Створення «Акта про відмову вантажити» до е-ТТН


«Акт про відмову вантажити» складається у разі виявлення непридатності рухомого складу або контейнера для перевезення вантажу.

При формуванні «Акта про відмову вантажити» ініціатором документа виступає «Вантажовідправник» (при роботі з транспортними документами передбачені 4 основні ролі учасників документообігу: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоодержувач»). Обмін документом здійснюється та скріплюється електронними підписами представників між учасниками в наступному порядку:

«Вантажовідправник» -> «Перевізник»

«Акт про відмову вантажити» створюється на підставі «е-ТТН», що вже підписаний Вантажовідправником (документ має статус «Очікує на підписання перевізником»).

1 Створення «Акта про відмову вантажити» на підставі «е-ТТН»

Для того аби створити «Акт про відмову вантажити» «Вантажовідправнику» потрібно перейти до каталогу «Надіслані» та обрати потрібний «е-ТТН» документ в статусі «Очікує на підписання перевізником» (для зручності можливо скористатись пошуком):

../_images/Create_LoadReject_Act_from_001.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт про відмову вантажити» в блоці ланцюжка документів:

../_images/Create_LoadReject_Act_from_002.png

При створенні документа «Акта про відмову вантажити» його форма частково автоматично заповнюється даними (дані «Вантажовідправника», «Перевізника», «Водія», дані про транспортний засіб) з «е-ТТН», як документа-підстави:

../_images/Create_LoadReject_Act_from_003.png

Потрібно зазначити номер Акта (автоматично проставляється поточна дата та час створення документа) та місце його складання (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *). При формуванні «Акта про відмову вантажити» обов’язково заповнюється поле «Додаткова інформація» з описом причини складання Акта!

В документі також обов’язково зазначається відповідальна/-ні особи Вантажовідправника за допомогою кнопки «+Додати». Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Create_LoadReject_Act_from_004.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *).

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Create_LoadReject_Act_from_005.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати» документ (кнопки в правій верхній частині форми документа відображаються для виконання потрібної дії):

../_images/universal_button.gif

1.1 Підписання та відправка «Акта про відмову вантажити» Ініціатором

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта про відмову вантажити» відображається «Інформація про підписантів», а документ можливо «Надіслати»:

../_images/Create_LoadReject_Act_from_006.png

Після відправки автоматично відкривається папка «Надіслані», де надісланий акт відображається зі статусом «Очікує на підписання отримувачем»:

../_images/Create_LoadReject_Act_from_007.png

Після відправки у пов’язаного документа «е-ТТН» при його перегляді в блоці ланцюжка документів відобрається створений Акт і виводиться повідомлення про обмежені дії з документом до кінця життєвого циклу акта (поки всі учасники «Акта про відмову вантажити» не підпишуть документ або один з учасників не відхилить документ):

../_images/Create_LoadReject_Act_from_008.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua