Обробка вхідного «Акта коригування»


«Акт коригування» складається у разі виявлення помилки в реквізитах «е-ТТН», щоб зафіксувати в Акті правильні реквізити «е-ТТН». Ініціатором «Акт коригування» може виступати: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник/Водій», «Вантажоодержувач». Обмін документом здійснюється та скріплюється електронними підписами представників між учасниками документообігу.

Увага

Акт коригування складається Замовником або будь-яким іншим учасником е-ТТН, що ініціює виправлення помилки. В залежності від стадії перевезення набір сторін-підписувачів може змінюватись. Так, Акт підписується всіма учасниками перевезення, які заявлені в мета-даних е-ТТН і накладали свій підпис на документ у процесі перевезення , при цьому учасники, які ще не накладали підпис на е-ТТН (наприклад, Вантажоодержувач), можуть не підписувати Акт.

1 Обробка вхідного «Акта коригування»

Розглянемо обробку вхідного «Акта коригування» з боку Вантажовідправника в сервісі «EDI Network». Для цього потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Акт коригування» в статусі «Очікує на підписання отримувачем» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../_images/Processing_Adjustment_Act_001.png

Після ознайомлення з документом Ви можете Прийняти чи «Відхилити» «Акт коригування». Для того, щоб Прийняти документ обов’язково потрібно «+Додати» дані відповідальної особи в табличній частині блоку «Відповідальні особи» в нижній частині документа:

../_images/Processing_Adjustment_Act_002.png

Підказка

При підписанні: якщо поле Вашої «Відповідальної особи» незаповнене, то воно може автоматично заповнюватись даними з Вашого ЕЦП (якщо це можливо).

Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Processing_Adjustment_Act_003.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *).

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Processing_Adjustment_Act_004.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти»:

../_images/Processing_Adjustment_Act_005.png

та «Підписати» документ:

../_images/Processing_Adjustment_Act_006.png

1.1 Підписання та відправка «Акта коригування» «Перевізником»

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта коригування» інформація про нового підписанта відображається після натискання кнопки «Переглянути підписи». Підписаний документ можливо «Надіслати»:

../_images/Processing_Adjustment_Act_007.png

В залежності від кількості підписантів та етапу документообігу, «Акт коригування» може залишити статус «Очікує на підписання отримувачем» (документ потребує дій на стороні інших учасників документообігу) або змінити свій статус на «Підписано всіма сторонами»:

../_images/Processing_Adjustment_Act_008.png

При цьому документ «е-ТТН» все ще перебуває в статусі «Очікує завершення роботи з Актом коригування» і потребує оновлення даних на стороні Ініціатора «Акта коригування» (розглянемо на прикладі Вантажовідправника)! Ініціатор має відкрити «е-ТТН» та «Підписати» зміни до «е-ТТН»:

../_images/Processing_Adjustment_Act_009.png

Підказка

Процес підписання є типовим на платформі EDI Network та описаний вище.

Після підписання зміни до «е-ТТН» потрібно «Надіслати»:

../_images/Processing_Adjustment_Act_010.png

Після чого функціонал по роботі з «е-ТТН» знову стає доступним контрагентам цього документа.


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua