Обробка вхідного «Акта примусового завершення»


«Акт примусового завершення» складається у разі неможливості завершення життєвого циклу «е-ТТН». Ініціатором «Акт примусового завершення» виступає «Замовник». Обмін документом здійснюється та скріплюється електронними підписами представників між учасниками в наступному порядку:

«Замовник» -> «Перевізник»

Отримувачем «Акта примусового завершення» виступає учасник з роллю «Перевізник».

1 Обробка вхідного «Акта примусового завершення» на стороні «Перевізника»

Для обробки «Акта примусового завершення» Перевізником в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Акт примусового завершення» в статусі «Очікує на підписання отримувачем» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../_images/Processing_Stop_Act_001.png

Після ознайомлення з документом Ви можете Прийняти чи «Відхилити» «Акт примусового завершення». Для того, щоб Прийняти документ обов’язково потрібно «+Додати» дані відповідальної особи в табличній частині блоку «Вантажно-розвантажувальні операції» в нижній частині документа:

../_images/Processing_Stop_Act_002.png

Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Processing_Stop_Act_003.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *).

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Processing_Stop_Act_004.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти»:

../_images/Processing_Stop_Act_005.png

та «Підписати» документ:

../_images/Processing_Stop_Act_006.png

1.1 Підписання та відправка «Акта примусового завершення» «Перевізником»

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта примусового завершення» інформація про нового підписанта відображається після натискання кнопки «Переглянути підписи». Підписаний документ можливо «Надіслати»:

../_images/Processing_Stop_Act_007.png

Життєвий цикл «Акту примусового завершення» завершено (документу присвоюється статус «Підписано всіма сторонами»), а документ «е-ТТН» змінює свій статус на кінцевий статус «Завершено на підставі Акту примусового завершення»:

../_images/Processing_Stop_Act_008.png

Документообіг завершено.


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua