Створення «Акта примусового завершення» на базі інших електронних документів


«Акт примусового завершення» складається Замовником (роль учасника документообігу) у разі неможливості завершення життєвого циклу «е-ТТН». Документ «Акт примусового завершення» створюється на підставі «е-ТТН», що вже підписаний Перевізником (документ має статус «Очікує підписання вантажоодержувачем»)

Підказка

Також «Акт примусового завершення» можливо створити на підставі «е-ТТН» коли вантаж розвантажено та отримувач підписав «Акт завантаження на проміжному складі».

Документообіг «Актом примусового завершення» здійснюється між Замовником та Перевізником. При формуванні «Акта примусового завершення» ініціатором документа виступає Замовник. Обмін документом здійснюється між учасниками в наступному порядку:

«Замовник» -> «Перевізник»

1 Створення «Акта примусового завершення» на підставі «е-ТТН»

Увага

Після створення «Акта примусового завершення» дії з документом-підставою («е-ТТН») будуть обмежені до кінця життєвого циклу акта (поки «Акт примусового завершення» не буде підписаний «Перевізником» чи відхилений «Замовником» / «Перевізником»). Після успішного підписання «Акта примусового завершення» обома учасниками «е-ТТН» (документ-підстава) відхиляється, тобто приймає кінцевий статус, на якому документообіг завершується.

«Замовнику» для створення «Акта примусового завершення» в сервісі «EDI Network» потрібно перейти у «Вхідні» та перейти в «Товарно-транспортну накладну», до якої потібно створити коригуючий акт («е-ТТН» в статусі «Очікує підписання вантажоодержувачем» - для зручності можливо скористатись пошуком):

../_images/Create_Stop_Act_from_001.png

У відкритому документі натисніть «Створити документ» «Акт примусового завершення» в блоці ланцюжка документів:

../_images/Create_Stop_Act_from_002.png

При створенні документа «Акта примусового завершення» дані «Замовника», «Перевізника», «Водія» автоматично заповнюються з «е-ТТН», як документа-підстави:

../_images/Create_Stop_Act_from_003.png

Потрібно зазначити номер Акта (автоматично проставляється поточна дата та час створення документа) та місце його складання (обов’язкові до заповнення поля позначені червоною зірочкою *)

Як вже було зазначено раніше, «Акта примусового завершення» може складатись для завершення життєвого циклу «е-ТТН», тому при формуванні «Акта перепломбування» обов’язково заповнюється поле «Додаткова інформація» з описом причини складання Акта!

В документі також обов’язково зазначається відповідальна/-ні особи «Замовника» за допомогою кнопки «+Додати». Дані раніше доданих відповідальних осіб можливо обрати з віртуального довідника:

../_images/Create_Stop_Act_from_004.png

Довідник автоматично наповнюється при додаванні нового відповідального (кнопка «+Додати особу»). При додаванні нового відповідального в модальному вікні потрібно заповнити обов’язкові контактні дані (обов’язкові поля позначені червоною зірочкою *).

Редагувати дані раніше введених осіб можливо за допомогою кнопки «Змінити» (pencil_stencil):

../_images/Create_Stop_Act_from_005.png

За потреби можливо «Обрати» (лупа2) іншу особу замість обраної/доданої раніше.

Після того, як обов’язкові дані будуть введені потрібно «Зберегти», «Підписати» та «Надіслати» документ (кнопки в правій верхній частині форми документа відображаються для виконання потрібної дії):

../_images/universal_button.gif

1.1 Підписання та відправка «Акта примусового завершення» «Замовником»

Попередження

При роботі з контрагентом ТМ «АТБ» активні додаткові перевірки на:
  • захищеність носія підпису: доступними способами підписання є «Token», «Гряда» та «Cloud»;

  • наявність посади підписанта: КЕП має містити в собі інформацію про посаду підписанта:

../_images/atb_check_001.png

Винятком для цих перевірок є водії «Перевізників» в сервісі «Е-ТТН» (на роль водія ці перевірки не розповсюджуються).

Після ініціалізації бібліотеки підписання, система надасть можливість додати файловий ключ. При першому підписанні у модальному вікні потрібно обрати файл (1), ввести пароль (2) та натиснути «Зчитати» (3) ключ для підписання:

../_images/file1.png

Підказка

Види файлів електронно-цифрового підпису:

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК «Україна», файли підписів секретних ключів мають розширення .ZS2 і наступні значення в іменах файлів:

  • Директор «DS»

  • Бухгалтер «BS»

  • Співробітник «SS»

  • Печатка «S»

  • Шифрування «C»

  • Універсальний ключ печатки і шифрування «U»

Якщо Ви використовуєте ключі від АЦСК “ПриватБанк”, файли підписів секретних ключів мають розширення .jks. Якщо Ви використовуєте ключі від будь-яких інших АЦСК, файли підписів секретних ключів мають найменування Key-6.dat.

../_images/file2.png

При успішному додаванні ключа автоматично відобразиться особа, від імені якої буде здійснено підписання. У користувача може бути додано кілька ключів - для вибору потрібного для здійснення операції підписання потрібно проставити відмітку лівою кнопкою миші і натиснути «Підписати»:

../_images/file3.gif

При всіх подальших підписаннях під час цієї сесії (до виходу з платформи «EDI NETWORK») форма підписання відкривається з вибраними останнього разу і готовими до підписанням ЕЦП (за умови валідності ключа та можливості підписання):

../_images/file7.gif

Попередження

Якщо підписання цим ключем вже було здійснено або знайдена невідповідність даних ЄДРПОУ/ІПН (перевірка), то підписання блокується, а користувачу виводиться відповідне повідомлення:

../_images/file6.png

Додатково в вікні підписання можливо натиснути «Детальніше» для того, щоб переглянути інформацію про підписанта. За допомогою кнопки з іконкою смітничка (del_key) можливо видалити помилкові ключі.

Останній обраний Вами тип підписання запам’ятовується платформою і автоматично обирається при наступному підписанні. Також при застосуванні файлового ключа при повторному підписанні на рівні сесії потрібно вводити лише пароль для обраного ключа:

../_images/file4.png ../_images/file5.png

Після підписання «Акта примусового завершення» відображається «Інформація про підписантів», а документ можливо «Надіслати»:

../_images/Create_Stop_Act_from_006.png

Після відправки автоматично відкривається папка «Надіслані», де надісланий акт відображається зі статусом «Очікує на підписання отримувачем»:

../_images/Create_Stop_Act_from_007.png

Після відправки у пов’язаного документа «е-ТТН» при його перегляді в блоці ланцюжка документів відобрається створений Акт і виводиться повідомлення про обмежені дії з документом до кінця життєвого циклу акта (поки «Перевізник» не підпише або відхилить створений «Акт примусового завершення»):

../_images/Create_Stop_Act_from_008.png

Контакти

Служба сервісної підтримки: support@edin.ua