Створення «Підтвердження заявки на транспортування» на базі інших електронних документів


Для реалізації різних схем електронного документообігу документ «Підтвердження заявки на транспортування» можливо створити на підставі «Замовлення» (ORDER), «Повідомлення про відвантаження» (DESADV), «Заявки на транспортування» (TRANSPORTATIONORDER з SUBDOCTYPE = 1). Ініціатором «Підтвердження заявки на транспортування» виступає користувач з роллю «Перевізник» (при роботі з транспортними документами передбачені 4 основні ролі учасників документообігу: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоотримувач»). Обмін документами здійснюється між «Перевізником» та «Замовником»:

«Перевізник» -> «Замовник»

1 Створення «Підтвердження заявки на транспортування» на підставі «Заявки на транспортування»

Для створення «Підтвердження заявки на транспортування» на підставі «Заявки на транспортування» в сервісі «EDI Network» Перевізнику потрібно перейти у «Вхідні» та вибрати «Заявку на транспортування» в статусі «Підписано перевізником» чи «Очікує підписання перевізником» (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_001.png

Примітка

«Заявку на транспортування» в статусі «Очікує підписання перевізником» попередньо можливо «Підписати»:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_002.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Підтвердження заявки на транспортування» в блоці ланцюжка документів :

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_003.png

Відкриється форма редагування документа «Підтвердження заявки на транспортування», що включає в собі дані «Заявки на транспортування»:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_016.png

Підказка

Якщо «Замовник» знав хто буде здійснювати поставку і заповнив дані по авто і водієві в «Заявці на транспортування», то блок «Підтвердження заявки на транспортування» автоматично заповнюється цим даними (поля доступні до редагування/доповнення):

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_019.png

Увага

Якщо фактичне перевезення бути виконувати інший перевізник (не той, що зазначений в полі «Автомобільний перевізник») його можливо вказати в полі «Фактичний перевізник», обравши за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) за назвою компанії / GLN / ІПН:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_023.png

При цьому на етапі формування електронної «ТТН» на підставі даного «Підтвердження заявки на транспортування» саме «Фактичний перевізник» буде зазначений контрагентом («Автомобільний перевізник» «Підтвердження заявки на транспортування» при цьому приймає участь в документообігу «ТТН» в якості «Експедитора» - опціональний учасник)!

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_024.png

Для автомобілів та причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип» (також при заповненні «Довжина» / «Ширина» / «Висота» / «Загальна вага без вантажу» вся група стає теж обов’язковою до заповнення):

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_017.png

Підказка

Для раніше введеного реєстрайійного номеру (лише латинниця), наприклад, AA0001AA користувач може скористатись пошуком з довідника (min 4 символи), наприклад, AA00, 0001, 01AA, ...:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_018.png

Також через наш пошук можливо за повним збігом (8 символів) знайти транспортний засіб у відкритих джерелах:

../_images/Create_ETTN_075.png

Примітка: запис про зміни даних транспортного засобу вносяться в довідник лише при відправці документа!

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:

 • «Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;

 • «Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);

 • «Очистити» - видалити введені в рядок дані.

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_020.png

Примітка

Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!

Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_021.png

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) температурний режим:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_022.png

Дані «Водія» можливо обрати за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) за ПІБ / ІПН / даними водійського посвідчення:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_011.png

Для видалення інформації щодо вантажу в табличній частині можливо навести курсор на рядок цього вантажу та натиснути «Видалити» (або масово відмітити галочками та «Видалити» кнопкою над таблицею):

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_025.png

До відправки документа можливо змінити також й послідовність маршрутів, перетягнувши позицію лівою кнопкою миші за |drag_dots|:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_026.gif

Для збереження «Заявки на транспортування» необхідно натиснути кнопку «Зберегти», документ потрапить у папку «Чернетки»:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_027.png

Після того, як усі обов’язкові поля заповнені та збережені документ можливо «Підписати»:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_028.png

Підказка

Також для даного документа доступні масове підписання та масова відправка.

1.1 Підписання та відправка «Підтвердження заявки на транспортування» Перевізником

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
 • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

 • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

 • Директор «DS»

 • Бухгалтер «BS»

 • Співробітник «SS»

 • Печатка «S»

 • Шифрування «C»

 • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Підтвердження заявки на транспортування» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Надіслати»:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_029.png

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленому «Перевізником» «Підтвердженню заявки на транспортування» присвоюється статус «Очікує підписання замовником»:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_030.png

Відправлене «Підтвердження заявки на транспортування» має наступний вигляд:

../_images/Create_Proposal_Confirmation_from_031.png

В правій частині відображається блок з даними про ланцюжок документів. Інформація про нового підписанта відображається після натискання кнопки «Переглянути підписи». У разі помилкової відправки документа можливо виконати «Відкликання підпису» (детальніше про відкликання).


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua