Документообіг з ПрАТ «Монделіс Україна» на платформі EDI Network 2.0¶
Зміст:
Документообіг з ПрАТ «Монделіс Україна» на платформі EDI Network 2.0
2 Створення та відправка «Замовлення» (ORDER) Покупцем-Вантажоодержувачем
3 Створення та відправка «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) ПрАТ «Монделіс Україна»
4 Створення та відправка «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) ПрАТ «Монделіс Україна»
8 Обробка вхідного «е-ТТН» документа на стороні Перевізника (Водія)
9 Обробка вхідного «е-ТТН» документа на стороні Вантажоодержувача
10 Створення та відправка «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) Перевізником
Вступ¶
Дана інструкція описує порядок документообігу з ПрАТ «Монделіс Україна» на платформі EDI Network 2.0. В типовому документообігу з ПрАТ «Монделіс Україна» приймають участь наступні документи:
Заявка на транспортування (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE=1)
Підтвердження заявки на транспортування (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE=2)
Документообіг здійснюється між трьома Учасниками, де ініціатором виступає Постачальник-Вантажоодержувач.
Загальна схема документообігу:

Увага
Якщо в процесі обробки «е-ТТН» створюється і затверджується «Акт перевантаження» (ReloadAct) чи «Акт про заміну пункту призначення вантажу» (ConsigneeChangeAct), то для внесення змін до кінцевого «Акту виконаних робіт» (COMDOC_037) ПрАТ «Монделіс Україна» створює новий документ «Заявка на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE=1) і схема матиме наступний вигляд:

1 Вхід на платформу¶
Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

Підказка
Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.
Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI Network»:

2 Створення та відправка «Замовлення» (ORDER) Покупцем-Вантажоодержувачем¶
Для формування «Замовлення» (ORDER) користувачу в меню сервісу «EDI Network» потрібно натиснути кнопку «Створити» та обрати документ «Замовлення» (для зручності можливо скористатись пошуком за назвою документа):

Відкриється порожня форма документа, в якій всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *:

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Заповнити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» ().
Підказка
За допомогою кнопки «Пошук контрагента» () або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (
) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

За замовчуванням Тип документа зазначається як «Оригінал замовлення»; за потреби Тип документа можливо переобрати з випадаючого списку: Оригінал замовлення, Заміна, Видалення, Фіктивність замовлення, Передзамовлення, Замовлення на послугу/маркетинг:

Потрібно заповнити № - номер замовлення (поле від за замовчуванням заповнюється поточною датою). Дані Постачальника / Покупця / Місця доставки за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (
). В такий же спосіб можливо опціонально додати інформацію про Кінцевого одержувача, Замовника, Вантажоодержувача, Платника.
Важливо зазначити дату поставки (поле «Поставка відбудеться»), а також номер договору на поставку (поле «За договором на поставку №»):

Блоки Додаткова інформація та Транспортування необов’язкові для заповнення і «згорнуті» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично після заповнення табличних позицій.
В табличній частині відображається основна інформація за замовленими товарними позиціями. Заповнити таблицю можливо 2-ма способами:

1 Вручну
«Додати позицію» можливо за допомогою кнопки «+Додати» (обов’язкові до заповнення поля форми позначені червоною зірочкою *):

Для заповнення потрібно почати вводити назву / штрих-код товарної позиції з «Товарного довідника»:

Далі потрібно запонити всі обов’язкові поля позиції та «Додати» в таблицю документа:

2 Шаблоном
Також для додавання табличних даних масово є можливість скористатись шаблоном. Для цього над таблицею необхідно натиснути «Зберегти шаблон Excel» (1):

На Ваш пристрій буде завантажено файл з назвою orders_products_sample.xls. Відкривши його, необхідно внести інформацію про товарні позиції: обов’язкові до заповнення поля в файлі відмічені зеленим кольором (є підказки).
Важливо
Не дозволяється змінювати формат шаблону (редагувати, видаляти або додавати нові стовпці). Також не допускається зміна формату комірок.
Після того, як Ви заповните таблицю Excel її необідно зберегти завантажити файл на платформу, скориставшись кнопкою «Завантажити позиції з Excel» (2).
Важливо
У разі неправильного заповнення .XLS файлу Excel, при завантаженні з’явиться повідомлення про помилку з указанням рядка, який необхідно відкоригувати. При додаванні позиції, яка вже була додана, також зявиться попередження з указанням штрихкоду позиції.
Можливо редагувати замовлену «Кількість» прямо в таблиці чи «Змінити» «Дані позиції» в розширеній формі після натискання на штрих-код позиції:

Для видалення позиції потрібно відзначити позицію чекером та натиснути кнопку «Видалити»:

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані»:

3 Створення та відправка «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) ПрАТ «Монделіс Україна»¶
Щоб сформувати «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) на підставі «Замовлення» (ORDER) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Вхідні» і обрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити підтвердження (для зручності можливо скористатись пошуком):

Потрібно відкрити вхідне «Замовлення» (ORDER) лівою кнопкою миші та створити «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) в блоці ланцюжка документів за допомогою кнопки «Створити документ»:

У відкритій формі «Підтвердження замовлення» (ORDRSP) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

Дані Відправника та Одержувача - це Ваші дані та дані Вашого Контрагента, що заповнюються з документа підстави автоматично і не підлягають редагуванню.
За замовчуванням Тип документа зазначається як «Підтвердження замовлення»; за потреби Тип документа можливо переобрати з випадаючого списку: Підтвердження замовлення, Заміна підтвердження замовлення, Видалення підтвердження замовлення:

Номер, Дата / час документа заповнюються автоматично, але доступні до редагування за потреби. Дані Покупець, Постачальник, Місце доставки також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» () чи «Вказати себе» (
);
Підказка
За допомогою кнопки «Пошук контрагента» () або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (
) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

В такий же спосіб можливо опціонально додати інформацію про Кінцевого одержувача, Платника, Точку відвантаження, Вантажоодержувача.
Автоматично вказується номер та дата «Замовлення» (ORDER), на базі якого був створений даний документ.
Блоки Додаткова інформація та Рампи (інформація про умови та час відвантаження) є необов’язковим до заповнення і «згорнуті» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично за табличними даними.
Товарні позиції переносяться з «Замовлення». Можливо коригувати значення Ціна без ПДВ та Підтверджена кількість товару прямо в таблиці чи «Змінити» «Дані позиції» в розширеній формі після натискання на штрих-код позиції:

Всі зміни за позиціями потребують узгодження з Вашим Контрагентом!
При редагуванні Підтвердженої кількості позиції (Замовлена кількість та Підтверджена кількість відрізняються) її статус автоматично змінюється на «Зміна кількості»:

За замовчуванням всі табличні позиції «Будуть доставлені» (колонка Дія). Для зміни даних підтвердження поставки потрібно обрати (відмітити галочкою) позиції в таблиці та в «Дії над вибраними» обрати: «Буде доставлено» або «Відмовлено»:

Після чого Підтверджена кількість за «Відмовленими» позиціями буде рівною нулю. В колонці Дії - буде відображатись поточний статус дії за позиціями. Якщо якась із позицій відсутня і поставлятися не буде, її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням»:

4 Створення та відправка «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) ПрАТ «Монделіс Україна»¶
Щоб сформувати «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) на підставі «Замовлення» (ORDER) Вам потрібно в меню сервісу «EDI Network» увійти в папку «Вхідні» і обрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити підтвердження (для зручності можливо скористатись пошуком):

Потрібно відкрити вхідне «Замовлення» (ORDER) лівою кнопкою миші та створити «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) в блоці ланцюжка документів за допомогою кнопки «Створити документ»:

У відкритій формі «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) значна частина полів заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Заповнити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» ().
Підказка
За допомогою кнопки «Пошук контрагента» () або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (
) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

Поля Номер, Дата документа, Дата/час проведення доставки заповнюються автоматично, але доступні до редагування за потреби. Дані Постачальник, Покупець, Місце доставки, Кінцевий одержувач також заповнюються автоматично - їх можливо редагувати за допомогою кнопок «Пошук контрагента» () чи «Вказати себе» (
);
Автоматично вказується номер та дата «Замовлення» (ORDER), на базі якого був створений даний документ.
За накладною № - номер накладної.
Важливо
Увага! Номер накладної повинен повністю збігатися з номером оригіналу паперової накладної.
Блоки Додаткова інформація та Транспортування є необов’язковим до заповнення і «згорнуті» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично за табличними даними.
Товарні позиції переносяться з «Замовлення». Можливо коригувати значення Кількість, що постачається, Ціна без ПДВ, Ціна з ПДВ (підраховується автоматично) та Ставка ПДВ прямо в таблиці чи «Змінити» «Дані позиції» в розширеній формі після натискання на штрих-код позиції:

Всі зміни за позиціями потребують узгодження з Вашим Контрагентом!
Важливо
Увага! У разі створення кількох видаткових накладних на замовлення, необхідно на кожну накладну формувати Повідомлення про відвантаження. При цьому, поле «За накладною №» в документах повинно відрізнятися.
Якщо якась із позицій відсутня і поставлятися не буде, її необхідно відзначити галочкою і «Видалити»:

Можливо також «+Додати» іншу позицію з вашого «Товарного довідника», заповнивши форму (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням»:

5 Створення та відправка «Заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 1) ПрАТ «Монделіс Україна»¶
Для створення «Заявки на транспортування» на підставі «Замовлення» (ORDER) в сервісі «EDI Network» Замовнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити заявку (для зручності можливо скористатись пошуком):

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Заявка на транспортування» в блоці ланцюжка документів :

У відкритій формі «Заявки на транспортування» поля, що стосуються Замовника та Вантажоодержувача (таблична частина) заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

Підказка
Авторизований учасник-ініціатор документообігу автоматично зазначається, як Замовник без можливості редагування. Поля обов’язкові до заповнення позначені червоною зірочкою *!
Заповнити дані «Автомобільного Перевізника» (обов’язково) та «Вантажовідправника» (опціонально) можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» () або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (
):

Для пошуку контрагента в модальному вікні потрібно ввести назву компанії, GLN або ІПН:

Є можливість «Вказати дані по авто і водієві», якщо відомо хто буде здійснювати поставку (за замовчуванням блок згорнутий):

Для автомобілів та причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип»:

Підказка
Для раніше введеного реєстрайійного номеру, наприклад, АА0001АА користувач може скористатись пошуком, наприклад, АА0, 001, 1АА, 01...
:

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:
«Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;
«Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);
«Очистити» - видалити введені в рядок дані.

Примітка
Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!
Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) температурний режим:

Дані «Водія» можливо обрати за допомогою кнопки «Пошук контрагента» () за ПІБ / ІПН / даними водійського посвідчення:

Примітка
За потреби можливо «Очистити дані по авто і водієві» за допомогою відповідної кнопки - ця дія зготає блок з полями:

Якщо з обраним контрагентом вже був заключений договір (є договір поставки в «Довіднику для Договорів» в Особистому кабінеті), то поле «Дані договору» заповнюється автоматично в якості даних номера/дати договору, на підставі якого створюється даний документ. Якщо договорів з обраним контрагентом кілька, то можливо обрати договір зі списку або створити «+Новий договір» прямо в цьому документі:

Завжди можливо «Обрати» новий договір:

Далі потрібно обрати з випадаючого списку «Вид перевезень»:

В залежності від обраного значення поля «Спосіб тарифікації» змінюється набір обов’язкових до заповненння полів:
без способу тарифікації (порожнє поле) - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

«Спосіб тарифікації» = за кілометаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг» та «відстань перевезення»:

«Спосіб тарифікації» = фіксована вартість - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг», вартість перевезення «без ПДВ» та «з ПДВ»:

«Спосіб тарифікації» = за тоннаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

1.1 Заповнення табличної частини¶
В табличну частину документа дані Вантажоодержувача підтягуються автоматично з документа підстави («Замовлення»), однак дані про маршрут та вантаж не є повними - потрібно обрати маршрут мишкою та натиснути на кнопку «Змінити» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою * ):

Примітка
За потреби можливо «+Додати» новий маршрут, повністю заповнивши модальне вікно «Інформація про маршрут і вантаж».
Вікно розділено на блоки з даними про маршрут (Навантаження і Розвантаження) та блок з інформацією про вантаж. Для блоків Навантаження та Розвантаження дані «Адрес» необхідно обрати з випадаючого списку, користуючись пошуком (для Навантаження значення підтягуються з довідника «Вантажовідправника», а для Розвантаження - «Вантажоодержувача»):

За потреби можливо додати дату та час «Обравши» значення кінцевих термінів, в рамках яких потрібно здійснити доставку вантажу:

Дані відповідальних осіб «Вантажовідправника» / «Вантажоодержувача» можливо обрати з віртуального довідника (присутній пошук):

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити»:

Заповнене поле документа даними відповідальної особи можливо «Очистити» за потреби чи «Обрати» іншу особу.
Дані пункту «Розвантаження» заповнюються аналогічно після вибору Вантажоодержувача за допомогою пошуку за назвою компанії чи GLN:

Для редагування інформації щодо вантажу необхідно навести курсор на рядок цього вантажу та натиснути «Змінити», для видалення – «Видалити»:

Перевізники, отримавши «Заявку на транспортування», орієнтуються на послідовність вказаних в ній маршрутів. До відправки документа можливо змінити послідовність маршрутів, перетягнувши позицію лівою кнпкою миші за |drag_dots|:

Для збереження «Заявки на транспортування» необхідно натиснути кнопку «Зберегти», документ потрапить у папку «Чернетки»:

Після того, як усі обов’язкові поля заповнені та збережені документ можливо «Підписати»:

1.2 Підписання та відправка «Заявки на транспортування» Замовником¶
Попередження
- При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;
наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).
Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

Підказка
Види файлів електронно-цифрового підпису:
Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:
Директор «DS»
Бухгалтер «BS»
Співробітник «SS»
Печатка «S»
Шифрування «C»
Універсальний ключ печатки і шифрування «U»
Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

Попередження
Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка () можливо видалити помилкові ключі.
Після авторизації для подальшого підписання раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:


Повна інструкція для налаштування підписання за допомогою токена за посиланням.
Важливо
Підписання можливе за умови, що Ваш токен фізично підключений до пристрою (USB порт), з якого буде здійснюватись підписання.
Встановлена на комп’ютері web-бібліотека підпису користувача ЦСК повинна бути запущена:

При первинній ініціалізації бібліотеки підписання підтвердіть дозвіл web-сайту до бібліотеки підпису користувача ЦСК, натисніть — «OK» :


При першому підписанні у модальному вікні потрібно «Вибрати Token» (1), обрати ключ (2), ввести пароль (3), «Считати» (4) та «Додати» (5) активний ключ:

У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

Попередження
Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка () можливо видалити помилкові ключі.
При подальшій роботі з раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа (пункти 2-4 на рисунках).
При ініціації підписання система автоматично визначає фізичне підключення криптомодуля «Гряда». Зі списку збережених КЕП потрібно обрати підпис/печать, ввести логін/пароль та «Зчитати»:

Таким чином можливо додати кілька ключів. Для підписання потрібно проставити відмітку/-ки напроти КЕП та натиснути «Підписати»:

Попередження
Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка () можливо видалити помилкові ключі.
При хмарному підписанні (вкладка Cloud) доступні до використання:
ТОВ «ЦСК «Україна» - хмарний підпис «CloudKey»
Приватбанк - хмарний підпис «SmartID»
ПУМБ - хмарний підпис
Вчасно - хмарний підпис
Вчасно - хмарний підпис QR
DepositSign - хмарний підпис

Примітка
Хмарне підписання потребує мобільний з попередньо встановленим додатком від відповідного провайдера підписання!
Увага
Підписати документ можна лише за допомогою одного ключа (тобто підписати Підписом та Печаткою один документ не вийде).
Після того, як Ви обрали провайдера хмарного підписання, генерується qr-код для переходу в мобільний додаток (або кнопка «Зчитати ключ» якщо всі дії відбуваються з мобільного):

Для того аби підписати документ на платформі EDIN 2.0 потрібно прочитати qr-код в мобільному додатку «Privat24», використовуючи «Сканер» (потребує використання камери) та пройти авторизацію «SmartID»:

Платформа EDIN 2.0 автоматично підтягне Вашу КЕП. Потрібно обрати додану КЕП та «Підписати»:

Далі потрібно ще раз відсканувати qr-код в мобільному додатку «Privat24» чи натиснути на кнопку «Зчитати ключ» (потрібно повторно виконати дії в додатку описані вище).

Документ підписано.
Після того, як Ви обрали провайдера хмарного підписання, генерується qr-код для переходу в мобільний додаток (або кнопка «Зчитати ключ» якщо всі дії відбуваються з мобільного):

В додатку «CloudKey» потрібно «Додати сертифікат» (первинні налаштування). Для того аби підписати документ на платформі EDIN 2.0 потрібно прочитати qr-код в мобільному додатку «CloudKey», використовуючи «Сканер» (потребує використання камери), обрати КЕП для підписання, «Ввести пароль» та «Підтвердити» дію підписання:

Платформа EDIN 2.0 автоматично підтягне Вашу КЕП. Потрібно обрати додану КЕП та «Підписати»:

Далі потрібно ще раз відсканувати qr-код в мобільному додатку «CloudKey» чи натиснути на кнопку «Зчитати ключ» (потрібно повторно виконати дії в додатку описані вище).

Документ підписано.
Після того, як Ви обрали провайдера хмарного підписання, генерується qr-код для переходу в мобільний додаток (або кнопка «Зчитати ключ» якщо всі дії відбуваються з мобільного):

Для того аби підписати документ на платформі EDIN 2.0 потрібно прочитати qr-код в мобільному додатку «ПУМБ Digital Business», використовуючи «Сканер» (потребує використання камери) та відправити запит на підпис:

Платформа EDIN 2.0 автоматично підтягне Вашу КЕП. Потрібно обрати додану КЕП та «Підписати»:

Далі потрібно ще раз відсканувати qr-код в мобільному додатку «ПУМБ Digital Business» чи натиснути на кнопку «Зчитати ключ» (потрібно повторно виконати дії в додатку описані вище).

Документ підписано.
Після того, як Ви обрали провайдера хмарного підписання, потрібно ввести ідентифікатор Вашого ключа «Вчасно», натиснути «Зчитати»:

Після введення ідентифікатора на мобільний надійде повідомлення з посиланням на «Вчасно». Потрібно ввести пароль та натиснути «Підписати»:

Платформа EDIN 2.0 автоматично підтягне Вашу КЕП. Потрібно обрати додану КЕП та «Підписати»:

Під час накладання підпису на Ваш смартфон ще раз надійде повідомлення з посиланням на «Вчасно» (потрібно повторно виконати дії описані вище).
Документ підписано.
Після того, як Ви обрали провайдера хмарного підписання, генерується qr-код для переходу в мобільний додаток (або кнопка «Зчитати ключ» якщо всі дії відбуваються з мобільного):

Для того аби підписати документ на платформі EDIN 2.0 потрібно прочитати qr-код в мобільному додатку «Вчасно КЕП», використовуючи «Сканер» (потребує використання камери), обрати підпис, ввести пароль та натиснути «Підписати»:

Платформа EDIN 2.0 автоматично підтягне Вашу КЕП. Потрібно обрати додану КЕП та «Підписати»:

Далі потрібно ще раз відсканувати qr-код в мобільному додатку «Вчасно КЕП» чи натиснути на кнопку «Зчитати ключ» (потрібно повторно виконати дії в додатку описані вище):

Документ підписано.
Після того, як Ви обрали провайдера хмарного підписання, потрібно ввести ідентифікатор Вашого ключа «DepositSign» (e-mail чи номер телефону), натиснути «Зчитати»:

Після введення ідентифікатора на мобільний надійде PUSH-повідомлення з посиланням в мобільний додаток. Потрібно «Обрати ключ», ввести пароль та «Підтвердити»:

Платформа EDIN 2.0 автоматично підтягне Вашу КЕП. Потрібно обрати додану КЕП та «Підписати»:

Під час накладання підпису на Ваш смартфон ще раз надійде PUSH-повідомлення з посиланням в мобільний додаток «DepositSign» (потрібно повторно виконати дії в додатку описані вище).
Документ підписано.
Після підписання «Заявки на транспортування» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням». Відправленій «Замовником» «Заявці на транспортування» присвоюється статус «Очікує підписання перевізником»:

Відправлена «Заявка на транспортування» має наступний вигляд:

В правій частині відображається блок з даними про ланцюжок документів. Документ можливо «Відхилити» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).
6 Створення та відправка «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2) Перевізником¶
Для створення «Підтвердження заявки на транспортування» на підставі «Заявки на транспортування» в сервісі «EDI Network» Перевізнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Заявку на транспортування» в статусі «Підписано перевізником» чи «Очікує підписання перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

Примітка
«Заявку на транспортування» в статусі «Очікує підписання перевізником» попередньо потрібно «Підписати»:

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Підтвердження заявки на транспортування» в блоці ланцюжка документів :

Відкриється форма редагування документа «Підтвердження заявки на транспортування», що включає в собі дані «Заявки на транспортування»:

Підказка
Якщо «Замовник» знав хто буде здійснювати поставку і заповнив дані по авто і водієві в «Заявці на транспортування», то блок «Підтвердження заявки на транспортування» автоматично заповнюється цим даними (поля доступні до редагування/доповнення):

Для автомобілів та причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип»:

Підказка
Для раніше введеного реєстрайійного номеру, наприклад, АА0001АА користувач може скористатись пошуком, наприклад, АА0, 001, 1АА, 01...
:

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:
«Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;
«Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);
«Очистити» - видалити введені в рядок дані.

Примітка
Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!
Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) температурний режим:

Дані «Водія» можливо обрати за допомогою кнопки «Пошук контрагента» () за ПІБ / ІПН / даними водійського посвідчення:

Після того, як всі обов’язкові дані були внесені/змінені (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою * ), документ можливо «Зберегти», «Підписати» та «Відправити»:

Підказка
Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.
Після підписання «Підтвердження заявки на транспортування» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленому «Перевізником» «Підтвердженню заявки на транспортування» присвоюється статус «Очікує підписання замовником»:

Відправлене «Підтвердження заявки на транспортування» має наступний вигляд:

В правій частині відображається блок з даними про ланцюжок документів. Документ можливо «Відхилити» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).
7 Створення та відправка «е-ТТН» ПрАТ «Монделіс Україна»¶
Для створення «е-ТТН» на підставі «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2) в сервісі «EDI Network» Вантажовідправнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Підтвердження заявки на транспортування» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

У відкритому документі натисніть «Створити документ» в блоці ланцюжка документів «Товарно-транспортна накладна»(ETTN):

Примітка
Якщо в «Заявці на транспортування» вказано кілька Вантажоодержувачів, то згідно з правилами оформлення електронної ТТН, тільки одна адреса навантаження та розвантаження може бути використана (в модальному вікні потрібно обрати одну адресу з переліку, для котрої буде створено ТТН):

Відкриється форма редагування документа «е-ТТН», що вже заповнена даними з документа-підстави:

Дані, що переносяться з «Підтвердження заявки на транспортування» доступні до редагування.
Порада
«Підтвердження заявки на транспортування», на базі якої була заповнена створена «е-ТТН» не містить інформацію про товарні позиції, однак якщо в ланцюжку документів присутній відправлений Вантажовідправником документ «Повідомлення про відвантаження» (DESADV):

То в такому випадку при створенні «е-ТТН» Вантажовідправником на формі редагування документа можливо «Додати дані з DESADV» («Додаткові дії»):

Якщо в ланцюжку документів кілька «Повідомлень про відвантаження» (DESADV), то при натисканні на кнопку «Додати дані з DESADV» можливо обрати один або ж декілька документів, з яких Ви бажаєте підтягнути дані у Товарно-транспортну накладну:

В супровідних документах при цьому відображаються дані документа-підстави («Підтвердження заявки на транспортування») та всіх обраних до додавання «Повідомлень про відвантаження»:

Примітка
Додаткові налаштування за замовчуванням для Вантажовідправника = ПрАТ «Монделіс Україна» заповнюються поля «Вид пакування» = Ящик та «Документи з вантажем» = Номер та Дата з «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) для всіх товарних позицій:

Однак, якщо при цьому Вантажоодержувач = ТМ «АТБ» то заповнюється лише поле «Вид пакування» = Ящик для всіх товарних позицій:

«Підтвердження заявки на транспортування», на базі якої була заповнена створена «е-ТТН» не містить інформацію про товарні позиції, однак якщо в ланцюжку документів присутній документ «Накладна на переміщення» (COMDOC_022):

То в такому випадку при створенні «е-ТТН» Вантажовідправником на формі редагування документа можливо «Додати дані з Накладної на переміщення» («Додаткові дії»):

Якщо в ланцюжку документів кілька «Накладних на переміщення» (COMDOC_022), то при натисканні на кнопку «Додати дані з Накладної на переміщення» можливо обрати один або ж декілька документів, з яких Ви бажаєте підтягнути дані у Товарно-транспортну накладну:

В супровідних документах при цьому відображаються дані документа-підстави («Підтвердження заявки на транспортування») та всіх обраних до додавання «Накладні на переміщення»:

Після того, як всі обов’язкові поля на формі редагування «е-ТТН» будуть заповнені (позначені червоною зірочкою *) документ можливо «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати». Процеси заповнення/редагування даних чернетки «е-ТТН», підписання та відправка детально описані в окремій інструкції.
8 Обробка вхідного «е-ТТН» документа на стороні Перевізника (Водія)¶
Важливо
В залежності від внутрішньої схеми «Перевізника» документ «е-ТТН»:
може бути оброблений «Водієм» та чекатиме на обробку зі сторони «Вантажоодержувача». До внесення змін зі сторони «Вантажоодержувача» документ може бути додатково оброблений зі сторони «Перевізника»;
може бути оброблений лише «Перевізником» та чекатиме на обробку зі сторони «Вантажоодержувача». «Водій» при цьому не виконує обробку документа.
Оскільки після відправки «е-ТТН» «Вантажовідправником» документ може обробити, як «Водій», так і «Перевізник», то для спрощення і в подальшому будемо називати цього учасника Перевізник (Водій).
Важливо
Якщо один і той же Контрагент зазначений на різні ролі (наприклад, при внутрішніх перевезеннях може бути зазначений «Вантажовідправник» = «Вантажоодержувач»), то для виконання обробки, створення Актів чи іншої дії, що не відповідає автоматично підібраній ролі, потрібно «Змінити роль»:

Для обробки «е-ТТН» Перевізником (Водієм) в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Товарно транспортну накладну (е-ТТН)» в статусі «Очікує на підписання водієм/перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

Після ознайомлення з документом Ви можете Прийняти чи «Відхилити» «е-ТТН». Для того, щоб Прийняти документ обов’язково потрібно «+Додати» дані відповідальної особи в табличній частині блоку «Вантажно-розвантажувальні операції» в нижній частині документа:

Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» ():

За потреби можливо «Обрати» () іншу особу замість обраної/доданої раніше.
Після того, як дані відповідальної особи будуть внесені в документ, його можливо «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати»:

Підказка
Після Зберігання в документ вносяться додаткові дані, які до Підписання можливо «Очистити»:

Підказка
Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.
Після підписання «е-ТТН» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Надіслати»:

Після відправки документа «Перевізником» «е-ТТН» присвоюється статус «Очікує підписання вантажоодержувачем»:

9 Обробка вхідного «е-ТТН» документа на стороні Вантажоодержувача¶
Важливо
Якщо один і той же Контрагент зазначений на різні ролі (наприклад, при внутрішніх перевезеннях може бути зазначений «Вантажовідправник» = «Вантажоодержувач»), то для виконання обробки, створення Актів чи іншої дії, що не відповідає автоматично підібраній ролі, потрібно «Змінити роль»:

Для обробки «е-ТТН» Вантажоодержувачем в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Товарно транспортну накладну (е-ТТН)» в статусі «Очікує підписання вантажоодержувачем» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

Після ознайомлення з документом Ви можете Прийняти «е-ТТН». Для цього обов’язково потрібно «+Додати» дані відповідальної особи в табличній частині блоку «Вантажно-розвантажувальні операції» в нижній частині документа:

Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» ():

За потреби можливо «Обрати» () іншу особу замість обраної/доданої раніше.
Після того, як дані відповідальної особи будуть внесені в документ, його можливо «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати»:

Підказка
Після Зберігання в документ вносяться додаткові дані, які до Підписання можливо «Очистити»:

Підказка
Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.
Після підписання «е-ТТН» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Надіслати»:

Після відправки документа «Вантажоодержувачем» «е-ТТН» присвоюється статус «Підписано вантажоодержувачем»:

10 Створення та відправка «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) Перевізником¶
За документообігу транспортними документами без коригуючих актів «Акт виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) створюється на підставі відправленого «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2). Однак, якщо в процесі обробки «е-ТТН» створювалися і затверджувалися «Акт перевантаження» (ReloadAct) чи «Акт про заміну пункту призначення вантажу» (ConsigneeChangeAct), то для внесення змін до кінцевого «Акту виконаних робіт» (COMDOC_037) ПрАТ «Монделіс Україна» створює новий документ «Заявка на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE=1), на підставі якого і створюється «Акт виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037).
Перевізнику для створення в сервісі «EDI Network» «Акта виконаних робіт (Логістика)» :
на підставі «Заявки на транспортування» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Заявку на транспортування» в статусі «Підписано перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);
на підставі «Підтвердження заявки на транспортування» потрібно перейти у «Надіслані» та вибрати «Підтвердження заявки на транспортування» в статусі «Підписано замовником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

Підказка
Також на підставі підписаних з обох сторін «Заявок на транспортування», «Підтверджень заявок на транспортування» та підписаних контрагентами (з трьох сторін) «е-ТТН» доступне масове створення чернеток «Актів виконаних робіт (Логістика)».
У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт виконаних робіт (Логістика)» в блоці ланцюжка документів, наприклад:

Відкриється форма редагування документа «Акта виконаних робіт (Логістика)», що включає в собі дані документа-підстави («Заявки на транспортування» / «Підтвердження заявки на транспортування» / «е-ТТН»*):

Всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *. Вам необхідно вказати «Номер документа» («Дата документа» заповнюється поточною автоматично), «Місце складання»…
Підказка
На підставі - поле для вибору типу документа-підстави. Заповнюється автоматично з документа-підстави (наприклад, «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при виборі «Договору» можливо обрати зі списку один із відповідних договорів (за типом), наприклад «Договорів поставки», з цим контрагентом (Особистий кабінет-> Довідники->Довідник для Договорів):

Також можливо «Додати» новий договір прямо в документі (після відправки документа дані договору зберігаються в довіднику автоматично)!
Ваші дані, як контрагента-Перевізника автоматично заповнюються з Вашого основного GLN.
Підказка
Якщо Ви вже раніше відправляли подібні документи, то в полі «Прізвище» у Вас буде можливість обрати відповідального співробітника (його дані підтягнуться автоматично) або ж «Додати» нове прізвище (після відправки документа дані відповідального співробітника зберігаються автоматично):

Після того, як всі обов’язкові дані контрагента будуть заповнені блоки можливо згорнути за допомогою кнопки «Сховати». Поки документ не відправлено блок можливо «Редагувати» за потреби. Незаповнені поля контрагента-Замовника заповнюються аналогічно.
Блок «Результат» автоматично розраховується з таблиці. Дані позиції в табличній частині частково заповнюються з документа-підстави, для ознайомлення з яким потрібно відкрити детальний перегляд позиції:

Примітка
Якщо в ланцюжку поставки (ланцюжку з документом-підставою) знаходився «Акт перевантаження» (ReloadAct) то при формуванні «Акта виконаних робіт (Логістика)» дані про Транспорт та Водія атоматично доповнюються (додаються без дублів) в табличну частину документа:

Для редагування (доповнення) даних позиції потрібно обрати кнопку «Змінити», навівши курсор на відповідну позицію:

Також можливо «+Додати» нову позицію в таблицю та внести всі дані вручну. За потреби табличні позиції можливо «Видалити».
Після того, як всі обов’язкові дані були внесені/змінені (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *), документ можливо «Зберегти»:

Підказка
До чернетки (збережений невідправлений документ) можливо «+Додати файл» - супровідний документ (вкладення в pdf форматі не має перевищувати 25MB):

Додані файли відображаються в правому верхньому куті документа, їх можливо переглянути, натиснувши на назву файлу, зберегти (|download|) чи видалити (|trash|):

Після Зберігання документа його потрібно «Підписати» та «Відправити» контрагентам:

Підказка
Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.
Після підписання «Акта виконаних робіт (Логістика)» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленому «Перевізником» «Акту виконаних робіт (Логістика)» присвоюється статус «Потребує підписання отримувачем»:

Відправлений «Акт виконаних робіт (Логістика)» має наступний вигляд:

В верхній частині над документом відображається блок з перебігом документообігу, в правій частині дані про ланцюжок документів. При натисканні на зелену іконку документа відображаються підписанти даного документа:

Можливо виконати «Відхилення підпису» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).
Примітки для ПрАТ «Монделіс Україна»¶
Після підписання «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) ПрАТ «Монделіс Україна» доступне скачування комплекту документів, що поділений на 2 підкомплекти (2 окремих ZIP-архіва):
дебіторська заборгованість («Видаткова накладна» (COMDOC_006), «Акт приймання товару до видаткової накладної» (COMDOC_035), «е-ТТН», «Акт розбіжностей про вантаж» до ТТН)
кредиторська заборгованість («Заявка на транспортування», «Підтвердження заявки на транспортування», «е-ТТН», коригуючі акти до ТТН (всі крім «Акта розбіжностей про вантаж») , «Акт приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032), «Акт приймання-передачі (додаток 9)» (COMDOC_033), «Акт приймання товару до АПП» (COMDOC_034), «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037), Рахунок (INVOICE)).
Архіви містять PDF, P7S, XML формати файлів (для кредиторської заборгованості всі PDF-файли «об’єднані» в один PDF-файл). Назви підкомплектів архівів відрізняються:
для кредиторської заборгованості: назва перевізника з «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) + № «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037);
для дебіторської заборгованості: № «Заявки на транспортування».
Також після підписання «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) ПрАТ «Монделіс Україна» на FTP (у певний каталог) замовника відправляється ZIP-архів з комплектами документів. Додатково кожного дня надсилається звіт за попередню добу по надісланим «Актам виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037).
Служба сервісної підтримки: support@edin.ua