Створення «Акта про заміну пункту призначення вантажу» на базі інших електронних документів


Документ «Акт про заміну пункту призначення вантажу» можливо створити на підставі «е-ТТН», що вже підписаний Перевізником (документ має статус «Очікує підписання вантажоодержувачем»). Ініціатором «Акта про заміну пункту призначення вантажу» може виступає будь-який учасник, що відмовляється прийняти вантаж (при роботі з транспортними документами передбачені 4 основні ролі учасників документообігу: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоотримувач»).

«Акт про заміну пункту призначення вантажу» складається у випадку:

 • заміни Пункту розвантаження

 • заміни Вантажоодержувача та Пункту розвантаження

Увага

В залежності від того, хто є Ініціатором Акта, буде відрізнятися кількість учасників Акта та послідовність його підписання:

 1. Якщо ініціатором Акта є Вантажоодержувач, то в документа буде три сторони-підписувачі: «Вантажоодержувач» -> «Перевізник» -> «Замовник». 1.1. Якщо ініціатором Акта є Вантажоодержувач і він же є Замовником, то повторно документ не підписується: «Вантажоодержувач» -> «Перевізник».

 2. Якщо ініціатором Акта є Вантажовідправник, то в документа буде три сторони-підписувачі: «Вантажовідправник» -> «Перевізник» -> «Замовник». 2.1. Якщо ініціатором Акта є Вантажовідправник і він же є Замовником, то повторно документ не підписується: «Вантажовідправник» -> «Перевізник».

 3. Якщо ініціатором Акта є Перевізник, то в документа буде дві сторони-підписувачі: «Перевізник» -> «Замовник».

 4. Якщо ініціатором Акта є Замовник, то в документа буде дві сторони-підписувачі: «Замовник» -> «Перевізник».

Примітка

По завершенню життєвого циклу «Акта про заміну пункту призначення вантажу» «Замовник» має доповнити «е-ТТН» (до якої створювався Акт), підписавши і надіславши транзакцію до «е-ТТН»:

../_images/BasicActChanges.png

1 Створення «Акта про заміну пункту призначення вантажу» на підставі «е-ТТН»

Увага

Після створення «Акта про заміну пункту призначення вантажу» дії з документом-підставою («е-ТТН») будуть обмежені до кінця життєвого циклу акта (поки «Акт про заміну пункту призначення вантажу» не буде підписаний усіма Учасниками документообігу або не буде відхилений одним з Учасників).

Ініціатору для створення «Акта про заміну пункту призначення вантажу» в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» («Надіслані» в випадку Ініціатора-Вантажовідправника) та перейти в «Товарно-транспортну накладну», до якої потібно створити коригуючий акт («е-ТТН» в статусі «Очікує підписання вантажоодержувачем»):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_001.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт про заміну пункту призначення вантажу» в блоці ланцюжка документів:

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_002.png

При створенні документа «Акта про заміну пункту призначення вантажу» його форма в значній мірі автоматично заповнюється даними (дані контрагентів, перевізника, відомості про вантаж) з е-ТТН, як документа-підстави:

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_003.png

Всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *. Вам необхідно вказати «Номер документа» («Дата документа» заповнюється поточною автоматично), «Місце складання». Учасники документообігу Актом автоматично визначаються з документа-підстави й недоступні до редагування (роль Ініціатора вказується в дужках і визначає Учасників):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_004.png

Заповнити дані «Нового Вантажоодержувача» можливо за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок) або ж за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) за назвою компанії, GLN або ІПН можливо «Вибрати» іншого контрагента:

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_005.png

Після того, як контрагента обрано можливо вказати «Новий пункт розвантаження» (лупа):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_006.png ../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_007.png

Обов’язково зазначається опис причини складання акта в полі «Додаткова інформація». Також у транспортних документах обов’язково вказується відповідальна особа (ролі та кількість Учасників визначається автоматично) за допомогою кнопки «+Додати» (можливо вказати кілька осіб):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_008.gif

Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_009.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_010.png

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_011.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти» (1), «Підписати» (2) та «Надіслати» (3) документ:

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_012.png

1.1 Підписання та відправка «Акта про заміну пункту призначення вантажу»

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
 • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

 • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта про заміну пункту призначення вантажу» відображається «Інформація про підписантів», а документ можливо «Надіслати»:

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_013.png

Після відправки автоматично відкривається папка «Надіслані», де надісланий акт відображається зі статусом «Очікує підписання перевізником/водієм» («Очікує підписання замовником» в випадку Ініціатора-Перевізника):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_014.png

Після відправки у пов’язаного документа «е-ТТН» при його перегляді в блоці ланцюжка документів відобрається створений Акт і виводиться повідомлення про обмежені дії з документом до кінця життєвого циклу акта (поки «Акт про заміну пункту призначення вантажу» не буде підписаний усіма Учасниками документообігу або не буде відхилений одним з Учасників):

../_images/Create_Consignee_Change_Act_from_015.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua