Створення «Акта наданих послуг (Логістика)» на базі інших електронних документів


Документ «Акт наданих послуг (Логістика)» (COMDOC_037) може бути створений на підставі:

 • вхідної підписаної з обох сторін «Заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 1);

 • надісланого підписаного з обох сторін «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2);

 • пов’язаної «е-ТТН» підписаної контрагентами (з трьох сторін) (документ перебуває в статусі «Підписано вантажоодержувачем»);

 • надісланого «Рахунку (Логістика)» (COMDOC_040).

Ініціатором «Акта наданих послуг (Логістика)» виступає користувач з роллю «Перевізник» (при роботі з транспортними документами передбачені 4 основні ролі учасників документообігу: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоотримувач»). Обмін документами здійснюється між «Перевізником» та «Замовником»:

«Перевізник» -> «Замовник»

1 Створення «Акта наданих послуг (Логістика)» на підставі «Заявки на транспортування» / «Підтвердження заявки на транспортування» / «е-ТТН» / «Рахунку (Логістика)»

Перевізнику для створення в сервісі «EDI Network» «Акта наданих послуг (Логістика)» :

 • на підставі «Заявки на транспортування» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Заявку на транспортування» в статусі «Підписано перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);

 • на підставі «Підтвердження заявки на транспортування» потрібно перейти у «Надіслані» та вибрати «Підтвердження заявки на транспортування» в статусі «Підписано замовником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);

 • на підставі «е-ТТН» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «е-ТТН» в статусі «Підписано вантажоодержувачем» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);

 • на підставі «Рахунку (Логістика)» потрібно перейти у «Надіслані» та вибрати «Рахунку (Логістика)» (COMDOC_040) (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../_images/Create_COMDOC_037_from_001.png ../_images/Create_COMDOC_037_from_012.png

Підказка

Також на підставі підписаних з обох сторін «Заявок на транспортування», «Підтверджень заявок на транспортування» та підписаних контрагентами (з трьох сторін) «е-ТТН» доступне масове створення чернеток «Актів наданих послуг (Логістика)».

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт наданих послуг (Логістика)» в блоці ланцюжка документів, наприклад:

../_images/Create_COMDOC_037_from_002.png ../_images/Create_COMDOC_037_from_011.png

Відкриється форма редагування документа «Акта наданих послуг (Логістика)», що включає в собі дані документа-підстави («Заявки на транспортування» / «Підтвердження заявки на транспортування» / «е-ТТН»):

../_images/Create_COMDOC_037_from_003.png

Всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *. Вам необхідно вказати «Номер документа» («Дата документа» заповнюється поточною автоматично), «Місце складання»…

Підказка

На підставі - поле для вибору типу документа-підстави. Заповнюється автоматично з документа-підстави (наприклад, «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору перевезення» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_019.png

Також можливо «Додати» новий договір прямо в документі (після відправки документа дані договору зберігаються в довіднику автоматично):

../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_020.png

Ваші дані, як контрагента-Перевізника автоматично заповнюються з Вашого основного GLN.

Підказка

Якщо Ви вже раніше відправляли подібні документи, то в полі «Прізвище» у Вас буде можливість обрати відповідального співробітника (його дані підтягнуться автоматично) або ж «Додати» нове прізвище (після відправки документа дані відповідального співробітника зберігаються автоматично):

../_images/ATB_external_EDI_instruction_142.gif

Після того, як всі обов’язкові дані контрагента будуть заповнені блоки можливо згорнути за допомогою кнопки «Сховати». Поки документ не відправлено блок можливо «Редагувати» за потреби. Незаповнені поля контрагента-Замовника заповнюються аналогічно.

Блок «Результат» автоматично розраховується з таблиці. Дані позиції в табличній частині частково заповнюються з документа-підстави, для ознайомлення з яким потрібно відкрити детальний перегляд позиції:

../_images/Create_COMDOC_037_from_004.png

Примітка

Якщо в ланцюжку поставки (ланцюжку з документом-підставою) знаходився «Акт перевантаження» (ReloadAct) то при формуванні «Акта наданих послуг (Логістика)» дані про Транспорт та Водія атоматично доповнюються (додаються без дублів) в табличну частину документа:

../_images/Create_COMDOC_037_from_013.png

Для редагування (доповнення) даних позиції потрібно обрати кнопку «Змінити», навівши курсор на відповідну позицію:

../_images/Create_COMDOC_037_from_005.png

Також можливо «+Додати» нову позицію в таблицю та внести всі дані вручну. За потреби табличні позиції можливо «Видалити».

Примітка

Для бізнес-процесів Перевізника, в яких беруть участь субпідрядні компанії послуги, що мають назву Транспортно-експедиційні послуги при наведенні на рядок в табличній частині документа дозволяють «Розділити» Транспортно-експедиційні послуги на Транспортні послуги та Експедиційну винагороду:

../_images/Create_COMDOC_037_from_018.png

В модальному вікні потрібно зазначити «Вартість перевезення без ПДВ», «Ставку ПДВ» та натиснути «Розділити»:

../_images/Create_COMDOC_037_from_019.png

Після чого одна послуга Транспортно-експедиційні послуги розділяється на два рядки Транспортні послуги та Експедиційна винагорода, сумарна загальна вартість за якими не змінюється:

../_images/Create_COMDOC_037_from_020.png

Увага

Для Замовника ПрАТ «Монделіс Україна» документ «Акта наданих послуг (Логістика)» при створенні додатково має контрольну перевірку загальної вартості послуг з ПДВ:

../_images/Create_COMDOC_037_from_021.png

та виводиться помилка-попередження, якщо внесені Вами зміни створили невідповідність.

Після того, як всі обов’язкові дані були внесені/змінені (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *), документ можливо «Зберегти»:

../_images/Create_COMDOC_037_from_014.png

Підказка

До чернетки (збережений невідправлений документ) можливо «+Додати файл» - супровідний документ (вкладення в pdf форматі не має перевищувати 25MB):

../_images/Create_COMDOC_037_from_015.png

Додані файли відображаються в правому верхньому куті документа, їх можливо переглянути, натиснувши на назву файлу, зберегти (download) чи видалити (trash):

../_images/Create_COMDOC_037_from_016.png

Після Зберігання документа його потрібно «Підписати» та «Відправити» контрагентам:

../_images/Create_COMDOC_037_from_017.png

1.1 Підписання та відправка «Підтвердження заявки на транспортування» Перевізником

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
 • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

 • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта наданих послуг (Логістика)» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

../_images/Create_COMDOC_037_from_007.png

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленому «Перевізником» «Акту наданих послуг (Логістика)» присвоюється статус «Потребує підписання отримувачем»:

../_images/Create_COMDOC_037_from_008.png

Відправлений «Акт наданих послуг (Логістика)» має наступний вигляд:

../_images/Create_COMDOC_037_from_022.png

На формі перегляду можливо виконати дії з документом, а для того, щоб ознайомитись з підписантами даного документа потрібно натиснути кнопку «Переглянути підписи»:

../_images/Create_COMDOC_037_from_023.png

Можливо виконати «Відхилення підпису» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua