Створення «Акта коригування» до е-ТТН


В разі виявлення помилки в реквізитах «е-ТТН» є можливість створити і зберегти «Акт коригування», щоб зафіксувати в ньому правильні реквізити «е-ТТН».

Серед передбачених в сервісі «EDI Network» ролей учасників ініціатором «Акта коригування» може виступати: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник/Водій», «Вантажоодержувач».

Увага

Акт коригування складається Замовником або будь-яким іншим учасником е-ТТН, що ініціює виправлення помилки. В залежності від стадії перевезення набір сторін-підписувачів може змінюватись. Так, Акт підписується всіма учасниками перевезення, які заявлені в мета-даних е-ТТН і накладали свій підпис на документ у процесі перевезення , при цьому учасники, які ще не накладали підпис на е-ТТН (наприклад, Вантажоодержувач), можуть не підписувати Акт.

«Акт коригування» створюється на підставі «е-ТТН», що вже підписаний Перевізником (документ має статус «Очікує підписання вантажоодержувачем») чи Вантажоодержувачем (документ має статус «Підписано вантажоодержувачем»).

1 Створення «Акта коригування» на підставі «е-ТТН»

Розглянемо створення «Акта коригування» в сервісі «EDI Network» з боку Перевізника на прикладі підписаного трьома сторонами «е-ТТН» (в статусі «Підписано вантажоодержувачем»):

../_images/Create_Adjustment_Act_from_001.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт коригування» в блоці ланцюжка документів:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_002.png

При створенні документа «Акта коригування» його форма в значній мірі автоматично заповнюється даними (дані «Перевізника», «Вантажовідправника», «Водія», «Замовника», «Вантажоодержувача») з «е-ТТН», як документа-підстави:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_003.png

Потрібно зазначити номер Акта (автоматично проставляється поточна дата та час створення документа) та місце його складання (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *). «Акт коригування» складається з незмінного блоку з даними «е-ТТН» та Даних до коригування - дані в цьому блоці також заповнюються, але доступні до редагування:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_004.png

При коригуванні даних «Перевізника» / «Замовника» / «Вантажовідправника» / «Вантажоодержувача» відкривається модальне вікно «Дані компанії» для «Зміни» одного чи кількох полів блоку контрагента:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_005.png

При коригуванні даних «Водія» в модальнму вікні «Відповідальної особи» можливо «Змінити» ПІБ та/або номер телефону:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_006.png

При коригуванні даних «Пункту завантаження» / «Пункту розвантаження» в модальнму вікні «Місцезнаходження» можливо «Змінити» назву та адресу пункту:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_007.png

Для коригування Відомостей про вантаж (табличну частину) потрібно натиснути «Змінити» навпроти бажаної позиції, внести зміни в модальному вікні з даними та «Змінити», натиснувши одноіменну кнопку:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_008.png

До кожної позиції також можливо змінити чи «+Додати» дані про документ з вантажем:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_009.gif

Для коригування дати і часу Вантажно-розвантажувальних операцій передбачений зручний календар та годинник:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_010.png

При формуванні «Акта коригування» обов’язково заповнюється поле «Додаткова інформація» з описом причини складання Акта!

В документі також обов’язково зазначається відповідальна/-ні особи Ініціатора акта (в нашому прикладі «Перевізника») за допомогою кнопки «+Додати». Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_011.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *).

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Create_Adjustment_Act_from_012.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати» документ (кнопки в правій верхній частині форми документа відображаються для виконання потрібної дії):

../_images/universal_button.gif

1.1 Підписання та відправка «Акта коригування» Ініціатором

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта коригування» відображається «Інформація про підписантів», а документ можливо «Надіслати»:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_013.png

Після відправки автоматично відкривається папка «Надіслані», де надісланий акт відображається зі статусом «Очікує на підписання отримувачем»:

../_images/Create_Adjustment_Act_from_014.png

Після відправки у пов’язаного документа «е-ТТН» при його перегляді в блоці ланцюжка документів відобрається створений Акт і виводиться повідомлення про обмежені дії з документом до кінця життєвого циклу акта (поки всі учасники «Акта коригування» не підпишуть документ або один з учасників не відхилить документ):

../_images/Create_Adjustment_Act_from_015.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua