Створення «Акта перевантаження» на базі інших електронних документів


«Акт перевантаження» складається у разі повного перевантаження вантажу (за однією е-ТТН) в процесі перевезення на інший транспортний засіб у випадку заміни транспортного засобу та/або водія чи навіть Перевізника (при роботі з транспортними документами передбачені 4 основні ролі учасників документообігу: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоодержувач»). Документ «Акт перевантаження» можливо створити на підставі «е-ТТН», що вже підписаний Перевізником (документ має статус «Очікує підписання вантажоодержувачем»). Документообіг «Актом перевантаження» здійснюється між двома контагентами-Перевізниками. При формуванні «Акта перевантаження» ініціатором документа виступає «Перевізник, що здає вантаж». Обмін документом здійснюється між учасниками в наступному порядку:

«Перевізник, що здає вантаж» -> «Перевізник, що приймає вантаж»

Примітка

По завершенню життєвого циклу «Акта перевантаження» «Перевізник, що приймає вантаж» має доповнити «е-ТТН» (до якої створювався Акт), підписавши і надіславши транзакцію до «е-ТТН»:

../_images/BasicActChanges.png

1 Створення «Акта перевантаження» на підставі «е-ТТН»

Увага

Після створення «Акта перевантаження» дії з документом-підставою («е-ТТН») будуть обмежені до кінця життєвого циклу акта (поки «Акт перевантаження» не буде підписаний чи відхилений «Перевізником, що приймає вантаж»).

«Перевізнику, що здає вантаж» для створення «Акта перевантаження» в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» та перейти в «Товарно-транспортну накладну», до якої потібно створити коригуючий акт («е-ТТН» в статусі «Очікує підписання вантажоодержувачем»):

../_images/Create_Reload_Act_from_001.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт перевантаження» в блоці ланцюжка документів:

../_images/Create_Reload_Act_from_002.png

При створенні документа «Акта перевантаження» його форма в значній мірі автоматично заповнюється даними (дані «Перевізника», «Водія», автомобіль, причепи) з е-ТТН, як документа-підстави:

../_images/Create_Reload_Act_from_003.png

Потрібно зазначити номер Акта (автоматично проставляється поточна дата та час створення документа) та місце його складання (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *). Як вже було зазначено раніше, «Акта перевантаження» може складатись для заміни транспортного засобу та/або водія чи навіть Перевізника, тому поля «Перевізника, що прийняв вантаж» та «Водія, що прийняв вантаж» дублюють значення «Перевізника, що здав вантаж» та «Водія, що здав вантаж». Значення для нового/-их Перевізника/Водія можливо заповнити за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок):

../_images/Create_Reload_Act_from_004.png

Для пошуку контрагента в модальному вікні потрібно ввести назву компанії, GLN або ІПН:

../_images/Create_ETTN_010.png

Для вибору нового автомобіля / причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип»:

../_images/Create_Reload_Act_from_005.png

Підказка

Для раніше введеного реєстрайійного номеру (лише латинниця), наприклад, AA0001AA користувач може скористатись пошуком з довідника (min 4 символи), наприклад, AA00, 0001, 01AA, ...:

../_images/Create_Reload_Act_from_006.png

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:

 • «Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;

 • «Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);

 • «Очистити» - видалити введені в рядок дані.

../_images/Create_Reload_Act_from_007.png

Примітка

Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа / контейнера є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!

Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

../_images/Create_Reload_Act_from_008.png

При додаванні даних контейнера (кнопка «+Додати») в модальному вікні потрібно обрати «Тип контейнера»: 20-футовий / 40-футовий та зазначити «Ідентифікаційний номер»:

../_images/Create_Reload_Act_from_009.png

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) номер пломби та температурний режим:

../_images/Create_Reload_Act_from_010.png

При формуванні «Акта перевантаження» обов’язково заповнюється поле «Додаткова інформація» з описом причини складання Акта!

В документі також обов’язково зазначається відповідальна/-ні особи «Перевізника, що здає вантаж» за допомогою кнопки «+Додати». Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Create_Reload_Act_from_011.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *).

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Create_Reload_Act_from_012.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти» (1), «Підписати» (2) та «Надіслати» (3) документ:

../_images/Create_Reload_Act_from_013.png

1.1 Підписання та відправка «Акта перевантаження» «Перевізником, що здає вантаж»

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
 • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

 • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта перевантаження» відображається «Інформація про підписантів» і можливо «Надіслати Акт»:

../_images/Create_Reload_Act_from_014.png

Підказка

При заміні «Перевізника» і зберіганні Акта з’являється підказка про необхідність внесення змін в ТТН:

../_images/Create_Reload_Act_from_015.png

Зміни в ТТН потребують додаткової операції підписання!

Після відправки автоматично відкривається папка «Надіслані», де надісланий акт відображається зі статусом «Очікує підписання отримувачем»:

../_images/Create_Reload_Act_from_016.png

Після відправки у пов’язаного документа «е-ТТН» при його перегляді в блоці ланцюжка документів відобрається створений Акт і виводиться повідомлення про обмежені дії з документом до кінця життєвого циклу акта (поки «Перевізник» не підпише або відхилить створений «Акт перевантаження»):

../_images/Create_Reload_Act_from_017.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua