Створення «Рахунку (Логістика)» на базі інших електронних документів


Дана інструкція описує порядок формування та відправки документа «Рахунок (Логістика)» (COMDOC_040). Документ «Рахунок (Логістика)» (COMDOC_040) може бути створений на підставі:

  • вхідної підписаної з обох сторін «Заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 1);

  • надісланого підписаного з обох сторін «Підтвердження заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 2);

  • пов’язаної «е-ТТН» підписаної контрагентами (з трьох сторін) (документ перебуває в статусі «Підписано вантажоодержувачем»);

  • надісланого «Акта наданих послуг (Логістика)» (COMDOC_037).

Ініціатором «Рахунку (Логістика)» виступає користувач з роллю «Перевізник» (при роботі з транспортними документами передбачені 4 основні ролі учасників документообігу: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоотримувач»). Обмін документами здійснюється між «Перевізником» та «Замовником»:

«Перевізник» -> «Замовник»

1 Створення «Рахунку (Логістика)» на підставі «Заявки на транспортування» / «Підтвердження заявки на транспортування» / «е-ТТН» / «Акта наданих послуг (Логістика)»

Перевізнику для створення в сервісі «EDI Network» «Рахунку (Логістика)» :

  • на підставі «Заявки на транспортування» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Заявку на транспортування» в статусі «Підписано перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);

  • на підставі «Підтвердження заявки на транспортування» потрібно перейти у «Надіслані» та вибрати «Підтвердження заявки на транспортування» в статусі «Підписано замовником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);

  • на підставі «е-ТТН» потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «е-ТТН» в статусі «Підписано вантажоодержувачем» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку);

  • на підставі «Акта наданих послуг (Логістика)» потрібно перейти у «Надіслані» та вибрати «Акт наданих послуг (Логістика)» (COMDOC_037) (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../_images/Create_COMDOC_040_from_001.png ../_images/Create_COMDOC_040_from_012.png

Підказка

Також на підставі підписаних з обох сторін «Заявок на транспортування», «Підтверджень заявок на транспортування» та підписаних контрагентами (з трьох сторін) «е-ТТН» доступне масове створення чернеток «Рахунків (Логістика)».

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Рахунок (Логістика)» в блоці ланцюжка документів, наприклад:

../_images/Create_COMDOC_040_from_002.png ../_images/Create_COMDOC_040_from_011.png

Відкриється форма редагування документа «Рахунок (Логістика)», що включає в собі дані документа-підстави («Заявки на транспортування» / «Підтвердження заявки на транспортування» / «е-ТТН»):

../_images/Create_COMDOC_040_from_025.png

Всі обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *. Вам необхідно вказати «Номер документа» («Дата документа» заповнюється автоматично), «Місце складання»…

Підказка

На підставі - поле для вибору типу документа-підстави. Заповнюється автоматично з документа-підстави (наприклад, «Повідомлення про відвантаження» (DESADV)). Якщо ці дані повністю чи частково відсутні, то при наявності «Договору перевезення» з цим контрагентом (Довідники-> Довідник договорів) дані заповнюються автоматично. Якщо таких договорів кілька, то доступний вибір з випадаючого списку (з пошуком):

../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_019.png

Також можливо «Додати» новий договір прямо в документі (після відправки документа дані договору зберігаються в довіднику автоматично):

../_images/Vydatkova_comdoc_na_EDI_Network_2.0_020.png

Ваші дані, як контрагента-Перевізника автоматично заповнюються з Вашого основного GLN.

Після того, як всі обов’язкові дані контрагента будуть заповнені блоки можливо згорнути за допомогою кнопки «Сховати». Поки документ не відправлено блок можливо «Редагувати» за потреби. Незаповнені поля контрагента-Замовника заповнюються аналогічно.

Можливо встановити відмітку (галочку) «Одностороннє підписання» - це налаштування документа для вашого контрагента, за якого отримувач документа не зобов’язаний його підписувати:

../_images/Create_COMDOC_040_from_026.png

В документ можливо «+Додати» текстові «Коментарі» (рядки для введення тексту можливо додавати та видаляти):

../_images/Create_COMDOC_040_from_022.gif

Блок «Результат» автоматично розраховується з таблиці. Дані позиції в табличній частині частково заповнюються з документа-підстави, для ознайомлення з яким потрібно відкрити детальний перегляд позиції:

../_images/Create_COMDOC_040_from_004.png

Примітка

Якщо в ланцюжку поставки (ланцюжку з документом-підставою) знаходився «Акт перевантаження» (ReloadAct) то при формуванні «Акта наданих послуг (Логістика)» дані про Транспорт та Водія атоматично доповнюються (додаються без дублів) в табличну частину документа:

../_images/Create_COMDOC_040_from_013.png

Для редагування (доповнення) даних позиції потрібно обрати кнопку «Змінити», навівши курсор на відповідну позицію:

../_images/Create_COMDOC_040_from_005.png

Також можливо «+Додати» нову позицію в таблицю та внести всі дані вручну. За потреби табличні позиції можливо «Видалити».

Примітка

Для бізнес-процесів Перевізника, в яких беруть участь субпідрядні компанії послуги, що мають назву Транспортно-експедиційні послуги при наведенні на рядок в табличній частині документа дозволяють «Розділити» Транспортно-експедиційні послуги на Транспортні послуги та Експедиційну винагороду:

../_images/Create_COMDOC_040_from_018.png

В модальному вікні потрібно зазначити «Вартість перевезення без ПДВ», «Ставку ПДВ» та натиснути «Розділити»:

../_images/Create_COMDOC_040_from_019.png

Після чого одна послуга Транспортно-експедиційні послуги розділяється на два рядки Транспортні послуги та Експедиційна винагорода, сумарна загальна вартість за якими не змінюється:

../_images/Create_COMDOC_040_from_020.png

Після того, як всі обов’язкові дані були внесені/змінені (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *), документ можливо «Зберегти»:

../_images/Create_COMDOC_040_from_014.png

Підказка

До чернетки (збережений невідправлений документ) можливо «+Додати файл» - супровідний документ (вкладення в pdf форматі не має перевищувати 25MB):

../_images/Create_COMDOC_040_from_015.png

Додані файли відображаються в правому верхньому куті документа, їх можливо переглянути, натиснувши на назву файлу, зберегти (download) чи видалити (trash):

../_images/Create_COMDOC_040_from_016.png

Після Зберігання документа його потрібно «Підписати» та «Відправити» контрагентам:

../_images/Create_COMDOC_040_from_017.png

1.1 Підписання та відправка «Підтвердження заявки на транспортування» Перевізником

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1):

../_images/file_001.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

Далі Ви можете обрати зі списку АЦСК Вашого ключа (для пришвидшення перевірок), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file_002.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file_003.gif

При всіх подальших підписаннях інших документів під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI Network 2.0») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file_004.gif

Попередження

Один учасник документообігу не може підписати документ одним ключем більше одного разу: якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file_005.png

Після підписання «Рахунку (Логістика)» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

../_images/Create_COMDOC_040_from_007.png

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленому «Перевізником» «Рахунку (Логістика)» присвоюється статус «Очікує на підписання отримувачем»:

../_images/Create_COMDOC_040_from_008.png

Примітка

Якщо на етапі редагування документа була встановлена відмітка-налаштування «Одностороннє підписання», відправлений документ при цьому матиме статус «Документ не потребує підписання отримувачем»:

../_images/Create_COMDOC_040_from_027.png

Відправлений «Рахунок (Логістика)» має наступний вигляд:

../_images/Create_COMDOC_040_from_023.png

На формі перегляду можливо виконати дії з документом, а для того, щоб ознайомитись з підписантами даного документа потрібно натиснути кнопку «Переглянути підписи»:

../_images/Create_COMDOC_040_from_024.png

Можливо виконати «Відхилення підпису» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua