«Акт виконаних робіт» на підставі «Підтвердження транспортування» (створення, підписання, відправлення та відхилення)¶
Зміст:
При формуванні «Акта виконаних робіт» ініціатором документа виступає «Перевізник» (в сервісі ETTN передбачені 3 основні ролі учасників документообігу: «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоотримувач»). Обмін документом здійснюється між «Перевізником» та «Вантажовідправником»
«Перевізник» -> «Вантажовідправник»
Важливо
Функціонал створення актів доступний для компанії з роллю «Перевізника» з «нуля» чи на підставі підписаного з обох сторін «Підтвердження транспортування» (в статусі «Підписано замовником»):

Увага
Якщо «Вантажовідправником» на «Підтвердження транспортування» був сформований документ «е-ТНН», то на створення «Акта виконаних робіт» діють обмеження поки не завершиться документообіг «е-ТНН» (тобто документ повинен бути підписаний «Вантажоотримувачем» і мати статус «Очікує підписання водієм / перевізником», «Очікує підписання перевізником (підтверджено водієм)» чи «Підписано перевізником»). Якщо серед пов’язаних документів «Підтвердження транспортування» є хоча б один документ «е-ТНН» в іншому статусі, то «Акт виконаних робіт» не створюється:

1 Створення «Акта виконаних робіт» на підставі «Підтвердження транспортування» («Перевізник»)¶
Для того аби створити «Акт виконаних робіт» потрібно перейти до каталогу «Надіслані» (1) та в розділі «Додатковий пошук» (2) скористатись фільтром «Для актів виконаних робіт» (3), що дозволяє відсортувати «Підтвердження транспортування», на підставі яких може бути створено акт:

При створенні «Акту виконаних робіт» можливо вибрати 1 або кілька «Підтверджень транспортування», на підставі яких він буде створений:

Далі необхідно заповнити форму «Акта виконаних робіт»:

Можливо «Додати» дані про новий вантаж або «Змінити» / «Видалити» дані, що автоматично підтягнулись з «Підтвердження транспортування» (документа-підстави):


Після збереження чернетки (кнопка «Зберегти») можливо додати супровідні документи на вантаж через кнопку «Додати файл»:

Для того щоб видалити доданий файл необхідно натиснути на іконку корзини. Для того щоб зберегти доданий файл необхідно натиснути на його назву. Після того, як обов’язкові поля документа (позначені червоною зірочкою *) будуть заповнені документ за потреби можливо повторно «Зберегти» (1) та «Підписати» (2):

1.1 Підписання та відправка «Акта виконаних робіт» «Перевізником»¶
Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати ключ для підписання. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл чи токен (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:


При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку (4) лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати» (5):

Важливо
Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта; можливо видалити помилкові ключі ().
При подальшій роботі з раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:


Після підписання «Акту виконаних робіт» інформація щодо підписанта відображається в блоці «Підписанти», а документ можливо «Надіслати»:

У «Перевізника» відправлений документ відображається у «Надіслані» зі статусом «Очікує підписання замовником».

Відправлений «Акт виконаних робіт» має наступний вигляд:

На формі «Акта виконаних робіт» у лівій верхній частині відображаються QR-код та унікальний ідентифікатор документа.
Користувач може скористатись функціоналом для «Друку», «Завантаження» чи «Клонування» (1); також у разі виявлення помилки в документі у «Перевізника» є можливість «Відхилити» (2) відправлений «Акт виконаних робіт» до підписання «Вантажовідправником».
1.2 Відхилення «Акта виконаних робіт» «Перевізником»¶
Для того, щоб відхилити документ (доступно до підписання «Вантажовідправником») потрібно натиснути «Відхилити».

Після чого в модульному вікні обов’язково потрібно заповнити причину відміни документа:


На платформі відображається повідомлення та змінюється статус документа в ланцюжку («Скасовано виконавцем»).
Підказка
Якщо «Акт виконаних робіт» було відхилено однією зі сторін, то на основі одного і того ж «Підтвердження транспортування» «Перевізник» може створити і відправити новий акт (в посиланнях до «Підтвердження транспортування» будуть відображатись всі прив’язані акти).
2 Отримання «Акта виконаних робіт» «Вантажовідправником»¶
Відправлений з боку «Перевізника» «Акт виконаних робіт» відображається в папці «Вхідні».

Вхідний підписаний документ можливо «Підписати» чи «Відхилити».

2.1 Підписання «Акта виконаних робіт» «Вантажовідправником»¶
Для підписання документу потрібно натиснути на кнопку «Підписати»:

Підказка
Процес підписання «Перевізником» не відрізняється від підписання «Вантажовідправником» та описаний в розділі вище .
Після підписання документ змінює свій статус на «Підписано замовником» система повідомить про завершення документообігу інформаційним повідомленням в формі документу:

2.2 Відхилення «Акта виконаних робіт» «Вантажовідправником»¶
У «Вантажовідправника» є можливість відхилити «Акт виконаних робіт». Для цього потрібно натиснути на кнопку «Відхилити». Після чого в модульному вікні обов’язково потрібно заповнити причину відміни документа:


Для відхиленого «Вантажовідправником» «Акта виконаних робіт» присвоєно статус «Відхилено».

Документ з цим статусом відображається у «Вхідних» «Вантажовідправника» - документообіг завершено.
Підказка
Якщо «Акт виконаних робіт» було відхилено однією зі сторін, то на основі одного і того ж «Підтвердження транспортування» «Перевізник» може створити і відправити новий акт (в посиланнях до «Підтвердження транспортування» будуть відображатись всі прив’язані акти).
3 Додатковий функціонал¶
Додатково в «Акті виконаних робіт» можливо налаштувати автоматичне підрахування цін за послугу «Перевізника».
Примітка
Налаштування здійснюються на стороні контрагента з роллю «Вантажовідправника»!
Для налаштування автоматичного підрахування цін за послугу «Вантажовідправнику» потрібно перейти в «Налаштування»:

Далі серед своїх компаній (якщо їх кілька) обрати компанію, для якої потрібно налаштувати автоматичне підрахування цін за послугу «Перевізника».

Обрати вкладку «Тарифи» та натиснути кнопку «+Додати»:

Обрати (за назвою чи ЄДРПОУ) компанію-«Перевізника», яка вже зареєстрована на платформі EDIN (1) і встановити фіксований «Спосіб тарифікації» («Тариф за 1 т» або «Тариф за 1 км»), вказавши при цьому вартість та ставку ПДВ (2). Згідно вказаного тарифу буде проводитись автоматичний підрахунок цін (лише для обраного «Перевізника»). Кнопка «Зберегти» (3) зберігає вказані налаштування.

Для цього ж «Перевізника» додатково можливо додати ще один альтернативний спосіб тарифікації або відредагувати/видалити раніше введені налаштування:

Тож при формуванні «Акта виконаних робіт» на підставі «Підтвердження транспортування» при заданих налаштуваннях в створюваному акті виконується автоматичний розрахунок вартості перевезення (тариф за 1км/1т - обирається в «Заявці на транспортування»):

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua