладних на замовлення, необхідно на кожну накладну формувати Повідомлення про відвантаження. При цьому, поле «За накладною №» в документах повинно відрізнятися.

У разі, якщо вам необхідно змінити кількість товару, що поставляється, в колонці «Кількість, що поставляється», змініть кількість.

Важливо

Увага! Кількість товарних позицій, що поставляється не може перевищувати кількість зазначену в замовленні!

Якщо якась із позицій відсутня і поставлятися не буде, її необхідно відмітити галочкою і Видалити. Можливо також додати іншу позицію з Товарного довідника, заповнивши форму Додати позицію під кнопкою Додати.

Якщо змінилася ціна, внесіть зміни в колонку «Ціна з ПДВ». Всі зміни відобразяться в блоці Всього:

 • Кількість позицій

 • Кількість, що поставляється

 • Сума без ПДВ

 • Сума з ПДВ

 • Всього податків

Після внесення всіх даних в документі, натисніть кнопку «Зберегти», потім «Надіслати»

../_images/DESADV_na_EDI_Network_05.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Вихідні» і буде знаходитись в ланцюжку документів разом із Замовленням і Підтвердженням замовлення.

Сформувати документ «Повідомлення про відвантаження» також можна в головному вікні, з будь-якого розділу перегляду документів. Для цього натисніть зелену кнопку «Створити» і у вікні Створити документ виберіть тип документа «Повідомлення про відвантаження».

../_images/DESADV_na_EDI_Network_06.png

Створений таким чином документ «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) є аналогічним до документу, створеному на основі Замовлення, однак всі поля в такому віпадку необхідно заповнювати самостійно. У новому документі, всі поля позначені червоною зірочкою * є обов’язковими до заповнення.

Блок Додаткова інформація та Транспортування заповнювати не обов’язково (відкриваються / приховуються блоки кнопками «Розгорнути» / «Згорнути» відповідно).

../_images/DESADV_na_EDI_Network_07.png

Після внесення всіх даних в документі, натисніть кнопку «Зберегти», потім «Надіслати». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Вихідні» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із замовленням і підтвердженням замовлення.


Якщо у користувача (Постачальника) є доступ до сервісу «ЕТТН», то за допомогою вже відправленого «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) можливо створити та відправити в Мережу документ «ТТН»:

../_images/DESADV_na_EDI_Network_08n.png

Примітка

Якщо у Вас до цього не була створена компанія, то Ви отримаєте сповіщення «Необхідно створити компанію» та система автоматично відкриє сторінку створення нової компанії в «Особистому кабінеті» платформи (Налаштування / Компанії) - детальніше в інструкції.

Увага

Для формування ТТН поля Номер і Дата «Замовлення» (ORDER), Номер і Дата «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) є обовʼязковими до заповнення (в ТТН -> блок «Додаткові дані» -> Тип). Для формування нової ТТН: відповідні поля Номер і Дата документів «Замовлення» (ORDER) і «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) повинні відрізнятись між собою згідно налаштувань Вантажоодержувача.

При цьому деякі поля створюваного документа автоматично заповнюються полями з документа підстави («Повідомлення про відвантаження» (DESADV)):

../_images/DESADV_na_EDI_Network_09n.gif

Кількість створених ТТН на підставі одного DESADV необмежено. Детальніше про створення ТТН за посиланням.

Важливо

Вимоги для використання функціоналу створення ЕТТН на підставі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV):

 • для акаунта відправника DESADV підв’язана компанія-вантажовідправник, в якій заповнені місто та адреса;

 • поточний користувач підв’язаний під знайдену компанію-вантажовідправника;

 • для GLN-ів з DESADV заповнено ЄДРПОУ (varEdrpouCode) / ИНН (varInnCode);

 • в знайденій компанії-вантажоотримувача заповнені місто та адреса;

 • GLN з DESADV відноситься до адреси знайденої компанії-вантажоотримувача;

 • в знайденій адресі компанії-вантажоодержувача заповнені місто, вулиця, код КОАТУУ (заповнюється автоматично при наявності адреси компанії).


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua