«Акт перевантаження» на підставі «е-ТТН» (створення, підписання, відправлення та відхилення)


Документообіг «Актом перевантаження» здійснюється між двома контагентами-Перевізниками. При формуванні «Акта перевантаження» ініціатором документа виступає «Перевізник, що здає вантаж».

Увага

«Акт перевантаження» створюється на основі підписаного документу «Товарно-транспортна накладна», що має статус «Очікує підписання вантажоодержувачем» (підписаний «Перевізником»).

1 Створення «Акта перевантаження» на підставі «Товарно-транспортної накладної» («Перевізник, що здає вантаж»)

Для того аби створити «Акт перевантаження» потрібно перейти до каталогу «Вхідні» (1) та в розділі «Додатковий пошук» (2) скористатись фільтр фільтром «Для акту перевантаження» (3), що дозволяє відсортувати «Товарно-транспортні накладні», на підставі яких може бути створений відповідний акт.

../_images/Create_reload_act_03.png

В журналі з відібраними документами потрібно вибрати один зі списку та відкрити його. У відкритому документі натиснути кнопку +Створити Акт перевантаження:

../_images/Create_reload_act_04.png

Далі відкриється форма «Акта перевантаження» з заповненими даними «Перевізника, що здає вантаж» (ініціатор) та частково заповненими полями «Перевізника, що приймає вантаж» (дані контрагентів підтягуються з е-ТТН, як документа-підстави):

../_images/Create_reload_act_05.png

До редагування доступні лише поля «Перевізника, що приймає вантаж» (дані автомобіля, водія, пломби, додаткової інформації). Обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *.

Заповнений документ потрібно Зберегти (зберігається в якості чернетки):

../_images/Create_reload_act_06.png

Після всіх подальших змін в «Акті перевантаження» його можливо, за необхідності, повторно Зберегти (1) та Підписати (2):

../_images/Create_reload_act_07.png

1.1 Підписання та відправка «Акта перевантаження» «Перевізником, що здає вантаж»

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати ключ для підписання. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл чи токен (1), ввести пароль (2) та натиснути «Считати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1n.png ../_images/file2n.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку (4) лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати» (5):

../_images/file3n.png

Важливо

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/wrong_key.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта, обрати за необхідності посаду, скинути пароль активного ключа (drop_pass) чи видалити помилкові (del_key).

При подальшій роботі з раніше доданим ключем/-ами потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4n.png

Після підписання «Акта перевантаження» інформація щодо підписанта відображається в блоці «Підписанти», а документ можливо «Надіслати»:

../_images/Create_reload_act_08.png

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів (папка «Надіслані»). Для відправленого «Акта перевантаження» присвоюється статус «Очікує підписання іншим водієм / перевізником»:

../_images/Create_reload_act_09.png

На формі «Акта перевантаження» у лівій верхній частині відображаються QR-код та унікальний ідентифікатор документа. Відправлений «Акт перевантаження» «Перевізник, що здає вантаж» може «Відхилити», а контагенти прив’язаного документа «е-ТТН» отримують помітку і додаткове повідомлення про те, що дії з документом тимчасово обмежені:

../_images/Create_reload_act_10.png ../_images/Create_reload_act_11.png

1.2 Відхилення «Акта перевантаження» «Перевізником, що здає вантаж»

Для того, щоб відхилити документ «Перевізнику, що здає вантаж» потрібно натиснути «Відхилити».

../_images/Create_reload_act_12.png

Після чого в модульному вікні обов’язково потрібно заповнити причину відміни документа:

../_images/Create_reload_act_13.png ../_images/Create_reload_act_14.png

Документ змінює свій статус на «Скасовано водієм / перевізником-ініціатором», в історії відображаються додаткові дані. Документообіг завершено. Після відхилення «Акта перевантаження» функціонал по роботі з «е-ТТН» знову стає доступним:

../_images/Create_reload_act_15.png

2 Отримання «Акта перевантаження» «Перевізником, що приймає вантаж»

Вхідний підписаний «Акт перевантаження» можливо Підписати чи «Відхилити»:

../_images/Create_reload_act_16.png

2.1 Підписання «Акта перевантаження» «Перевізником, що приймає вантаж»

Підписання здійснюється за допомогою кнопки Підписати:

../_images/Create_reload_act_17.png

Після чого до документу можливо додати особливі відмітки і підтвердити підписання (кнопка Підписати):

../_images/Create_reload_act_18.png

Підказка

Процес підписання не відрізняється від підписання описаного в розділі вище .

Після підписання документ змінює свій статус на «Підписано іншим водієм / перевізником», додається запис в інформацію про підписантів:

../_images/Create_reload_act_19.png

Після підписання документу «Відхилити» його неможливо. Після двостороннього підписання «Акта перевантаження» функціонал по роботі з «е-ТТН» знову стає доступним, можливо за потреби Показати зміни в ТТН:

../_images/Create_reload_act_20.png

2.2 Відхилення «Акта перевантаження» «Перевізником, що приймає вантаж»

Для того, щоб відхилити документ потрібно натиснути «Відхилити».

../_images/Create_reload_act_21.png

Після чого в модульному вікні обов’язково потрібно заповнити причину відміни документа:

../_images/Create_reload_act_13.png

Документ змінює свій статус на «Скасовано іншим водієм / перевізником», в історії відображаються додаткові дані. Документообіг завершено. Після відхилення «Акта перевантаження» функціонал по роботі з «е-ТТН» знову стає доступним:

../_images/Create_reload_act_15.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua