Створення та відправка «Заявки на транспортування» з «нуля» (ручне заповнення)


Ініціатором документообігу «Заявка на транспортування» -> «Підтвердженням заявки на транспортування» виступає користувач з роллю «Замовник» (при роботі з транспортними документами передбачені 4 основні ролі учасників документообігу: «Замовник», «Вантажовідправник», «Перевізник», «Вантажоотримувач»). Обмін документами здійснюється між «Замовником» та «Перевізником»:

«Замовник» -> «Перевізник»

Підказка

При роботі з «Заявкою на транспортування» можливо організувати:

  1. Документообіг, в якому «Заявка на транспортування» пропонує перевезення між трьома компаніями-учасниками (1 «Замовник» - 1 «Перевізник» - 1 «Вантажоотримувач») з пункту навантаження в пункт розвантаження (дві адреси).

  2. Документообіг, в якому «Заявка на транспортування» пропонує перевезення одразу з кількома «Вантажоотримувачами» (1 «Замовник» - 1 «Перевізник» - N «Вантажоотримувачів») з відповідною кількістю пунктів навантаження та розвантаження (кілька адрес).

1 Створення «Заявки на транспортування» Замовником

Для створення «Заявки на транспортування» в сервісі «EDI Network» «Замовнику» необхідно натиснути на кнопку «Створити», вибрати «Заявка на транспортування», як тип створюваного документа в модальному вікні (для зручності можливо скористатись рядком пошуку):

../_images/Create_Proposal_001.png

Після чого відкривається готова до заповнення порожня форма документа «Заявка на транспортування»:

../_images/Create_Proposal_002.png

Підказка

Авторизований учасник-ініціатор документообігу автоматично зазначається, як Замовник без можливості редагування. Поля обов’язкові до заповнення позначені червоною зірочкою *!

Заповнити дані «Автомобільного Перевізника» (обов’язково) та «Вантажовідправника» (опціонально) можливо за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) або ж за допомогою кнопки «Вказати себе» (будинок):

../_images/Create_Proposal_003.png

Для пошуку контрагента в модальному вікні потрібно ввести назву компанії, GLN або ІПН:

../_images/Create_Proposal_004.png

Є можливість «Вказати дані по авто і водієві», якщо відомо хто буде здійснювати поставку (за замовчуванням блок згорнутий):

../_images/Create_Proposal_005.png

Для автомобілів та причепів реалізований Ваш особистий довідник, що автоматично формується при додаванні нового транспортного засобу (кнопка «+Новий транспортний засіб»). При додаванні нового транспортного засобу в модальному вікні потрібно заповнити «Реєстраційний номер», «Марка», «Модель», «Тип» (також при заповненні «Довжина» / «Ширина» / «Висота» / «Загальна вага без вантажу» вся група стає теж обов’язковою до заповнення):

../_images/Create_Proposal_034.png

Підказка

Для раніше введеного реєстрайійного номеру (лише латинниця), наприклад, AA0001AA користувач може скористатись пошуком з довідника (min 4 символи), наприклад, AA00, 0001, 01AA, ...:

../_images/Create_Proposal_035.png

Після додавання чи вибору транспортного засобу з’являються кнопки:

  • «Обрати» - вибір іншого транспортного засобу;

  • «Змінити» - редагування даних обраного транспортного засобу (редагування довідника);

  • «Очистити» - видалити введені в рядок дані.

../_images/Create_Proposal_036.png

Примітка

Незважаючи на те, що поля причіпа/напівпричіпа є опціональним, при їх наявності такі дані є обов’язковими до заповнення!

Принцип заповнення причіпа/напівпричіпа теж реалізований через довідник (аналогічно додаванню даних про автомобіль):

../_images/Create_Proposal_037.png

По кожному вказаному транспорному засобу є можливість зазначити (опціонально) температурний режим:

../_images/Create_Proposal_010.png

Дані «Водія» можливо обрати за допомогою кнопки «Пошук контрагента» (лупа) за ПІБ / ІПН / даними водійського посвідчення:

../_images/Create_Proposal_011.png

Примітка

За потреби можливо «Очистити дані по авто і водієві» за допомогою відповідної кнопки - ця дія зготає блок з полями:

../_images/Create_Proposal_012.png

Якщо з обраним контрагентом вже був заключений договір (є договір поставки в «Довіднику для Договорів» в Довідниках), то поле «Дані договору» заповнюється автоматично в якості даних номера/дати договору, на підставі якого створюється даний документ. Якщо договорів з обраним контрагентом кілька, то можливо обрати договір зі списку або створити «+Новий договір» прямо в цьому документі:

../_images/Create_Proposal_013.png

Завжди можливо «Обрати» новий договір:

../_images/Create_Proposal_014.png

Далі потрібно обрати з випадаючого списку «Вид перевезень»:

../_images/Create_Proposal_015.png

В залежності від обраного значення поля «Спосіб тарифікації» змінюється набір обов’язкових до заповненння полів:

  • без способу тарифікації (порожнє поле) - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

../_images/Create_Proposal_025.png
  • «Спосіб тарифікації» = за кілометаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг» та «відстань перевезення»:

../_images/Create_Proposal_026.png
  • «Спосіб тарифікації» = фіксована вартість - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг», вартість перевезення «без ПДВ» (вартість перевезення «з ПДВ» розраховується автоматично, якщо вказати ставку ПДВ):

../_images/Create_Proposal_027.png
  • «Спосіб тарифікації» = за тоннаж - в загальних даних вантажу обов’язково заповнюється «маса брутто, кг»:

../_images/Create_Proposal_028.png

1.1 Заповнення табличної частини

Для заповнення табличної частини документа потрібно натиснути на кнопку «+Додати», після чого відкриється модальне вікно «Інформація про маршрут і вантаж» (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою * ):

../_images/Create_Proposal_016.png

Вікно розділено на блоки з даними про маршрут (Навантаження і Розвантаження) та блок з інформацією про вантаж. Для блоків Навантаження та Розвантаження дані «Адрес» необхідно обрати з випадаючого списку, користуючись пошуком (для Навантаження значення підтягуються з довідника «Вантажовідправника», а для Розвантаження - «Вантажоодержувача»):

../_images/Create_Proposal_017.png

За потреби можливо додати дату та час «Обравши» значення кінцевих термінів, в рамках яких потрібно здійснити доставку вантажу:

../_images/Create_Proposal_018.png

Дані відповідальних осіб «Вантажовідправника» / «Вантажоодержувача» можливо обрати з віртуального довідника (присутній пошук):

../_images/Create_Proposal_019.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *):

../_images/Create_Proposal_020.gif

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити»:

../_images/Create_Proposal_021.gif

Заповнене поле документа даними відповідальної особи можливо «Очистити» за потреби чи «Обрати» іншу особу.

Дані пункту «Розвантаження» заповнюються аналогічно після вибору Вантажоодержувача за допомогою пошуку за назвою компанії чи GLN:

../_images/Create_Proposal_022.png

Для редагування інформації щодо вантажу необхідно навести курсор на рядок цього вантажу та натиснути «Змінити», для видалення – «Видалити»:

../_images/Create_Proposal_023.png

Перевізники, отримавши «Заявку на транспортування», орієнтуються на послідовність вказаних в ній маршрутів. До відправки документа можливо змінити послідовність маршрутів, перетягнувши позицію лівою кнопкою миші за drag_dots:

../_images/Create_Proposal_033.gif

Для збереження «Заявки на транспортування» необхідно натиснути кнопку «Зберегти», документ потрапить у папку «Чернетки»:

../_images/Create_Proposal_024.png

Після того, як усі обов’язкові поля заповнені та збережені документ можливо «Підписати»:

../_images/Create_Proposal_029.png

Підказка

Також для даного документа доступні масове підписання та масова відправка.

1.2 Підписання та відправка «Заявки на транспортування» Замовником

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Заявки на транспортування» окремим блоком відображається інформація про підписантів. Підписаний документ можливо «Відправити»:

../_images/Create_Proposal_030.png

Після відправки документа контрагенту він відображається в журналі вихідних документів. Відправленій «Замовником» «Заявці на транспортування» присвоюється статус «Очікує підписання перевізником»:

../_images/Create_Proposal_031.png

Відправлена «Заявка на транспортування» має наступний вигляд:

../_images/Create_Proposal_032.png

В правій частині відображається блок з даними про ланцюжок документів. Документ можливо «Відхилити» поки отримувач не підписав документ (детальніше про відхилення).


Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua