Документообіг на платформі EDI Network 2.0 при внутрішніх перевезеннях ПрАТ «Монделіс Україна»

Зміст:


Вступ

Дана інструкція описує порядок документообігу на платформі EDI Network 2.0 при внутрішніх перевезеннях ПрАТ «Монделіс Україна». В типовому документообігу з ПрАТ «Монделіс Україна» приймають участь наступні документи:

Документообіг здійснюється між трьома Учасниками, де ініціатором виступає Вантажоодержувач на стороні ПрАТ «Монделіс Україна».

Загальна схема документообігу:

../../../_images/Mondelez_internal_transportation_001.png

1 Вхід на платформу

Для роботи з WEB сервісом Ви можете використовувати будь-який браузер (рекомендованим є Google Chrome останньої версії). Для входу до сервісу платформи необхідно Авторизуватись : перейти за посиланням https://edo-v2.edin.ua/auth, ввести Ваш логін і пароль користувача, натиснути «Вхід», як це зазначено на зображенні нижче:

../../../_images/rabota_s_platformoj_072.png

Підказка

Нові користувачі можуть самостійно пройти Реєстрацію на платформі.

Після успішної авторизації відкриється основне меню, де у вкладці «Продукти та рішення» EDIN потрібно обрати сервіс «EDI Network»:

../../../_images/landing_edi.png

2 Створення та відправка «Замовлення» (ORDER) Вантажоодержувачем (склад/відділеня ПрАТ «Монделіс Україна»)

Для формування «Замовлення» (ORDER) користувачу в меню сервісу «EDI Network» потрібно натиснути кнопку «Створити» та обрати документ «Замовлення» (для зручності можливо скористатись пошуком за назвою документа):

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_011.png

Відкриється порожня форма документа, в якій всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_012.png

Дані Відправника - це Ваші дані, що заповнюються автоматично і не підлягають редагуванню. Заповнити дані Одержувача можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа).

Підказка

За допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) можливо вказати чи змінити дані Покупця або Постачальника. Для пошуку введіть назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_024.png

За замовчуванням Тип документа зазначається як «Оригінал замовлення»; за потреби Тип документа можливо переобрати з випадаючого списку: Оригінал замовлення, Заміна, Видалення, Фіктивність замовлення, Передзамовлення, Замовлення на послугу/маркетинг:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_013.png

Потрібно заповнити - номер замовлення (поле від за замовчуванням заповнюється поточною датою). Дані Постачальника / Покупця / Місця доставки за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа), або за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок). В такий же спосіб можливо опціонально додати інформацію про Кінцевого одержувача, Замовника, Вантажоодержувача, Платника.

Важливо зазначити дату поставки (поле «Поставка відбудеться»), а також номер договору на поставку (поле «За договором на поставку №»):

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_014.png

Блоки Додаткова інформація та Транспортування необов’язкові для заповнення і «згорнуті» за замовчуванням. Блок Разом розраховується автоматично після заповнення табличних позицій.

В табличній частині відображається основна інформація за замовленими товарними позиціями. Заповнити таблицю можливо 2-ма способами:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_015.png

1 Вручну

«Додати позицію» можливо за допомогою кнопки «+Додати» (обов’язкові до заповнення поля форми позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_016.png

Для заповнення потрібно почати вводити назву / штрих-код товарної позиції з «Товарного довідника»:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_017.png

Далі потрібно запонити всі обов’язкові поля позиції та «Додати» в таблицю документа:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_018.png

2 Шаблоном

Також для додавання табличних даних масово є можливість скористатись шаблоном. Для цього над таблицею необхідно натиснути «Зберегти шаблон Excel» (1):

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_019.png

На Ваш пристрій буде завантажено файл з назвою orders_products_sample.xls. Відкривши його, необхідно внести інформацію про товарні позиції: обов’язкові до заповнення поля в файлі відмічені зеленим кольором (є підказки).

Важливо

Не дозволяється змінювати формат шаблону (редагувати, видаляти або додавати нові стовпці). Також не допускається зміна формату комірок.

Після того, як Ви заповните таблицю Excel її необідно зберегти завантажити файл на платформу, скориставшись кнопкою «Завантажити позиції з Excel» (2).

Важливо

У разі неправильного заповнення .XLS файлу Excel, при завантаженні з’явиться повідомлення про помилку з указанням рядка, який необхідно відкоригувати. При додаванні позиції, яка вже була додана, також зявиться попередження з указанням штрихкоду позиції.


Можливо редагувати замовлену «Кількість» прямо в таблиці чи «Змінити» «Дані позиції» в розширеній формі після натискання на штрих-код позиції:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_020.png

Для видалення позиції потрібно відзначити позицію чекером та натиснути кнопку «Видалити»:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_021.png

Після внесення всіх даних потрібно «Зберегти» (1) документ, після чого його можливо «Відправити» (2):

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_022.png

Після збереження документ можливо знайти в папці «Чернетки». Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані»:

../../../_images/ORDERS_na_EDI_Network_2.0_023.png

3 Створення та відправка «Заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 1) ПрАТ «Монделіс Україна»

Для створення «Заявки на транспортування» на підставі «Замовлення» (ORDER) в сервісі «EDI Network» Замовнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Замовлення» (ORDER), за яким потрібно зробити заявку (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Create_Proposal_from_001.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Заявка на транспортування» в блоці ланцюжка документів :

../../../_images/Create_Proposal_from_003.png

У відкритій формі «Заявки на транспортування» поля, що стосуються Замовника та Вантажоодержувача (таблична частина) заповнюються автоматично з пов’язаного «Замовлення» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_Proposal_from_004.png

Підказка

Авторизований учасник-ініціатор документообігу автоматично зазначається, як Замовник без можливості редагування. Поля обов’язкові до заповнення позначені червоною зірочкою *!

Заповнити дані «Автомобільного Перевізника» (обов’язково) та «Вантажовідправника» (опціонально) можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок):

../../../_images/Create_Proposal_003.png

Для пошуку контрагента в модальному вікні потрібно ввести назву компанії, GLN або ІПН:

../../../_images/Create_Proposal_004.png

Є можливість «Вказати дані по авто і водієві», якщо відомо хто буде здійснювати поставку (за замовчуванням блок згорнутий):

../../../_images/Create_Proposal_005.png

Для автомобілів та причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип»:

../../../_images/Create_Proposal_006.png

Підказка

Для раніше введеного реєстрайійного номеру, наприклад, АА0001АА користувач може скористатись пошуком, наприклад, АА0, 001, 1АА, 01...:

../../../_images/Create_Proposal_007.png

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:

 • «Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;

 • «Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);

 • «Очистити» - видалити введені в рядок дані.

../../../_images/Create_Proposal_008.png

Примітка

Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!

Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

../../../_images/Create_Proposal_009.png

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) температурний режим:

../../../_images/Create_Proposal_010.png

Дані «Водія» можливо обрати за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) за ПІБ / ІПН / даними водійського посвідчення:

../../../_images/Create_Proposal_011.png

Примітка

За потреби можливо «Очистити дані по авто і водієві» за допомогою відповідної кнопки - ця дія зготає блок з полями:

../../../_images/Create_Proposal_012.png

Якщо з обраним контрагентом вже був заключений договір (є договір поставки в «Довіднику для Договорів» в Особистому кабінеті), то поле «Дані договору» заповнюється автоматично в якості даних номера/дати договору, на підставі якого створюється даний документ. Якщо договорів з обраним контрагентом кілька, то можливо обрати договір зі списку або створити «+Новий договір» прямо в цьому документі:

../../../_images/Create_Proposal_013.png

Завжди можливо «Обрати» новий договір:

../../../_images/Create_Proposal_014.png

Далі потрібно обрати з випадаючого списку «Вид перевезень»:

../../../_images/Create_Proposal_015.png

В залежності від обраного значення поля «Спосіб тарифікації» змінюється набір обов’язкових до заповненння полів:

 • без способу тарифікації (порожнє поле) - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

../../../_images/Create_Proposal_025.png
 • «Спосіб тарифікації» = за кілометаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг» та «відстань перевезення»:

../../../_images/Create_Proposal_026.png
 • «Спосіб тарифікації» = фіксована вартість - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг», вартість перевезення «без ПДВ» та «з ПДВ»:

../../../_images/Create_Proposal_027.png
 • «Спосіб тарифікації» = за тоннаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

../../../_images/Create_Proposal_028.png

1.1 Заповнення табличної частини

В табличну частину документа дані Вантажоодержувача підтягуються автоматично з документа підстави («Замовлення»), однак дані про маршрут та вантаж не є повними - потрібно обрати маршрут мишкою та натиснути на кнопку «Змінити» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою * ):

../../../_images/Create_Proposal_from_005.png

Примітка

За потреби можливо «+Додати» новий маршрут, повністю заповнивши модальне вікно «Інформація про маршрут і вантаж».

Вікно розділено на блоки з даними про маршрут (Навантаження і Розвантаження) та блок з інформацією про вантаж. Для блоків Навантаження та Розвантаження дані «Адрес» необхідно обрати з випадаючого списку, користуючись пошуком (для Навантаження значення підтягуються з довідника «Вантажовідправника», а для Розвантаження - «Вантажоодержувача»):

../../../_images/Create_Proposal_017.png

За потреби можливо додати дату та час «Обравши» значення кінцевих термінів, в рамках яких потрібно здійснити доставку вантажу:

../../../_images/Create_Proposal_018.png

Дані відповідальних осіб «Вантажовідправника» / «Вантажоодержувача» можливо обрати з віртуального довідника (присутній пошук):

../../../_images/Create_Proposal_019.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_Proposal_020.gif

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити»:

../../../_images/Create_Proposal_021.gif

Заповнене поле документа даними відповідальної особи можливо «Очистити» за потреби чи «Обрати» іншу особу.

Дані пункту «Розвантаження» заповнюються аналогічно після вибору Вантажоодержувача за допомогою пошуку за назвою компанії чи GLN:

../../../_images/Create_Proposal_022.png

Для редагування інформації щодо вантажу необхідно навести курсор на рядок цього вантажу та натиснути «Змінити», для видалення – «Видалити»:

../../../_images/Create_Proposal_023.png

Перевізники, отримавши «Заявку на транспортування», орієнтуються на послідовність вказаних в ній маршрутів. До відправки документа можливо змінити послідовність маршрутів, перетягнувши позицію лівою кнпкою миші за |drag_dots|:

../../../_images/Create_Proposal_033.gif

Для збереження «Заявки на транспортування» необхідно натиснути кнопку «Зберегти», документ потрапить у папку «Чернетки»:

../../../_images/Create_Proposal_024.png

Після того, як усі обов’язкові поля заповнені та збережені документ можливо «Підписати»:

../../../_images/Create_Proposal_029.png

1.2 Підписання та відправка «Заявки на транспортування» Замовником

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
 • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

 • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../../../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../../../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../../../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../../../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../../../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../../../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Після авторизації для подальшого підписання раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../../../_images/file4.png ../../../_images/file5.png

Після підписання «Заявки на транспортування» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

../../../_images/Create_Proposal_030.png

Відправлений документ автоматично потрапляє в папку «Надіслані» і буде знаходиться в ланцюжку документів разом із «Замовленням». Відправленій «Замовником» «Заявці на транспортування» присвоюється статус «Очікує підписання перевізником»:

../../../_images/Create_Proposal_from_006.png

Відправлена «Заявка на транспортування» має наступний вигляд:

../../../_images/Create_Proposal_from_007.png

В правій частині відображається блок з даними про ланцюжок документів. Документ можливо «Відхилити» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).

4 Створення та відправка «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2) Перевізником

Для створення «Підтвердження заявки на транспортування» на підставі «Заявки на транспортування» в сервісі «EDI Network» Перевізнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Заявку на транспортування» в статусі «Підписано перевізником» чи «Очікує підписання перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_001.png

Примітка

«Заявку на транспортування» в статусі «Очікує підписання перевізником» попередньо потрібно «Підписати»:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_002.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Підтвердження заявки на транспортування» в блоці ланцюжка документів :

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_003.png

Відкриється форма редагування документа «Підтвердження заявки на транспортування», що включає в собі дані «Заявки на транспортування»:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_004.png

Підказка

Якщо «Замовник» знав хто буде здійснювати поставку і заповнив дані по авто і водієві в «Заявці на транспортування», то блок «Підтвердження заявки на транспортування» автоматично заповнюється цим даними (поля доступні до редагування/доповнення):

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_005.png

Для автомобілів та причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип»:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_006.png

Підказка

Для раніше введеного реєстрайійного номеру, наприклад, АА0001АА користувач може скористатись пошуком, наприклад, АА0, 001, 1АА, 01...:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_007.png

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:

 • «Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;

 • «Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);

 • «Очистити» - видалити введені в рядок дані.

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_008.png

Примітка

Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!

Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_009.png

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) температурний режим:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_010.png

Дані «Водія» можливо обрати за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) за ПІБ / ІПН / даними водійського посвідчення:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_011.png

Після того, як всі обов’язкові дані були внесені/змінені (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою * ), документ можливо «Зберегти», «Підписати» та «Відправити»:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_012.png

Підказка

Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.

Після підписання «Підтвердження заявки на транспортування» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_013.png

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленому «Перевізником» «Підтвердженню заявки на транспортування» присвоюється статус «Очікує підписання замовником»:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_014.png

Відправлене «Підтвердження заявки на транспортування» має наступний вигляд:

../../../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_015.png

В правій частині відображається блок з даними про ланцюжок документів. Документ можливо «Відхилити» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).

5 Підписання «Накладної на переміщення» (COMDOC_022) між складами ПрАТ «Монделіс Україна»

5.1 Відправка «Накладної на переміщення» (COMDOC_022)

Документ «Накладна на переміщення» (COMDOC_022) підвантажується через облікову систему ПрАТ «Монделіс Україна» на платфому EDI Network 2.0 та доступний до перевірки та редагування відповідальним працівником:

../../../_images/Mondelez_internal_transportation_002.png

Після редагування документ потрібно «Зберегти» (1), «Підписати» (2) та «Відправити» (3):

../../../_images/Mondelez_internal_transportation_003.png

Підказка

Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів в статусі «Очікує на підписання отримувачем»:

../../../_images/Mondelez_internal_transportation_004.png

5.2 Обробка вхідної «Накладної на переміщення» (COMDOC_022)

Документ «Накладна на переміщення» (COMDOC_022) знаходиться у папці «Вхідні» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../../../_images/Mondelez_internal_transportation_005.png

Для продовження документообігу потрібно «Підписати і відправити у відповідь» вхідний документ:

../../../_images/Mondelez_internal_transportation_006.png

Підказка

Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.

Після підписання документ змінює свій статус на «Підписано двома сторонами».

Примітка

У випадку невідповідностей чи змінах в перевезеннях можливо оформити типову для комерціних документів «Відмову від підписання» (детальніше):

../../../_images/Mondelez_internal_transportation_007.png

6 Створення та відправка «е-ТТН» Вантажовідправником (склад ПрАТ «Монделіс Україна)»

Для створення «е-ТТН» на підставі «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2) в сервісі «EDI Network» Вантажовідправнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Підтвердження заявки на транспортування» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../../../_images/Create_ETTN_from_027.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» в блоці ланцюжка документів «Товарно-транспортна накладна»(ETTN):

../../../_images/Create_ETTN_from_026.png

Примітка

Якщо в «Заявці на транспортування» вказано кілька Вантажоодержувачів, то згідно з правилами оформлення електронної ТТН, тільки одна адреса навантаження та розвантаження може бути використана (в модальному вікні потрібно обрати одну адресу з переліку, для котрої буде створено ТТН):

../../../_images/Create_ETTN_from_011.png

Відкриється форма редагування документа «е-ТТН», що вже заповнена даними з документа-підстави:

../../../_images/Create_ETTN_from_025.png

Дані, що переносяться з «Підтвердження заявки на транспортування» доступні до редагування.

Порада

«Підтвердження заявки на транспортування», на базі якої була заповнена створена «е-ТТН» не містить інформацію про товарні позиції, однак якщо в ланцюжку документів присутній відправлений Вантажовідправником документ «Повідомлення про відвантаження» (DESADV):

../../../_images/Create_ETTN_from_007.png

То в такому випадку при створенні «е-ТТН» Вантажовідправником на формі редагування документа можливо «Додати дані з DESADV» («Додаткові дії»):

../../../_images/Create_ETTN_from_023.png

Якщо в ланцюжку документів кілька «Повідомлень про відвантаження» (DESADV), то при натисканні на кнопку «Додати дані з DESADV» можливо обрати один або ж декілька документів, з яких Ви бажаєте підтягнути дані у Товарно-транспортну накладну:

../../../_images/Create_ETTN_from_020.png

В супровідних документах при цьому відображаються дані документа-підстави («Підтвердження заявки на транспортування») та всіх обраних до додавання «Повідомлень про відвантаження»:

../../../_images/Create_ETTN_from_010.png

Примітка

Додаткові налаштування за замовчуванням для Вантажовідправника = ПрАТ «Монделіс Україна» заповнюються поля «Вид пакування» = Ящик та «Документи з вантажем» = Номер та Дата з «Повідомлення про відвантаження» (DESADV) для всіх товарних позицій:

../../../_images/Create_ETTN_from_030.png

Однак, якщо при цьому Вантажоодержувач = ТМ «АТБ» то заповнюється лише поле «Вид пакування» = Ящик для всіх товарних позицій:

../../../_images/Create_ETTN_from_029.png

Після того, як всі обов’язкові поля на формі редагування «е-ТТН» будуть заповнені (позначені червоною зірочкою *) документ можливо «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати». Процеси заповнення/редагування даних чернетки «е-ТТН», підписання та відправка детально описані в окремій інструкції.

7 Обробка вхідного «е-ТТН» документа на стороні Перевізника (Водія)

Важливо

В залежності від внутрішньої схеми «Перевізника» документ «е-ТТН»:

 • може бути оброблений «Водієм» та чекатиме на обробку зі сторони «Вантажоодержувача». До внесення змін зі сторони «Вантажоодержувача» документ може бути додатково оброблений зі сторони «Перевізника»;

 • може бути оброблений лише «Перевізником» та чекатиме на обробку зі сторони «Вантажоодержувача». «Водій» при цьому не виконує обробку документа.

Оскільки після відправки «е-ТТН» «Вантажовідправником» документ може обробити, як «Водій», так і «Перевізник», то для спрощення і в подальшому будемо називати цього учасника Перевізник (Водій).

Важливо

Якщо один і той же Контрагент зазначений на різні ролі (наприклад, при внутрішніх перевезеннях може бути зазначений «Вантажовідправник» = «Вантажоодержувач»), то для виконання обробки, створення Актів чи іншої дії, що не відповідає автоматично підібраній ролі, потрібно «Змінити роль»:

../../../_images/Processing_ETTN_007.png

Для обробки «е-ТТН» Перевізником (Водієм) в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Товарно транспортну накладну (е-ТТН)» в статусі «Очікує на підписання водієм/перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../../../_images/Processing_ETTN_001.png

Після ознайомлення з документом Ви можете Прийняти чи «Відхилити» «е-ТТН». Для того, щоб Прийняти документ обов’язково потрібно «+Додати» дані відповідальної особи в табличній частині блоку «Вантажно-розвантажувальні операції» в нижній частині документа:

../../../_images/Processing_ETTN_002.png

Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../../../_images/Create_ETTN_031.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_ETTN_032.png

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../../../_images/Create_ETTN_034.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як дані відповідальної особи будуть внесені в документ, його можливо «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати»:

../../../_images/Processing_ETTN_003.png

Підказка

Після Зберігання в документ вносяться додаткові дані, які до Підписання можливо «Очистити»:

../../../_images/Processing_ETTN_004.png

Підказка

Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.

Після підписання «е-ТТН» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Надіслати»:

../../../_images/Processing_ETTN_005.png

Після відправки документа «Перевізником» «е-ТТН» присвоюється статус «Очікує підписання вантажоодержувачем»:

../../../_images/Processing_ETTN_006.png

8 Обробка вхідного «е-ТТН» документа на стороні Вантажоодержувача (склад ПрАТ «Монделіс Україна)

Важливо

Якщо один і той же Контрагент зазначений на різні ролі (наприклад, при внутрішніх перевезеннях може бути зазначений «Вантажовідправник» = «Вантажоодержувач»), то для виконання обробки, створення Актів чи іншої дії, що не відповідає автоматично підібраній ролі, потрібно «Змінити роль»:

../../../_images/Processing_ETTN_007.png

Для обробки «е-ТТН» Вантажоодержувачем в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Товарно транспортну накладну (е-ТТН)» в статусі «Очікує підписання вантажоодержувачем» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../../../_images/Processing_ETTN_008.png

Після ознайомлення з документом Ви можете Прийняти «е-ТТН». Для цього обов’язково потрібно «+Додати» дані відповідальної особи в табличній частині блоку «Вантажно-розвантажувальні операції» в нижній частині документа:

../../../_images/Processing_ETTN_009.png

Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../../../_images/Create_ETTN_031.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

../../../_images/Create_ETTN_032.png

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../../../_images/Create_ETTN_034.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як дані відповідальної особи будуть внесені в документ, його можливо «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати»:

../../../_images/Processing_ETTN_010.png

Підказка

Після Зберігання в документ вносяться додаткові дані, які до Підписання можливо «Очистити»:

../../../_images/Processing_ETTN_011.png

Підказка

Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.

Після підписання «е-ТТН» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Надіслати»:

../../../_images/Processing_ETTN_012.png

Після відправки документа «Вантажоодержувачем» «е-ТТН» присвоюється статус «Підписано вантажоодержувачем»:

../../../_images/Processing_ETTN_013.png

10 Створення та відправка «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) Перевізником

За документообігу транспортними документами без коригуючих актів «Акт виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) створюється на підставі відправленого «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2). Однак, якщо в процесі обробки «е-ТТН» створювалися і затверджувалися «Акт перевантаження» (ReloadAct) чи «Акт про заміну пункту призначення вантажу» (ConsigneeChangeAct), то для внесення змін до кінцевого «Акту виконаних робіт» (COMDOC_037) ПрАТ «Монделіс Україна» створює новий документ «Заявка на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE=1), на підставі якого і створюється «Акт виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037).

Перевізнику для створення в сервісі «EDI Network» «Акта виконаних робіт (Логістика)» :

 • на підставі «Заявки на транспортування» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Заявку на транспортування» в статусі «Підписано перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);

 • на підставі «Підтвердження заявки на транспортування» потрібно перейти у «Надіслані» та вибрати «Підтвердження заявки на транспортування» в статусі «Підписано замовником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_001.png

Підказка

Також на підставі підписаних з обох сторін «Заявок на транспортування», «Підтверджень заявок на транспортування» та підписаних контрагентами (з трьох сторін) «е-ТТН» доступне масове створення чернеток «Актів виконаних робіт (Логістика)».

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт виконаних робіт (Логістика)» в блоці ланцюжка документів, наприклад:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_002.png

Відкриється форма редагування документа «Акта виконаних робіт (Логістика)», що включає в собі дані документа-підстави («Заявки на транспортування» / «Підтвердження заявки на транспортування» / «е-ТТН»*):

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_003.png

Всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *. Вам необхідно вказати «Номер документа» («Дата документа» заповнюється поточною автоматично), «Місце складання»…

Підказка

На підставі - поле для вибору типу документа-підстави. Заповнюється автоматично з документа-підстави (наприклад, «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при виборі «Договору» можливо обрати зі списку один із відповідних договорів (за типом), наприклад «Договорів поставки», з цим контрагентом (Особистий кабінет-> Довідники->Довідник для Договорів):

../../../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_018.png

Також можливо «Додати» новий договір прямо в документі (після відправки документа дані договору зберігаються в довіднику автоматично)!

Ваші дані, як контрагента-Перевізника автоматично заповнюються з Вашого основного GLN.

Підказка

Якщо Ви вже раніше відправляли подібні документи, то в полі «Прізвище» у Вас буде можливість обрати відповідального співробітника (його дані підтягнуться автоматично) або ж «Додати» нове прізвище (після відправки документа дані відповідального співробітника зберігаються автоматично):

../../../_images/ATB_external_EDI_instruction_142.gif

Після того, як всі обов’язкові дані контрагента будуть заповнені блоки можливо згорнути за допомогою кнопки «Сховати». Поки документ не відправлено блок можливо «Редагувати» за потреби. Незаповнені поля контрагента-Замовника заповнюються аналогічно.

Блок «Результат» автоматично розраховується з таблиці. Дані позиції в табличній частині частково заповнюються з документа-підстави, для ознайомлення з яким потрібно відкрити детальний перегляд позиції:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_004.png

Примітка

Якщо в ланцюжку поставки (ланцюжку з документом-підставою) знаходився «Акт перевантаження» (ReloadAct) то при формуванні «Акта виконаних робіт (Логістика)» дані про Транспорт та Водія атоматично доповнюються (додаються без дублів) в табличну частину документа:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_013.png

Для редагування (доповнення) даних позиції потрібно обрати кнопку «Змінити», навівши курсор на відповідну позицію:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_005.png

Також можливо «+Додати» нову позицію в таблицю та внести всі дані вручну. За потреби табличні позиції можливо «Видалити».

Після того, як всі обов’язкові дані були внесені/змінені (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *), документ можливо «Зберегти»:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_014.png

Підказка

До чернетки (збережений невідправлений документ) можливо «+Додати файл» - супровідний документ (вкладення в pdf форматі не має перевищувати 25MB):

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_015.png

Додані файли відображаються в правому верхньому куті документа, їх можливо переглянути, натиснувши на назву файлу, зберегти (|download|) чи видалити (|trash|):

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_016.png

Після Зберігання документа його потрібно «Підписати» та «Відправити» контрагентам:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_017.png

Підказка

Процес підписання документа не відрізняється від підписання описаного в розділі вище.

Після підписання «Акта виконаних робіт (Логістика)» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_007.png

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленому «Перевізником» «Акту виконаних робіт (Логістика)» присвоюється статус «Потребує підписання отримувачем»:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_008.png

Відправлений «Акт виконаних робіт (Логістика)» має наступний вигляд:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_009.png

В верхній частині над документом відображається блок з перебігом документообігу, в правій частині дані про ланцюжок документів. При натисканні на зелену іконку документа відображаються підписанти даного документа:

../../../_images/Create_COMDOC_037_from_010.png

Можливо виконати «Відхилення підпису» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).

Примітки для ПрАТ «Монделіс Україна»

Після підписання «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) ПрАТ «Монделіс Україна» доступне скачування комплекту документів, що поділений на 2 підкомплекти (2 окремих ZIP-архіва):

 • дебіторська заборгованість («Видаткова накладна» (COMDOC_006), «Акт приймання товару до видаткової накладної» (COMDOC_035), «е-ТТН», «Акт розбіжностей про вантаж» до ТТН)

 • кредиторська заборгованість («Заявка на транспортування», «Підтвердження заявки на транспортування», «е-ТТН», коригуючі акти до ТТН (всі крім «Акта розбіжностей про вантаж») , «Акт приймання-передачі (додаток 8)» (COMDOC_032), «Акт приймання-передачі (додаток 9)» (COMDOC_033), «Акт приймання товару до АПП» (COMDOC_034), «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037), Рахунок (INVOICE)).

Архіви містять PDF, P7S, XML формати файлів (для кредиторської заборгованості всі PDF-файли «об’єднані» в один PDF-файл). Назви підкомплектів архівів відрізняються:

 • для кредиторської заборгованості: назва перевізника з «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) + № «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037);

 • для дебіторської заборгованості: № «Заявки на транспортування».

Також після підписання «Акта виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037) ПрАТ «Монделіс Україна» на FTP (у певний каталог) замовника відправляється ZIP-архів з комплектами документів. Додатково кожного дня надсилається звіт за попередню добу по надісланим «Актам виконаних робіт (Логістика)» (COMDOC_037).


Служба сервісної підтримки: support@edin.ua